Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rezygnacja z Vectry - na ile dni przed?
Autor Wiadomość
lenin 
Klikacz

Dołączył: 04 Gru 2014
Posty: 4
Wysłany: 04-12-2014, 20:14   Rezygnacja z Vectry - na ile dni przed?

Witajcie,

Kończy się umowa dwuletnia 20 stycznia 2015. Czy mam jeszcze czas wysłać pismo, by nie przedłużyli automatycznie o 6 miesięcy?

Dzięki
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 05-12-2014, 04:23   

Zajrzyj do umowy/regulaminu Swojej usługi - to się dowiesz.
Czy mam przyjechać i sam sprawdzić?.
:? :? :?
_________________
 
 
lenin 
Klikacz

Dołączył: 04 Gru 2014
Posty: 4
Wysłany: 05-12-2014, 14:19   

Oczekuję porady co do uniwersalnych zasad w powiązaniu z konkretnymi praktykami Vectry.

Mianowicie:

1) W normalnej firmie, gdzie umowa kończyłaby się równo z końcem miesiąca (31 stycznia 2015) wypowiedzenie mogę złożyć do 31 grudnia 2014 - miesięczny termin wypowiedzenia. Co jeśli umowa kończy się w połowie miesiąca? Moją datą jest 20 stycznia 2015 - czy wypowiedzenie muszę złożyć do 20 grudnia 2015, czy powinno to być zrobione przed końcem pełnego miesiąca kalendarzowego, czyli w moim przypadku do 30 listopada 2014?

2) Czy stwarzają problemy wmawiając dwumiesięczny okres wypowiedzenia, jeśli nie mam tego w umowie?

3) Może nie powinienem się przejmoweać, bo nie mogą mi zgodnie z prawem przdłużyć o kolejne 6 miesięcy, nawet pomimo zapisu w umowie? Jeśli tak, proszę o poradę jakie pismo wysłać, by się na to skutecznie powołać.

Problem jest oczywisty, mam nadzieję, że po szczegółowym wypunktowaniu ktoś zorientowany udzieli mi wskazówek, za co z góry dziękuję.
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 05-12-2014, 14:39   

Uniwersalne zasady są takie:

każdą umowę zawartą na czas określony możesz zakończyć o czasie składając nawet podczas jej zawierania - deklaracje że nie chcesz jej przedłużać,
możesz to zrobić również na 30 dni przed jej datą obowiązywania czyli w twoim przypadku do 19.12

wszystkie umowy które mają miesięczny okres rozliczenia przypadający na jego koniec zawsze kończą się ostatniego dnia - czyli twoja umowa zakończy się w dniu 1.02.2015

jeżeli złożysz wypowiedzenie po 19.12 to wówczas wpadniesz w okres wypowiedzenia i twoja umowa zakończy się o miesiąc później (o ile zawarta była poza lokalem) lub 3 miesiące później jeżeli zawierałeś w punkcie
 
 
lenin 
Klikacz

Dołączył: 04 Gru 2014
Posty: 4
Wysłany: 05-12-2014, 15:11   

Dzięki GDA, o taką radę mi chodziło. :D

Podpytam jeszcze o punkt trzeci - czy nie grozi mi prawne zobowiązanie do korzystania z Vectry przez kolejne 6 miesięcy (taki zapis mam w umowie w przypadku niewypowiedzenia) nawet jeśli wypowiem umowę po 19.12.2014? Coś słyszałem że to podpada pod praktyki niedozwolone, ale nie jestem pewien (nawet jeśli to fakt) jak na to reaguje Vectra.
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 05-12-2014, 15:25   

na to pytanie nie potrafię odpowiedzieć, jeżeli masz taki zapis to lepiej nie ryzykuj są umowy na rynku które przedłużają się na kolejny okres z automatu (polisy komunikacyjne) jak nie wypowiesz - choć podobno to też miało się zmienić
 
 
lenin 
Klikacz

Dołączył: 04 Gru 2014
Posty: 4
Wysłany: 05-12-2014, 15:34   

No tak, chociaż z polisami komunikacyjnymi sprawa jest taka, że jest obowiązek je posiadać - ratuje to zapominalskich. ;)

Dzięki raz jeszcze.
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 05-12-2014, 15:55   

Wydrukuj wypowiedzenie w dwóch egzemplarzach, idź do ich biura, złóż - weź potwierdzenie wpłynięcia na kopii. Z Vectrą trzeba mieć wszystko na papierze, zresztą nie tylko z nimi.
 
 
jutek 
easy master

Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 26
Wysłany: 05-12-2014, 17:36   

Z punktu widzenia Vectry - już pozamiatane. W Vectrze aktualnie obowiązuje 2-miesięczne wypowiedzenie ze skutkiem na koniec miesiąca. Czyli w Twoim przypadku powinieneś złożyć wypowiedzenie do końca listopada. Dodatkowo według widzimisię Vectry niezłożenie wypowiedzenia w powyższym terminie powoduje samoprzedłużenie umowy o 6 miesięcy, czyli według mniemania Vectry masz już umowę do końca lipca pod rygorem kary za przedterminowe rozwiązanie. Według prawa jest inaczej - jeśli teraz dostarczysz wypowiedzenie to umowa zakończy się z końcem lutego, a Vectra nie ma prawa naliczyć Ci żadnych kar (samoprzedłużanie jest nielegalne). Niestety aby uniknąć kary będziesz musiał walczyć z Vectrą za pomocą UKE, UOKiK/lokalnego Rzecznika Konsumentów. W walce z nimi możesz też utrzymywać, że nie otrzymałeś informacji o zmianie warunków umowy zmieniających okres wypowiedzenia z 1-miesięcznego na 2-miesięczny (w ubiegłym roku zmieniali). Vectra nie ma żadnego dowodu dostarczenia tej informacji do poszczególnych abonentów (nie wysyłali informacji o zmianach poleconym, a mail mógł nie dojść). Powtarzam, Vectra nadal próbuje egzekwować zapisy o samoprzedłużaniu umów dla umów zawartych przed marcem 2014r.
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 05-12-2014, 17:43   

Ale okres wypowiedzenia powstaje dopiero jak minie okres na jaki została zawarta
każda umowę można zakończyć o czasie i nie ważne co tam sobie wpisali w RŚU

proponuje koledze natychmiastową wizytę u Miejskiego Rzecznika Konsumentów jeżeli nie przyjmą wypowiedzenia
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 05-12-2014, 17:53   

Przyjąć muszą każde pismo, mogą nie zaakceptować treści, piszę tak na wszelki wypadek, gdyby jakaś Pani w BOK od razu chciała na miejscu rozpatrzyć. W razie kłopotów najlepiej poprosić Rzecznika, aby reprezentował, czyli sformułował i od razu wysłał pismo do nich w tej sprawie. To powinno wystarczyć, aby odechciało im się kombinować.
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 05-12-2014, 18:04   

aby zakończyć umowę zawarta na czas określony wystarczy napisać

dane abo miejscowość i datę

Rezygnacja z umowy o świadczenie usług.

Niniejszym oświadczam, iż nie zamierzam kontynuować umowy o świadczenie usług nr ……………………… (nr umowy)  i wnoszę o jej rozwiązanie wraz z upływem wymaganego w umowie czasu.

i najważniejsze odręczny podpis
 
 
jutek 
easy master

Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 26
Wysłany: 05-12-2014, 18:09   

Jak pokazuje praktyka w zależności od tego na kogo trafi w lokalnym BOKu:
1) Nie przyjmą wypowiedzenia (bezprawne)
lub
2) Wypowiedzenie przyjmą, rozwiążą umowę z końcem lutego, następnie przyślą do domu wezwanie do zapłaty kary za przedterminowe rozwiązanie umowy (bezprawne), po czym w razie braku zapłaty żądanej kwoty i niepodjęcia walki sprzedadzą rzekomy dług firmie windykacyjnej.

Aby uniknąć 1) zamiast wizyty w lokalnym BOKu lepiej wysłać wypowiedzenie poleconym z potwierdzeniem odbioru na adres głównej siedziby Vectry.

@GDA, pod względem konstrukcji formalno-prawnej tak zwane umowy na czas określony w Vectrze to są umowy zawarte na czas nieokreślony z odpowiednimi klauzulami, że nie można ich rozwiązać przez określony czas pod groźbą kary. Podobnie są skonstruowane umowy w Multimedia Polska, gdzie formalnie umowy na czas określony też nie istnieją. W umowach jest paragraf typu: umowa jest zawierana na czas nieokreślony (nie wiem jak jest w UPC). Żeby być ścisłym: formalno-prawnie Vectra nie samoprzedłuża na czas określony umowy (bo ta jest zawarta na czas nieokreślony), tylko samoprzedłuża na czas określony warunki promocji, praktycznie na jedno wychodzi.
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 05-12-2014, 18:56   

dokładnie tak samo

umowę w UPC podpisujesz na czas nieokreślony jednakże przez 12/24 mc masz tzw okres promocyjny w którym musisz ją utrzymywać aby nie zapłacić kary ze jej zerwanie

i w powyższym przykładzie chodzi właśnie o ten okres promocyjny - po jego zakończeniu nie chcesz kontynuować umowy

potem też można wypowiedzieć umowę bez kar ale trzeba się liczyć z okresem wypowiedzenia - 1 mc dla umowy zawartej na odległość lub 3 mc dla umowy zawartej w lokalnym BOK
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: