Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Lista TV współpracujących z mediamodułem CI+ UPC
Autor Wiadomość
misiek122 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 486
Wysłany: 14-09-2014, 19:56   

Może ta strona będzie pomocna w wyborze HDD
http://forum.pcformat.pl/...Wrzesien-2014-t

Co do rozwiązania o którym pisze Pitrek, sam mam podzielony dysk na odpowiednie partycje, jedna do nagrywania z TV, druga do odtwarzania plików i bardzo dobrze się to sprawdza. Z tym, że kilka razy brakowało mi opcji dostepnej przy dekoderze, a mianowicie zdalnego programowania nagrywania.
  misiek122
 
Rudy58 
easy master

Dołączył: 10 Wrz 2014
Posty: 21
Skąd: Warszawa .
Wysłany: 17-09-2014, 18:18   

Cieszyłem się 3 dni wszystko działało i sie zes...ło .Jedne kanały są, jednych nie masą zakodowane jak to ładny komunikat widnieje . Co z tym fantem zrobić . Dzwoniłem na infolinie wszystko jest ok ,a u mnie nie jest ok . Jestem wkurzony chyba zrezygnuje z tego modułu CI+ . :oops:
Ostatnio zmieniony przez Rudy58 17-09-2014, 18:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 17-09-2014, 18:22   

Rudy58,
A twój tv jest na tej liście kompatybilnych tv?.
_________________
 
 
beny8989 
ultra master

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 901
Skąd: Szczecin
Wysłany: 17-09-2014, 18:23   

to juz ci podaje przyczynę tego cuda o którym piszesz czyli TV nie jest z listy UPC i nie masz wyboru operatora. Za każdym razem co lider kablowy zmieni częstotliwości będziesz miał takie cuda. Ja zrezygnowałem z tv niż z modułu.
_________________
 
 
misiek122 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 486
Wysłany: 17-09-2014, 18:34   

Tak z ciekawości.. wiecie może dlaczego nie ma na liście kompatybilnych tv modeli na 2014 rok? Mam tu na myśli Samsungi, nie wiem jak w innych.
  misiek122
 
Rudy58 
easy master

Dołączył: 10 Wrz 2014
Posty: 21
Skąd: Warszawa .
Wysłany: 17-09-2014, 18:34   

KOCUREK1970 napisał/a:
Rudy58,
A twój tv jest na tej liście kompatybilnych tv?.
Nie ma na liście UPC . Ale 3 dni było ok . Tv to Samsung seria UE40D6500 .
Ostatnio zmieniony przez Rudy58 17-09-2014, 18:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
beny8989 
ultra master

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 901
Skąd: Szczecin
Wysłany: 17-09-2014, 18:42   

tak będzie się telewizor zachowywał niestety taki mamy mediamocuł ci+ że seria d na nim niedziała dokońca dobrze. a co do roku 2014 nie ma i narazie nie będzie bo nasze upc nie uzupełnia tego dopóki góra z nl nie każe im zrobić tego
_________________
 
 
misiek122 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 486
Wysłany: 17-09-2014, 19:02   

beny8989, no właśnie czyli lenistwo ze strony UPC bo nie chce się wierzyć, że nowsze modele źle działają z modułem.
  misiek122
 
Rudy58 
easy master

Dołączył: 10 Wrz 2014
Posty: 21
Skąd: Warszawa .
Wysłany: 17-09-2014, 19:24   

Ale jestem wku... :oops: Powiedzieli mi ze mogą przysłać technika żeby sprawdził co jest . Jeśli wina będzie po ich stronie to nie zapłacę technika ,a jak to będzie moja wina to będę musiał kolejny raz zapłacić fachowca. :cry:
 
 
beny8989 
ultra master

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 901
Skąd: Szczecin
Wysłany: 17-09-2014, 19:38   

Ja mialem takie szczescie ze mialem jeszcze jeden tv z ich listy i moglem wrazie czego na drugim pokazac praktycznie to samo, a co do tych kanalow przeszukaj jeszcze raz kanaly i zobaczysz ze one sie pojawia. Taka niestety dolegliwosc serii d. A ukryc sie nie da ze tv z ich listy dziala i to bardzo dobrze, a seria z 2k14 powinna dzialac oil3 jest ci+ i dvb-c informacja od upc. A zobaczcie liste tv z multimedi zwlaszcza samsunga i porownajcie ja z nasza a padniecie jaka ta 2 firma jest leniwa w swoich poczynaniach
_________________
 
 
Rudy58 
easy master

Dołączył: 10 Wrz 2014
Posty: 21
Skąd: Warszawa .
Wysłany: 17-09-2014, 21:12   

:roll: Bawię się ........ i naprawiłem . :lol: Od początku zainstalowałem moduł CI+ .Na razie działa, zobaczymy jak długo .Pozdrawiam
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 18-09-2014, 16:48   

Czytając powyższe posty, zdecydowałem się napisać, już kolejny raz, o problemach z Samsungami, starszymi niż seria "F" i "H". Wszystko, co napiszę, już wiele razy opisywałem, ale zbiorę to do kupy.
Pierwsza sprawa to lista UPC TV zgodnych. Na polskiej liście UPC i tak nie ma żadnego Samsunga z polskiej dystrybucji. Są tam TV tylko z końcówką "N", czyli z beneluksu. Te kupione w Polsce mają końcówkę "H", np. UE40F6400AWXXH. Na forum pojawił się także Samsung AKXXH, czyli na rynek litewski, łotewski i estoński. UPC na polskiej stronie umieściło tylko Samsungi serii "F", oczywiście te holenderskie, tylko dlatego, że od tej serii Samsung w TV na polski rynek umieścił wybór operatora: UPC. Na holenderskiej stronie UPC, jako zgodne z UPC są Samsungi "D", "EH", "ES", a dlaczego? Dlatego, że Samsung już w tych modelach przeznaczonych na rynek beneluksu umieścił operatora: UPC
http://www.upc.nl/klanten...=UE40D6500VSXXN
Aktualna holenderska lista z sierpnia 2014r.:
http://www.upc.nl/pdf/upc....pdf?1375253963
Ciekawe, że nawet centrala UPC nie zauważyła serii "H".
Umieszczenie w TV operatora UPC, to jedna sprawa, a druga to obsługa w Samsungach modułu CAM CI+, wcześniej już inne holenderskie kablówki sprawdziły starsze Samsungi z modułem CI+:
http://www.delta.nl/Media...s?view=Standard
Wynika z tego, że najstarsze Samsungi z CI+ to: LCD LExxB550, LExxB620 i LED UExxB6000.
A teraz, co z starszymi Samsungami bez wyboru operatora: UPC? Dlaczego w TV bez operatora: UPC, wybierając przy szukaniu: Szybkie, Ręczne i podając 4 parametry dla lokalizacji, TV nie znajduje żadnego programu? Bo niby czym ma się różnić szukanie: UPC, Szybkie->Ręczne od szukania: Pozostałe, Szybkie->Ręczne, w obu przypadkach podajemy te same cztery parametry. Bo to jest błąd Samsungów. Jest to spowodowane tym, że Samsungi w strumieniu SI szukają NetworkID w NIT="Actual Network", a tam go po prostu nie ma (bo to jest dla dekoderów KAON) i kończą szukanie zamiast sięgnąć jeszcze dalej do NIT="Other Network", bo tam jest właściwe NetworkID. Jakby to działało to znalazłyby się w starszych Samsungach D, E wszystkie programy, oczywiście z numerami wg UPC i było by bez problemu. Jakby UPC zmieniło strumień SI tak, że w NIT="Actual Network", umieściłoby wszystkie "NetworkID" lokalizacji z definicją ich MUXów, to by wszystko działało OK. Nie wiem tylko czy Kaony by dały sobie z tym radę. Łatwo można to sprawdzić, bo po nie znalezieniu żadnego programu wystarczy ręcznie podać dane jakiegoś MUXa i programy się pojawią. W Holandii UPC nie używa dwóch tablic NIT i u nich takiego problemu nie ma. Samsung w polskich TV umieszczając operatora: UPC, zmienił dla niego sposób wyszukiwania programów (Szybkie->Ręczne) i obsługę znaków diakrytycznych. Analizując strumień SI oraz tabele EIT i tak nie rozumiem dlaczego przy wyborze operatora: UPC, znaki diakrytyczne są OK, o tym powinien decydować wybór kraju.

W starszych Samsungach niestety z powyższych powodów jesteśmy skazani na przeszukiwanie PEŁNE. Aby ustrzec się przed brakującymi MUXami trzeba w opcjach dodatkowych "Opcje wyszukiwania kablowego", podać minimalną i maksymalną częstotliwość zakresu przeszukania, najlepiej wpisać min: 111 MHz, a max: 899 MHz. Niestety będzie brakować automatycznej aktualizacji MUXów, tego się nie przeskoczy. Kłania się "ChanSort", raz poukładana lista będzie nam służyć jako referencyjna. Aktualizacja MUXów przez UPC nie jest taka problematyczna, tych zmian nie ma tak często, nie usuwa całych MUXów, rzadko dodaje nowe MUXy, rzadko usuwa programy, zmiany polegają na dodaniu nowego programu do istniejącego MUXa lub przestawieniu programów między MUXami. Wtedy pozostaje przeszukanie pełne na nowo i po skorzystaniu z listy referencyjnej, przestawienie nowego programu w pożądane miejsce, można też ręcznie zaktualizować na nowo tylko ten MUX, na którym były zmiany lub dodać nowy i znowu "ChanSort".

MediaModuł CI+ wsadzony do TV nie ma żadnego wpływu na szukanie programów, na ich nie znalezienie, czy brak jakiś MUXów (najczęściej dolnych), nie ma wpływu na zawartość EPG, na to czy są znaki diakrytyczne, czy nie, nie ma wpływu na podwójne opisy, na niezgodność czasu w EPG. Nie ma wpływu na to, że komuś giną programy, a nawet całe MUXy.
MediaModuł CI+ odpowiada tylko za zdekodowanie oglądanego programu, zgodnie z uprawnieniami w abonamencie. W starszych Samsungach do autoryzacji MediaModułu CI+ jest konieczne wcześniejsze znalezienie programów, gdyż autoryzacja (w UPC Nagravision2) potrzebuje strumienia SI, a w nim tabel CAT (Conditional Access Table) do zlokalizowania strumienia EMM (Entitlement Management Messages). Podanie przy module samego NetworkID nie rozwiązuje problemu, bo stare Samsungi nie umieją z tego skorzystać.

Warto także zaktualizować soft w TV, no chyba, że ktoś będzie chciał zrootować TV lub używa SamyGO. Dla Samsungów UExxD6500 dla poprawności działania MediaModułu CI+ wymagany jest soft: "T-GASDEUC-1006.0", aktualnie jest do pobrania "T-GASDEUC-1027.0" z 30.06.2014 r.

Nieprawdą jest, że mając MediaModuł CI+ w starszym Samsungu, my bierzemy na siebie pełną odpowiedzialność przy problemach z odbiorem programów i UPC nas oleje. Jakby tak było, to UPC, aby zwolnić się z odpowiedzialności, przy każdej instalacji żądało by podpisania przez nas cyrografu, że moduł montowany jest w TV spoza ich listy, albo by się w ogóle nie zgadzało na taki montaż. Pamiętajmy, że żaden sprzedawany w Polsce Samsung nie jest na liście UPC. UPC dobrze wie jakie TV są na holenderskiej liście. Jeżeli z sygnałem jest wszystko OK, to oczywiście UPC nie odpowiada za to, że brakuje nam jakiegoś programu lub całego MUXa. Jeżeli dany program zakodowany jest znaleziony w TV i wyświetlany jest jego opis w EPG, a na ekranie mamy komunikat o zakodowanym sygnale, to już za to odpowiada MediaModuł CI+, jeżeli w menu CI w TV są wszystkie informacje o karcie i module, to zawsze jest winne UPC, bo nagmerało coś w uprawnieniach. Jeżeli w menu CI w TV brak jakichkolwiek informacji, to jeżeli moduł jest dobrze wsadzony, to jest uszkodzony.

Ciekaw jestem co przytrafiło się "Rudy58", już w tej chwili się nie dowiemy, bo już "naprawił". Napisał, że jedne kanały są, jednych nie ma, masa zakodowanych. Nie wiadomo, czy wyświetlany był chociaż jeden zakodowany program, jeżeli nie, to w pierwszej kolejności należy sprawdzić w Menu CI w TV, czy są wszystkie informacje o karcie i module. Ogólnie przy kłopotach z odbiorem, mogą też być problemy z sygnałem. Na każdym MUXie można w Menu w Diagnostyce, sprawdzić poziom siły i jakości sygnału.
__________________________________________________________________
           Max Extra HD           UPC MediaModuł CI+           Samsung UE40F6400           
 
 
beny8989 
ultra master

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 901
Skąd: Szczecin
Wysłany: 18-09-2014, 17:06   

akuratnie wiemy co zrobił. Przeszukał jeszcze raz kanały i ułożył po swojemu bo UPC zmieniło mhz kanałów.
_________________
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 18-09-2014, 17:15   

beny8989 napisał/a:
akuratnie wiemy co zrobił. Przeszukał jeszcze raz kanały i ułożył po swojemu bo UPC zmieniło mhz kanałów.

Nie chodzi o to co zrobił, tylko co mu się przytrafiło. Jakby były jakieś zmiany to dotyczyłyby jednego MUXa i jednego lub dwóch programów, z opisu @Rudd58 wynika, że to inna sprawa, może modułu. Czy ktoś z Warszawy może potwierdzić jakieś zmiany w MUXach i czego dotyczyły.

__________________________________________________________________
           Max Extra HD           UPC MediaModuł CI+           Samsung UE40F6400           
Ostatnio zmieniony przez Pitrek 18-09-2014, 17:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
beny8989 
ultra master

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 901
Skąd: Szczecin
Wysłany: 18-09-2014, 17:23   

miałem to samo na eu32d5500 to o czym on pisał. przytrafiało się to co jakieś 3-5 dni czasami rzadziej.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: