Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Reset modemu CISCO i kłopot z siecia
Autor Wiadomość
felix 
Klikacz

Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 19
Wysłany: 12-09-2014, 17:50   Reset modemu CISCO i kłopot z siecia

Witam,

proszę o pomoc. Na wstępie suche dane:

Mój modem to Cisco EPC3212, zawsze łączyłem się przy pomocy Netgear WNDR3700v3. Szybkość Internetu to 250 Mb/s i speedtest praktycznie zawsze pokazywało około 245, więc byłem strasznie zadowolony. System to Win 8.1.

Rano internet chodził normalnie, bez problemów. Wróciłem dzisiaj po pracy do domu i sieć ledwo mi chodziło, non stop gubiło pakiety, jak pingowałem strony, to ping był niski, ale co chwilę timeout przez co żadna strona się nie ładowała.

Wykonałem reset modemu i po chwili internet zaczął chodzić i pakiety nadal gubiło, ale od czasu do czasu a nie non stop. Za to prędkość spadła do 2,5Mb/s i cały czas taka jest. Pingi w okolicach 15ms. Wpiąłem się do komputera bezpośrednio od modemu i nic to nie dało, nadal mam te 2,5Mb. Do tego zauważyłem, że sieć mi zmieniło z domowej na publiczną i za cholerę nie mogę jej zmienić na domową. Odinstalowałem kartę sieciową i zainstalowałem ponownie, bo liczyłem, że system zapyta się o typ połączenia, ale nic z tego.

Wiem, że w umowie jest do 250Mb, ale sami rozumiecie. Rano wszystko ok - po południu problemy z siecią - po resecie modemu tragiczna prędkość. Jakieś sugestie?
 
 
beny8989 
ultra master

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 901
Skąd: Szczecin
Wysłany: 12-09-2014, 17:53   

Sygnal sie roznechal. Zapodaj jego parametry i sprawdz na upc czy nie ma zagnej awarii zgloszonej
_________________
 
 
felix 
Klikacz

Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 19
Wysłany: 12-09-2014, 18:09   

Dzięki za odpowiedź. W czasie jak dałeś odpowiedź, znowu miałem time out i sieć znowu chodzi.

Nie wiem czy o to dokładnie chodzi.

Nie znam danych, żeby dostać się na admina.

Do UPC dzwoniłem i twierdzą, że nie ma żadnych awarii w tej kwestii.

Bez tytułu.jpg
Plik ściągnięto 132 raz(y) 37,02 KB

 
 
beny8989 
ultra master

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 901
Skąd: Szczecin
Wysłany: 12-09-2014, 18:21   

Sygnal jest dobry. Na granicy prawie jest upstream. jestem ciekaw czy w twojej okolicy nie przybylo troche lacz wiekszych i czy im sie nie zapycha troche. Poobserwoj czy w nocy bedzie tak samo czy bedzie wiecej
_________________
 
 
felix 
Klikacz

Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 19
Wysłany: 12-09-2014, 18:32   

Popatrzę w nocy, jak sprawa się będzie miała. Jeszcze napiszę, że speedtest pokazuje, że download leży (w sensie około 3Mb), natomiast upload wynosi około 19Mb, czyli prawie tyle ile w umowie.

speed.jpg
Plik ściągnięto 54 raz(y) 27,93 KB

 
 
beny8989 
ultra master

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 901
Skąd: Szczecin
Wysłany: 12-09-2014, 19:03   

A sproboj podpiac sie pod modem kablem i zobacz czy nie bedzie tak ze download bedzie jaki ma byc.
_________________
 
 
felix 
Klikacz

Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 19
Wysłany: 12-09-2014, 19:25   

Wcześniej to sprawdzałem już i efekt był taki sam, czyli poniżej 3Mb. Jednak sprawa się chyba wyjaśniła, bo zadzwoniłem ponownie z jedną sprawą i poinformowano mnie, że w moim mieście są spore kłopoty z UPC i w Warszawie niby też, więc w sumie fałszywy alarm z mojej strony, nic nie zdziałam.

Niemniej dziękuję za pomoc. :)
 
 
RadkoR
[Usunięty]

Wysłany: 12-09-2014, 20:45   

[do skasowania]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,57 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: