Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Moduł CI+ W upc
Autor Wiadomość
Damian 
Klikacz

Dołączył: 01 Wrz 2014
Posty: 8
Wysłany: 01-09-2014, 13:56   Lista kanałów

Wcześniej miałem sam internet. Z kablami nic nie robiłem.
Udało mi się wgrać listę kanałów.

[ Dodano: 01-09-2014, 14:09 ]
738, 746, 858 te są, reszta sygnał na 0.

channel_list_PS51F5000_1201.zip
Pobierz Plik ściągnięto 242 raz(y) 26,87 KB

 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 01-09-2014, 15:57   Re: Lista kanałów

No to jeżeli był tylko internet bez telewizji, to wygląda, że technik nie zdjął filtru.
Z Twojej listy widać, że działają Ci tylko MUXy od 114 do 170 MHz i od 738 do 858, środek pasma jest wycięty.
A z innej beczki, z listy widać, że używasz przeszukiwania PEŁNEGO, nie polecam, lepiej użyj szukania przy operatorze: UPC.
__________________________________________________________________
           Max Extra HD           UPC MediaModuł CI+           Samsung UE40F6400           
 
 
Damian 
Klikacz

Dołączył: 01 Wrz 2014
Posty: 8
Wysłany: 01-09-2014, 16:02   

Przy wyborze operatora UPC tak samo jest.
A co z aktualizacją która staje na 5% ?
Ostatnio zmieniony przez Damian 01-09-2014, 16:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
beny8989 
ultra master

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 901
Skąd: Szczecin
Wysłany: 01-09-2014, 16:02   

jesli o to chodzi to poczekaj dluzej na niektorych telewizorach tak sie aktualizauje.
_________________
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 01-09-2014, 16:08   

Do aktualizacji, potrzebna jest częstotliwość 554 MHz (chyba) , którą masz wyciętą.
Mediamodułem zajmij się jak już będziesz miał wszystkie programy.

A wracając do szukania, to kraj masz na Czechy, to dotyczy starszych samsungów niż "F".
W "F" kraj ma być: Polska, szukanie przy operatorze: UPC, nie będzie problemów z automatyczną aktualizacją programów, w EPG będą polskie litery i nie będzie problemów z zegarem.
__________________________________________________________________
           Max Extra HD           UPC MediaModuł CI+           Samsung UE40F6400           
 
 
Damian 
Klikacz

Dołączył: 01 Wrz 2014
Posty: 8
Wysłany: 01-09-2014, 16:11   

Aktualizacja oprogramowania nie powiodła się. Taki mam komunikat.
Przy wyborze kraju na Polskę brak polskich znaków i nadal 107 kanałów. Przy szybkim szukaniu nie znajduje żadnego kanału.
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 01-09-2014, 16:22   

Szybie szukanie potrzebuję tzw. Home Frequency = 554 MHz, a u Ciebie jest to wycięte. Tak naprawdę to odpuść sobie wszystko póki UPC nie zdejmię filtru i nie pojawi się w Twoim kablu pełny sygnał.
__________________________________________________________________
           Max Extra HD           UPC MediaModuł CI+           Samsung UE40F6400           
 
 
bounty 
easy master

Dołączył: 09 Lip 2014
Posty: 41
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 01-09-2014, 18:51   

Czy jest jakakolwiek szansa, aby ustawiona lista kanałów się "nie rozjeżdżała"? Przeczytałem już wszystko co mogłem i próbowałem chyba wszystkiego. Wyszukiwałem według różnych parametrów (pełne, upc, inne), aktualizowałem oprogramowanie TV, zmieniałem kraj na Czechy, wyłączałem automatyczne aktualizacje, etc. Chansortem nie dam rady bo nie mam Samsunga lub LG tylko jakiś no name z (Ikea), dodatkowo mojego TV nie ma na liście UPC urządzeń kompatybilnych z CI+. Jak znacie jakiś sposób, jak sprawić, aby posortowane kanały nie znikały, to będę wdzięczny, bo pomysłów już nie mam...
_________________
 
 
ggg000 
light master


Dołączył: 30 Lip 2013
Posty: 52
Skąd: Kraków
Wysłany: 02-09-2014, 05:28   

Kup sobie normalny TV. To jedyna i najlepsza rada.
_________________
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 02-09-2014, 07:59   

bounty napisał/a:
Czy jest jakakolwiek szansa, aby ustawiona lista kanałów się "nie rozjeżdżała"?

Uściślij "rozjeżdżanie listy". Rozumiem, że układasz listę programów bezpośrednio w TV.
Jak wygląda lista po przeszukaniu, czy wybierając operatora: UPC, masz numerację taką wg UPC, a jak wygląda lista po przeszukaniu PEŁNYM, czy jest alfabetyczna, na czym polega sortowanie w Twoim TV, czy zmieniasz numery programów, czy tylko ich kolejność, czy masz do wykorzystania w Twoim TV jakieś osobne listy ulubionych?
Kiedy rozjeżdża się Twoja lista, jeżeli ją zmienisz, czy zmienia się ona po następnym włączeniu TV, czy w nocy?. Sorry, co do wyłączenia automatycznej aktualizacji, ale czy nie mylisz automatycznego aktualizowania software'u z automatyczną aktualizacją programów, a ta ostatnia jest nadal włączona.

Jest jeden myk, który można zastosować, przeszukaj programy przy kraj: Polska, operator: UPC, podając Network ID, częstotliwość, modulację i prędk. symboli, poukładaj tak jak chcesz i zmień Network ID na jakiś nie istniejący, ale nie uruchamiaj ponownego przeszukania. Od tego momentu lista nie powinna się zmienić, gdyż TV nie zaktualizuje/znajdzie już MUXów.
__________________________________________________________________
           Max Extra HD           UPC MediaModuł CI+           Samsung UE40F6400           
 
 
bounty 
easy master

Dołączył: 09 Lip 2014
Posty: 41
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 02-09-2014, 16:52   

Pitrek dzięki za tak szczegółową odpowiedź. Tak, układam listę bezpośrednio w TV. Przy wyszukaniu pełnym (czas 45min) 25% kanałów niestety pixelizuje, lista jest alfabetyczna. Przy wyszukaniu po wpisaniu parametrów: network ID, częstotliwości, modulacji i prędkości, (czas 30sek) lista jest wg numeracji UPC. Sortowanie przez zmianę numerów kanałów oraz przez kolejność, brak możliwości wgrania własnej listy. Każdy możliwy wariant wyszukania oraz ustawienia kanałów został sprawdzony. Lista zmienia się różnie, czasami z opóźnieniem, czasami już w trakcie układania listy. Co do automatycznej aktualizacji możesz mieć rację, z tego by wynikało, że nie mam możliwości jej wyłączenia z menu TV, a to co wyłączam tyczy software'u. Jak tylko będę miał wolną chwilę, sprawdzę myk, który proponujesz i dam znać czy pomogło.
_________________
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 02-09-2014, 19:31   

Jeżeli to jest instrukacja od Twojego UPPLEVA TV to:
1. Str. 12, przy szukaniu zawsze wybieraj "Tuner Mode"=Cable,
2. wybieraj "Digital", nigdy nie wybieraj "Full", bo to jest szukanie cyfrowych i analogowych programów, zawsze wybieraj "Advanced", aby podać dane dla Twojej lokalizacji.

Co do aktualizacji, to faktycznie jest aktualizacja programów jak i software'u:
1. Str. 15, "Network update" - można wyłączyć automatyczną aktualizację programów,
2. Str. 15, "Software update" - tam ustawia się automatyczne pobieranie softu.

W odróżnieniu od zmiany kolejności programów (str. 12, Organiser), można tworzyć własną listę ulubionych, str. 13. Może iść w tym kierunku, może zostawić listę taką jak jest po wyszukaniu, a utworzyć sobie ulubioną, jako podzbiór programów z głównej listy.

Jeżeli wyłączysz aktualizację programów, to problem pojawi się, kiedy UPC coś zmieni, nie zauważysz tego, jeżeli będziesz chciał zaktualizować programy, to Twoja lista i tak się zniszczy i cała robota na marne. Ja jestem w tej dobrej sytuacji, że zrzucam listę na pena i w 5 minut ChanSortem przestawiam nowe programy w miejsce, które mi się podoba, właśnie to zrobiłem z TV Puls HD i Tele5 HD.

Być może jesteś skazany na listę programów ponumerowanych i posortowanych wg UPC, zapewni Ci to automatyczną aktualizację programów, ale będziesz się czuł jak setki tysięcy szczęśliwych posiadaczy dekoderów z UPC, którzy mają sztywną listę programów.
__________________________________________________________________
           Max Extra HD           UPC MediaModuł CI+           Samsung UE40F6400           
 
 
jacek90 
Klikacz

Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 14
Wysłany: 03-09-2014, 11:12   

Przy okazji pojawienia się dwóch "nowych" kanałów HD, zmieniłem kraj z Polska na Czechy aby uzyskać polskie znaki w EPG. Poszło sprawnie, jednakże pojawił się problem z godziną; wszystko wyświetlane jest z godzinnym opóźnieniem. Jest jakiś sposób na rozwiązanie tego problemu? Dodam, że zmiana kraju z Czechy na Słowacja daje ten sam rezultat.
Posiadam Samsung'a LExxC650
Dzięki za sugestie.
 
 
misiek122 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 486
Wysłany: 03-09-2014, 11:27   

Sprawdzałeś w menu opcje zegara? W moim es6800 można dokładnie ustawić czas i strefę czasową. Menu/system/czas/zegar
  misiek122
 
jacek90 
Klikacz

Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 14
Wysłany: 03-09-2014, 12:31   

Tak, to była pierwsza myśl by poszukać w ustawieniach zegara. Niestety brak możliwości zmiany strefy czasowej. Zmiana z opcji auto na ręczne zmienia godzinę, ale tylko tą przy dacie, a rozpiska EPG jest nadal opóźniona.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,33 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: