Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaka karta wifi do kompa współpracująca z upc
Autor Wiadomość
dizel 
light master

Dołączył: 11 Kwi 2005
Posty: 129
Skąd: Lublin
Wysłany: 27-07-2014, 10:26   Jaka karta wifi do kompa współpracująca z upc

Witam
Chodzi o taką rzecz, kolega będzie u siebie podłączał internet z upc 30Mb/s, dostanie oczywiście ruter z wifi jeszcze nie wiadomo jaki, nie wiem czy jest w ogóle wybór bo dawno się upc nie interesowałem no i ma też komputer stacjonarny tyle że już dość stary jakiś athlon 1700+ na xp z 1gb ram. Nie chce mieć kabli w domu więc trzeba by dokupić jakąś kartę wifi do tego komputera żeby współpracowała z upc. I teraz pytanie jaką?
Usb czy pci?
Sam trochę odpowiem.
Podejrzewam że dla starszego kompa lepsza będzie na pci bo mniej będzie procesor obciążać?
Lepszy zasięg wifi będzie w porównaniu z kartą na usb?
Jeśli byłaby na usb to dochodzi jeszcze ograniczenie samego portu usb więc 30Mb/s i tak by nie wyciągnął? Max pewnie z 10Mb/s.
Co do tego że powinna być w standardzie b/g/n to wiem.
Może ktoś coś doradzić, ewentualnie podać jakiś konkretny model karty która działa bez problemu z tymi ruterami wifi od upc koniecznie współpracująca z xp.
 
 
adrins 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 25
Skąd: Kraków
Wysłany: 27-07-2014, 11:21   

Przepustowość PCI oczywiście jest większa od USB 2.0 jednak przy prędkości łącza 30 Mb/s wielkiego znaczenia to nie będzie miało ponieważ maksymalnie osiągniesz 3.75 MB/s jednak jak to jest stary komputer faktycznie lepiej znaleźć jakąś kartę na PCI i port zostanie wolny. Co do współpracy to każda karta działająca w standardzie g i n ze sterownikami na XP.
Np. http://www.tp-link.com/lk...TL-WN851ND#spec podałem ci trochę lepszy model jednak lepiej kupić trochę szybszą i mięć na przyszłość cena ok 50 zł, jednak jak byś chciał wolniejsze bo i tak nie potrzebujesz tych 300 Mb w n-ce to za 35 zł powinieneś spokojnie znaleźć. Odradzam kupno karty w standardzie g bo niby masz tam 54 Mb/s jednak odległość + ściany i może się okazać, że tych 30 nie osiągniesz ;)
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 27-07-2014, 15:02   

dizel napisał/a:
Jeśli byłaby na usb to dochodzi jeszcze ograniczenie samego portu usb więc 30Mb/s i tak by nie wyciągnął? Max pewnie z 10Mb/s.

USB 1.1 Urządzenia spełniające warunki tej specyfikacji mogą pracować z szybkością (Full Speed) 12 Mbit/s (1,5 MB/s) i (Low Speed) 1,5 Mbit/s (0,1875 MB/s). Data ogłoszenia specyfikacji: 23.08.1998.
USB 2.0 (Hi-Speed) Urządzenia zgodne z warunkami nowej specyfikacji mogą pracować z maksymalną szybkością 480 Mbit/s (60 MB/s). Rzeczywista szybkość przesyłu danych zależy od konstrukcji urządzenia. Według testów portalu CNet[2] maksymalna prędkość zapisu kształtuje się w granicach 25 - 30 MB/s, a odczytu 30 - 42 MB/s. Jest to głównie spowodowane tym, że transmisja danych przez port odbywa się w trybie half-duplex na jednej parze przewodów. Urządzenia w standardzie USB 2.0 są w pełni kompatybilne ze starszymi urządzeniami. Data ogłoszenia specyfikacji: 27.04.2000.
USB 3.0 (SuperSpeed) Urządzenia zgodne z warunkami nowej specyfikacji mogą pracować z szybkością 5 Gbit/s[1] (640 MB/s). Rzeczywista przepustowość łącza danych wynosi 4 Gbit/s, co przy zastosowaniu kodowania 8b/10b pozwala uzyskać transfer rzędu 400 MB/s[3]. Nowy standard oprócz standardowych przewodów (dla kompatybilności w dół z USB 2.0 i 1.1) do szybkich transferów wykorzystuje dwie dodatkowe, ekranowane pary przewodów w full-dupleksie. Pierwsza prezentacja tej technologii odbyła się na targach CES 2008. Data ogłoszenia specyfikacji: 17.11.2008.
USB 3.1 Standard ogłoszony 31 lipca 2013. Do powszechnego użytku ma wejść w 2015 roku. Prędkość maksymalna to 10 Gbit/s, a moc może wynosić 100W. Standard 3.1 będzie kompatybilny z USB 3.0 i 2.0.
_________________
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 27-07-2014, 19:03   

dizel napisał/a:
Podejrzewam że dla starszego kompa lepsza będzie na pci bo mniej będzie procesor obciążać?
Niekoniecznie, bo to potrafią tylko lepsze i droższe modele kart PCI. Do tego zestawu nada się najtansza karta USB Wireless N Dynamode za około 25 zł z przesyłką. Do plusów zaliczam odkręcaną antenkę oraz możliwość "manewrowania" kartą przy zastosowaniu przedłużacza USB. Zakładam, że płyta ma jednak USB 2.0.
 
 
dizel 
light master

Dołączył: 11 Kwi 2005
Posty: 129
Skąd: Lublin
Wysłany: 27-07-2014, 20:53   

Ze specyfikacji wynika że ma. To Msi MS6712. Jak już będzie upc założone to trzeba będzie się wybrać na jakieś zakupy:)
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 27-07-2014, 21:00   

Ta płyta ma USB 2.0.
 
 
spoon 
light master


Dołączył: 30 Mar 2010
Posty: 54
Wysłany: 22-08-2014, 19:31   

ja kupiłem 8level WPCIE-300A do łącza 60Mbps ale niestety mimo zapewnień producenta o prędkości 300Mbps karta wyciąga 26Mbps, zasięg jest 100% bo komputer stoi w tym samym pokoju co modem.

Mogłem się tego spodziewać po cenie - 35zł
nie polecam produktów tej firmy, o której słyszę pierwszy raz :D Chociaż to tylko kawałek płytki pcb i chip firmy Ralink, chyba nie najgorzej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: