Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
po wymianie modemu skasowal mi sie licznik
Autor Wiadomość
males66 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 169
Skąd: Warszawa wilanów
Wysłany: 18-01-2006, 12:45   

na twoim miejscu niepisalbym ze ci licznik stanal w miejscu bo zaraz ci to naprawia i bedziesz miec zonka. Zdziwilbys sie jakie osoby i skad czytaja forum.
 
 
tomick 
easy master

Dołączył: 19 Sie 2005
Posty: 30
Skąd: Wrocław
Wysłany: 18-01-2006, 23:39   

raz: nie mają namiarów na mnie :)
dwa: mój login w chello jest inny niż na forum :)

Nie mają po prostu danych jak mnie złapać. Z resztą to, że teraz licznik nie działa, to nie oznacza, że za miesiąc nie zacznie.

Z resztą ... nie z mojej winy licznik przestał działać, wiec nie mam zamiaru być pociągniętym do jakiejś odpowiedzialności za taką sytuację..
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 19-01-2006, 00:27   

<teoria spiskowa on>
A skąd wiesz czy nie monitorują wszystkich danych wysyłanych po protokole http przez twój komputer - przecież są nieszyfrowane
<teoria spiskowa off>
;)
  marekd@jabberpl.org
 
tomick 
easy master

Dołączył: 19 Sie 2005
Posty: 30
Skąd: Wrocław
Wysłany: 20-01-2006, 16:38   

taka średnia ta teoria spiskowa, bo przecież aby znaleźć jakie kolwiek informacje trzeba przegrzebać tysiące lini logów wszystkoch użytkowników (np. z Wrocławia), którzy korzystają z chello i dojść do tego, kto wysłał dany pakiety danych na forum chellopl.one.pl ;) poza tym... hmmm .... jeżeli podchodzą tak do sprawy, że przycinek nie ma w weekendy to komu by się chciało przeglądać logi, tylko po to, aby uziemić 2 użytkowników ;) [bo o ile wiem to tylko tylu tutaj pisało o tym;) ]
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-01-2006, 13:02   

tomick napisał/a:
którzy korzystają z chello i dojść do tego, kto wysłał dany pakiety danych na forum chellopl.one.pl ;)

Powodzenia. Domenę odwiedza miesięcznie 15000 unikalnych użytkowników (dane z grudnia).
W styczniu tylko ruch na naszej stronie (do dziś, do północy) to zaledwie 9GB. Przeanalizuj sobie każdy pakiet... ;)
_________________
 
 
tomick 
easy master

Dołączył: 19 Sie 2005
Posty: 30
Skąd: Wrocław
Wysłany: 27-01-2006, 14:45   

Dlatego teorie spiskowe się mnie nie imają ;)
 
 
Bielack 
Klikacz

Dołączył: 12 Lut 2006
Posty: 9
Wysłany: 15-02-2006, 13:26   

tomick napisał/a:
.... jeżeli podchodzą tak do sprawy, że przycinek nie ma w weekendy to komu by się chciało przeglądać logi, tylko po to, aby uziemić 2 użytkowników ;) [bo o ile wiem to tylko tylu tutaj pisało o tym;) ]

Mnie przycieli w zeszłą sobotę (11.02.2006) o 23.30
Modem zamrugał, zresetował się i wszystko zaczęło się wlec. Jako, że instalacja była 01.02.06 czyli tydzień wcześniej, nie miałem pojęcia co to oznacza. Zadzwoniłem do BOK`u, a tam, miła Paniusia poinformowała mnie, że zostałem przycięty do 32 (mam chello.light)

Tutaj na forum dowiedziałem się, że gdy wymieniaja modem, to resetują licznik. Właśnie wyszli ode mnie monterzy - założyłem sobie promocyjny telefon (wiadomo, po co).
I ku mojemu zdziwieniu, dalej jestem przycięty. Na stronie licznika mam "Kod błędu: 8000030" ale już wiem, że pierwszego dnia licznik nic nie pokazuje.
Panowie od instalacji uświadomili mnie, że wymiana modemu nie zresetuje mi licznika, i nie będę miał szybciej do 1 marca. Byli zdziwieni moją naiwnością - Proszę pana, powiedzieli. Gdy wymieniamy uszkodzony modem u klienta, licznik wcale się nie resetuje. Licznik jest przypisany do usługi, nie modemu. Może Pan zamówić wyższą usługę - wtedy zresetuja na pewno.
No i jak to z tym jest naprawdę?
Może tylko w Lublinie takie zwyczaje, bo wschód zawsze był bity po tyłku...
:cry:
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 15-02-2006, 18:41   

Byłem przy kilku wymianach modemy - za każdym razem na nowym liczyło od zera tyle, że tamte osoby nie były jeszcze przycięte.
  marekd@jabberpl.org
 
Bielack 
Klikacz

Dołączył: 12 Lut 2006
Posty: 9
Wysłany: 16-02-2006, 13:39   

To prawda. Mój licznik jest wyzerowany, ale dalej jestem przycięty do 32.
Pracować się na takim łączu nie da, dlatego załatwiłem sobie na ten czas dostęp od osiedlowego providera w zamian za aktualizację jego strony. Zaproponował mi układ na cały rok - szkoda, że nie dogadałem strony zanim zamówiłem chello.light :?
_________________
 
 
Anna 
Jr Admin



Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 23 Lis 2004
Posty: 317
Skąd: z dyrekcji
Wysłany: 17-02-2006, 05:58   

tomick napisał/a:
raz: nie mają namiarów na mnie :)
dwa: mój login w chello jest inny niż na forum :)

A wiesz, co to jest adres IP?...


LadyRoot
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,39 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: