Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
rozbieznosc...
Autor Wiadomość
sajko7 
Klikacz

Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 13
Wysłany: 16-02-2006, 09:51   

No właśnie, może to jest sedno sprawy. Lampka modemu sygnalizująca komunikację miga nawet przy wyłączonym komputerze - jakby cały czas coś było ściągane... Zastanawiam się co tam się wtedy dzieje, ale nie mam niestety jak tego sprawdzić... :(

Odnoszę wrażenie, że wyłączenie modemu razem z komputerem odniosło już skutek, bo pomimo poważnych rozbieżności (tych 2giga od początku użytkowania), przez ostatni dzień przybyło dokładnie tyle na liczniku UPC, ile wykazał mi ByteOMeter... Czyli włączony sam modem coś odbiera... I jak tu ufać monterom...
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 16-02-2006, 12:27   

Cytat:
ale nie mam niestety jak tego sprawdzić... :(

Sprawdzić się da instalujesz sobie jakiś prosty snifer np etherreal zupełnie nic nie robiąc i po wyłączeniu wszelich programów które mogły by przeszkadzać (firewali itp) uruchamiasz sobie taki program i każesz pokazać wszystko co po sieci biega, a dowiesz się co to jest od kogo i w jakiej ilości.
Choć samo to, że się wie co to jest raczej nic nie pomoże, ale mogą się też zdarzyć sytuacje na które da się jakoś zaradzić (na przykład jakiś ludzie chcą się z tobą skontaktować z wykorzystaniem protokołu udp ponieważ myślą że jesteś poprzednim użytkownikiem tego ip i jeśli twój komputer nie odpowiada im przy pomocy protokołu icm że destination port unreachable mogą próbować ponownie do skutku jednak coś takiego zdecydowanie nie nabiło by gigabajtów, inna możliwość któryś z sąsiadów ma robaka który usilnie próbuje się rozesłać gdzie popadnie)

I jeszcze odnośnie licznika gdy komputer jest włączony powinien liczyć wszystko, nie ważne czy jest to blokowane w jakiś sposób przez twój komputer czy coś robisz z tymi danymi lampka na modemie mruga=program do zliczania danych powinien to liczyć jak nie zmień program na taki co liczy wszystko bo będą rozbieżności a jak wyłaczasz komputer wyłaczaj i modem (najlepiej podłączyć go do tej samej listwy zasilającej co komputer wtedy się nie zapomni)
  marekd@jabberpl.org
 
suck 
classic master

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Paź 2005
Posty: 253
Wysłany: 16-02-2006, 13:20   

mi obecnie DU Meter pokaze 2,5GB wiecej niz licznik chello i nie jest to spowodowane opoznieniem licznika chello bo specjalnie wylaczylem kompa na ta noc zeby to sprawadzic
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 16-02-2006, 14:17   

Cytat:
DU Meter pokaze 2,5GB wiecej niz licznik chello
bo dumeter liczy na poziomie innej warstwy pakiety ethernetowe są większe o rozmiar ich nagłówków, ponadto wlicza też arpy i inne rzeczy (głównie broadcasty) które istnieją tylko loklanie.
  marekd@jabberpl.org
 
suck 
classic master

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Paź 2005
Posty: 253
Wysłany: 16-02-2006, 14:21   

to juz nie wiem czym pod winda zliczac te dane :P net limiter zly, du meter zly :P
 
 
egefege 
plus master

Dołączył: 19 Mar 2005
Posty: 508
Skąd: Warszawa (Gocław-Iskra)
Wysłany: 16-02-2006, 15:49   

Marek napisał/a:
Cytat:
DU Meter pokaze 2,5GB wiecej niz licznik chello
bo dumeter liczy na poziomie innej warstwy pakiety ethernetowe są większe o rozmiar ich nagłówków, ponadto wlicza też arpy i inne rzeczy (głównie broadcasty) które istnieją tylko loklanie.
tylko z eja na commtrafic uruchomionym jako usluga systemowa tez mialem wiecej a zliczal tylko tcp/ip ruch mniej pokazywal niz du meter ale zawsze licznik chello wiecej pokazuje nic commtrafic czy du meter, mi mniej liczniki pokazuja niz licznik chello
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: