Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
router z LTE czy modem + router
Autor Wiadomość
ralfs269 
Klikacz

Dołączył: 26 Gru 2014
Posty: 5
Wysłany: 26-12-2014, 12:53   router z LTE czy modem + router

Obecnie użytkuję jakis router TP-linka, ale prędkości jakie osiągam to jet około 5 mb, co jest jak dla mnie zbyt słabe.
W odległości 2-3 km w dwie różne strony od domu mam nadajniki T-mobile, które powinny mi oferować internet LTE.
Jaki router, lub modem i router kupić aby uzyskać jak najszybszy internet? (karta sim z T-mobile)
Cena nie gra roli. Czy podłączyć do tego anteny zewnętrzne? Czy antena może być umieszczona gdzieś wysoko w pokoju, czy musi być na zewnątrz?
Zależy mi też aby w domu był dobry zasięg bezprzewodowy.
Czy z karty Sim T-mobile da się uzyskać prędkości na poziomie co najmniej 20 mb?
Może niektóre pytania wydadzą się być śmieszne ale w temacie routerów jestem kompletnie zielony.
Załóżmy na wstępie że nie posiadam żadnego urządzenia, jedynie kartę sim, gdyż najchętniej kupił bym wszystko nowe aby naprawdę porządnie to chodziło.
 
 
beny8989 
ultra master

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 901
Skąd: Szczecin
Wysłany: 26-12-2014, 13:24   

po 1 sprawdź jaka masz ofertę. po 2 zobacz czy w twojej okolicy nadajniki obsługują lte. po 3 kup modem z lte. po 4 sprawdź odległości od nadajnika czy bez anteny da rade.
_________________
 
 
ralfs269 
Klikacz

Dołączył: 26 Gru 2014
Posty: 5
Wysłany: 26-12-2014, 16:40   

1. Na co mam sprawdzić ofertę?
2. Tak jak napisałem w poście powyżej - nadajniki obsługują LTE
3. Własnie przecież pytam jaki modem kupić żeby zapewnił jak najlepsze parametry
4. O odległościach też pisałem w poście powyżej że 2-3 kilometry od nadajnika mieszkam. I może da radę bez anten, ale zależy mi na jak najszybszym internecie, więc jeśli antena pomoże to ją kupię.
Jakoś za bardzo nic się nie dowiedziałem, czytając powyższy post.
 
 
beny8989 
ultra master

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 901
Skąd: Szczecin
Wysłany: 26-12-2014, 18:02   

miałeś sprawdzić ofertę czy twoja ma możliwość korzystania z lte. domem kupisz każdy lepszy do 150 zl. ad3. chodzi czy masz przeszkody w postaci drzew bądź budynków. jeśli tak to może być ciężko. sprawdź na telefonie z lte jakie parametry sygnałowe będziesz miał informacyjnie czy sam modem wystarczy czy antena wewnętrzna lub zewnętrzna 2 zakresowa najlepiej.
_________________
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 26-12-2014, 19:12   

By mieć stabilne połączenie, transfer itd., to w 99% przypadków, nawet mieszkając 500 m od nadajnika, trzeba mieć antenę zewnętrzną.
Kup sprzęt taki, by mieć możliwość podłączenia takiej anteny.
Router - dowolny, BYLE obsługiwał dany modem LTE, lub sam router, który LTE obsługuje.
Pamiętaj też, że pomimo zapisów, że nie ma limitu, to jednak limit danych jest, bo po co by określali liczbę GB przysługujących w danym miesiącu.
_________________
 
 
mateush 
Klikacz

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Sty 2013
Posty: 19
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26-12-2014, 21:04   

Trochę pomogę bo sam zgłębiam temat LTE.

Jeśli chodzi o router wraz z modemem to tylko huawei e593s-22 (400-500 zł używki z polsatu/plus) - alternatywą jest tylko d-link ale wolniejszy. Wkładasz kartę sim i działa, bez żadnego kombinowania.

Druga opcja to modemy usb huawei 3272/3372 + router do tego tp link 3420 / wdr3600 - trzeba wgrać alternatywne oprogramowanie + może trzeba dokupić aktywnego huba bo usb za mało prądu daje. Generalnie więcej zabawy i loteria, w necie niektórzy piszą że super działa inni narzekają ...

Jak chcesz być pewien że będzie działać i bez nerwów to kupujesz e593s-22 + antena zewnętrzna antena 1 lub antena 2. Zakładasz na dachu, kierujesz na nadajnik, podłączasz kable do routera.

Jedynie bym się zastanowił czy wybierać t-mobile, jednak play ma lepszą ofertę. Podaj kod pocztowy/ulice gdzie chce łapać LTE.
 
 
ralfs269 
Klikacz

Dołączył: 26 Gru 2014
Posty: 5
Wysłany: 26-12-2014, 21:35   

Skoro piszę o LTE to nie muszę sprawdzać czy mam taką ofertę, bo skoro coś piszę to wiem że mam taka ofertę.
Jeden z nadajników ma na drodze kilka drzew i kilka domów, ale drugi raczej na drodze nie ma nic.
Co do ilości GB w danym miesiącu to u mnie takich limitów nie ma. Po to zmieniłem z Playa z pseudo LTE i zasięgiem co rwie na każdej trasie, że T-mobile jest droższe ale można normalnie rozmawiać i korzystać z internetu bez żadnych ograniczeń. Po 2 latach w Play i dość dużo jeżdżeniu w trasie nikt już mnie na tą sieć nie namówi, żeby nie wiem jak dobrą ofertę mieli. Jak bym mieszkał w mieście i dużo nie jeździł to może ich bym rozważył, ale dużo jeżdżąc i mieszkając poza miastem to ta siec się do niczego nie nadaje.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 26-12-2014, 23:12   

ralfs269 napisał/a:
T-mobile jest droższe ale można normalnie rozmawiać i korzystać z internetu bez żadnych ograniczeń.

No to poproszę ten regulamin, gdzie limitów nie ma.
_________________
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 27-12-2014, 00:44   

Pracownicy operatorów LTE mają Internet bez limitów, ale dla pozostałych (nie firm) nie ma czegoś takiego na stałe, na sensownych warunkach.

[ Dodano: 27-12-2014, 00:46 ]
Tak w ogóle to nie ten dział, z UPC temat nie ma nic wspólnego.
 
 
ralfs269 
Klikacz

Dołączył: 26 Gru 2014
Posty: 5
Wysłany: 27-12-2014, 05:22   

Chciałem podać link do internetu bez limitu, ale jako nowy użytkownik nie mogę.
W każdym razie w T-mobile dla firm za 80 zł netto jest taka oferta.
 
 
mateush 
Klikacz

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Sty 2013
Posty: 19
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27-12-2014, 09:05   

ralfs269 napisał/a:
Skoro piszę o LTE to nie muszę sprawdzać czy mam taką ofertę, bo skoro coś piszę to wiem że mam taka ofertę.
Jeden z nadajników ma na drodze kilka drzew i kilka domów, ale drugi raczej na drodze nie ma nic.
Co do ilości GB w danym miesiącu to u mnie takich limitów nie ma. Po to zmieniłem z Playa z pseudo LTE i zasięgiem co rwie na każdej trasie, że T-mobile jest droższe ale można normalnie rozmawiać i korzystać z internetu bez żadnych ograniczeń. Po 2 latach w Play i dość dużo jeżdżeniu w trasie nikt już mnie na tą sieć nie namówi, żeby nie wiem jak dobrą ofertę mieli. Jak bym mieszkał w mieście i dużo nie jeździł to może ich bym rozważył, ale dużo jeżdżąc i mieszkając poza miastem to ta siec się do niczego nie nadaje.


To że wiesz że jest taka oferta to nie znaczy że ją rozumiesz. Zmieniłeś z playa bo nie wiedziałeś że sobie możesz ustawić roaming t-mobile..... Ta twoja magiczna oferta za 80 zł netto to taka sama jak oferta playa za 37 netto. Czytaj Panie regulamin. "W przypadku wysokiego zużycia limitu danych, obciążającemu sieć w sposób zagrażający jej prawidłowemu
funkcjonowaniu lub/i korzystaniu z niej przez innych użytkowników, Operator zastrzega sobie prawo do ograniczenia prędkości
transmisji danych w taki sposób, że nie będzie ona wyższa niż 16 kBit/sek do końca Cyklu Rozliczeniowego." Ja już bym nie podpisał cyrografu na 2 lata z takim zapisem. Pobierzesz jednego dnia kilka większych plików i dostaniesz lejek do końca cyklu rozliczeniowego.
 
 
ralfs269 
Klikacz

Dołączył: 26 Gru 2014
Posty: 5
Wysłany: 27-12-2014, 10:35   

Play kupując kartę telefoniczną owszem korzysta z nadajników innych sieci, ale w przypadku wykupienia tylko internetu korzysta tylko z nadajników Playa. Miałem internet z Playa do października tego roku i tak było.
Co do tego że mając telefon w sieci Play mogę ustawić ręcznie operatora to się zgodzę, tylko co z tego gdy jadąc mniej uczęszczaną trasą przez służbowy telefon w T-mobile mogę rozmawiać i połączeń nie zrywa, a przez telefon z kartą Playa ustawioną na T-mobile na tej trasie samej trasie podczas rozmowy kilka razy zerwie połączenie.
Także wiem co to jest Play i że w teorii wypada naprawdę dobrze, a w praktyce wypada słabiutko. Owszem znam masę ludzi co są zadowoleni z Playa bo mieszkają i pracują w mieście, ale w moim przypadku gdy bardzo dużo jeżdżę ta sieć się nie nadaje.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,3 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: