Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
telewizja Jambox.pl
Autor Wiadomość
kyob 
Klikacz

Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 2
Wysłany: 22-09-2009, 19:30   telewizja Jambox.pl

czy są tutaj użytkownicy telewizji jambox.pl, bo mam zamiar wykupić u nich telewizję, ale chciałbym najpierw poznać opinie
 
 
nofast 
Klikacz

Dołączył: 23 Wrz 2009
Posty: 3
Skąd: Bytom
Wysłany: 23-09-2009, 10:21   

Pracuję w firmie która wprowadziła Jamboxa do swojej oferty, mam z obecnie oferowanymi dekoderami (nazywane STB, set-top-box, box ) do czynienia zarówno w domu jak i w miejscu pracy. Zbieram także wszelkie informacje jakie docierają do nas od już użytkujących tej platformy użytkowników.

Jeśli chodzi o wybór dekodera to polecam Ci śliczny, czarny dekoder Motoroli VIP1910-9 ten bez nagrywarki. Najlepszy stosunek ceny do możliwości. Posiada wyjście HDMI, pięknie wyglądają kanały HD na wielkich telewizorach, jest ich dużo i będzie więcej. Model wyższy Motoroli z nagrywarką ( 1960 ) jest dosyć drogi ale przydaje się gdy dzielisz oglądanie jednego TV ze swoją drugą połową.
Od niedawna oferowane są Zyxel-e, są niestety białe, nie zawsze pasują kolorystycznie do wystroju dużego pokoju (stoliczka RTV), są za to mniejsze i oczywiście tańsze. Motorola się mniej grzeje. Producenci oprogramowania do Zyxeli dopracowują jeszcze komfort pracy z nimi, przykładowo kanały przełączają się wolno ale dekoder pamięta naciśnięcia klawiszy i tak często podczas przerzucania kanałów gdy chcę już się na jakimś zatrzymać box przełącza jeszcze kilka kanałów w przód. Zyxele są zarówno w wersjach SD (euro) jak i HD ( euro i HDMI ).

Jeśli chodzi o listę programów dostępnych to znasz ją ze strony WWW, a lista ta rośnie. Cyfrowa jakość jest wyraźnie widoczna nawet na kanałach SD. Gdy już z sukcesem odpalamy boxa porównujemy obraz np polsatu z Jamboxa z polsatem z tv kablowej albo azartu i od razu widać różnicę nawet gdy się uważało dotychczasową jakość obrazu za znakomitą.

Ponieważ jambox jest oferowany po ethernecie a nie kablu koncentrycznym to stabilność tej usługi bardzo zależy od tego jakiej jakości jest sieć lokalnego operatora który jamboxa oferuje. Jestem jednak przekonany że tam gdzie jest wprowadzona telewizja cyfrowa operator odpowiednio przygotował sieć ( światłowody, nowoczesne przełączniki ).
 
 
L0b0 
light master


Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 85
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23-09-2009, 18:11   

W takich cenach to chyba lepiej pozostać przy kablówce. Powiedz w jaki sposób obraz ma być lepszy?
_________________
  brak
 
nofast 
Klikacz

Dołączył: 23 Wrz 2009
Posty: 3
Skąd: Bytom
Wysłany: 23-09-2009, 19:30   

Cytat:
W takich cenach to chyba lepiej pozostać przy kablówce.

Cena 49 zł za _cyfrową_ kablówkę nie jest to wcale "taka cena" - to cena za pakiet wielotematyczny i w tej cenie jest 10zł dzierżawy boxa, który możesz sobie kupić i płacić wtedy 39zł/mc. W UPC najniższa cena za porównywalny pakiet standardowy to 65 zł więc uważam że Jambox jest po prostu tańszy a jest to przecież telewizja cyfrowa, zupełnie inna półka niż "zwykła" kablówka

Cytat:
Powiedz w jaki sposób obraz ma być lepszy?

Oczywiście tak samo lepszy jak pozostałe platformy cyfrowe. Nie ma smużenia na ekranie, nawet minimalnego rozmazania obrazu jaki widać przy gdy są "odbicia", obraz nie jest tak wrażliwy na szumy w sieci 230v itd itp. Jak są wiadomości czy to na polsacie czy TVN które nagrywane są przy użyciu super sprzętu jaki teraz mają te telewizje to obraz nawet na kanałach SD wygląda wyraźnie lepiej niż wygląda to w analogowej kablówce. Oczywiście na filmach to nie ma takiej róznicy.
 
 
L0b0 
light master


Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 85
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24-09-2009, 13:00   

Może cenowo rzeczywiście wyjdzie lepiej, ale co to jakości obrazu musiałbym się przekonać na własne oczy. Teraz cyfrowa tv z dobrze podłączonym dekoderem chodzi bez zastrzeżeń, na ma smug, czy innych rzeczy, a obraz jest ostry jak żyleta :D
_________________
  brak
 
benek 
Klikacz

Dołączył: 31 Mar 2012
Posty: 1
Wysłany: 31-03-2012, 19:48   Re: telewizja Jambox.pl

kyob napisał/a:
czy są tutaj użytkownicy telewizji jambox.pl, bo mam zamiar wykupić u nich telewizję, ale chciałbym najpierw poznać opinie


Jest do kitu ciągle mam z nią problemy

[ Dodano: 31-03-2012, 20:49 ]
jest do kitu ciągle mam z nią problemy
 
 
Cubus 
Klikacz

Dołączył: 29 Cze 2012
Posty: 1
Wysłany: 29-06-2012, 08:00   JAMBOX

Notoryczne stopklatki, dziś od 7.00 (jak wstaję włączam TVN24) nie ma w ogóle TV.
Mam umowę jeszcze do maja 2013 rozwiazuję i kupuję C+, przynajmniej bedę wiedział - burza to może być przerwa , wiatry silne także, nie że TV światłowodem popyla , a ja TV bez przyczyny nie mam.
Odkąd zmienili na niby nowe oprogramowanie to jest totalne dno i łajno.
 
 
giertus_ 
Klikacz

Dołączył: 05 Gru 2012
Posty: 1
Wysłany: 05-12-2012, 09:37   

Jezeli ktokolwiek zastanawia się nad polączeniem jamboxa i dalej się wahasz to niech przypomni sobie czasy modemów, SDI lub żenujących sieci radiowych i wymówek administratorów:
- to tylko u Pana - reszta działa ok
- to nie nasza wina - polsat zgubił sygnał
- niech pan zresetuje dekoder (lączy się kilka minut - ja chce coś obejrzeć, a to i tak nic nie daje)
- dodatkowo polecenia zresetowania wszystkiego w domu,od routera, po kuchenkę i idiotyczne pytania typu: czy nie zrekonfigurował pan routera, nie wyrzucił go przez okno lub utopił w rzece.
Najlepsi sa technicy: goscie wydaja sie byc rownie zaskoczeni dzialaniem dekoderow co ty, co lepsze, nie znali ich obslugi podczas instalacji co wygladalo dosc żenująco.

Masz normalna kablówkę w zasięgu? ,zapłać tą dychę więcej albo kup talerz i żyj spokojnie.

NEVER JAMBOX

To nie jest moja opinia ale opis jak działa jamboks !
Jamboks to drogi syf a nie telewizja . :twisted:
 
 
kacpi1029 
Klikacz

Dołączył: 24 Sty 2014
Posty: 1
Wysłany: 24-01-2014, 18:11   

Mam jambox-a ok. 2 tygodnie. Nie wierzę, że komuś się tnie. Jest to wina twojego operatora lub dekodera. Mam MAG-a 250 HD dekoder rewelacja, obraz lepszy niż w jakichkolwiek satelitkach. Mieszkam tak, że nie mam dostępu do anteny (musiałbym ciągnąć kabel 70m). Byłem w nc+ powiedzieli ok. 900 zł z dekoderami itp. ZAŁAMAŁEM się i uświadomiłem sb, że muszę zostać przy osiedlowej cyfrowej kablówce (przekonwertowany analog na cyfrowy... ). Lecz u mojego operatora wisiały szyldy Jambox itp. zapytałem powiedzieli, że montują światłowody poczekałem, poczytałem i jestem szczęśliwym posiadaczem tej świetnej telewizji. Nie miałem do tej pory tylko programu TCM przez parę minut (ok.15) ale potem już powrócił. Obraz w HD najlepszy, kolega ma nc+ i Jambox wypada lepiej :> Dźwięk 5.1 miodzio. Multiroom sprawdza się w 100 %. Zrobiłem test, uruchomiłem HBO HD i TVN HD, prędkość internetu nie zmalała PING też. Obciążyłem łącze poprzez wysyłanie i ściąganie plków, nie widziałem żadnych ścinek itp. Jeśli chodzi o ceny to są bardzo przystępne pakiet wielotematyczny mógłby być trochę tańszy ale 59 zł 105 kanałów w tym 18 HD + nowy TVN BiS jest chyba przystępnie :> Montaż 1zł aktywacja Mag-a 99 zł, drugiego tak samo. Mam to w pakiecie (internet 25 mb/s) 99 zł za miesiąc + dycha za multiroom. UWAGA DLA WSZYSTKICH KUPUJĄCYCH : Nie polecam dekoderów ZYXEL ! Bierzcie MAG-i lub Motorolle ! Także polecam wszytskim :> Upewnijcie się, że wasz operator ma światłowody i jest b. dobry. Jak macie np. Download 25 mb/s i upload 25 mb/s to bierzcie macie jakieś tam łącze symetryczne czy coś w tym stylu. Przepraszam, że tak dużo napisałem ale sam nie znalazłem jakiejś dobrej opini. Polecam każdemu !
_________________
 
 
Renka 
Klikacz

Dołączyła: 18 Mar 2014
Posty: 11
Wysłany: 16-04-2014, 13:48   

straszna drożyzna i tyle w temacie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: