Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Szukam taniego internetu (Kraków)
Autor Wiadomość
juventino 
light master

Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 85
Skąd: Kraków
Wysłany: 01-09-2012, 21:37   Szukam taniego internetu (Kraków)

Witam,
koleżanka wynajmuje mieszkanie i potrzebuje wziąć sobie internet. Korzysta z laptopa.
Nie musi być szybki, wystarczy nawet 2 Mb/s. Głównie do przeglądania stron www, facebook, poczta, czasem youtube.

Szukam czegoś w granicach 30 zł, ale widzę, że będzie ciężko.
Najwolniejsza prędkość w UPC to aż 15 Mb/s za 56 zł.
Neostrada min. prędkość to 10 Mb/s za 49 zł...
Vectra ma 8 Mb/s (od 24 do 12 16 Mb/s) za 41 zł. Ale umowa na 3 lata, a w kontekście wynajmu mieszkania to chyba za długo.
Netia ma 1 Mb/s za 30 zł, ale nie wiem, czy nie będzie za wolny.

Ale znowu u innych, mniej znanych dostawców łącze 2-4 Mb/s są niewiele tańsze niż np. to w UPC.

Czy ktoś mógłby coś doradzić?
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 01-09-2012, 21:48   

Cytat:
Neostrada min. prędkość to 10 Mb/s za 49 zł...
nie ma tam takiej opcji, zupełnie najniższy pakiet ponad 150zł kosztuje - a nawet przy umowie na 3 lata będzie minimum 80zł
Cytat:
Najwolniejsza prędkość w UPC to aż 15 Mb/s za 56 zł.
obecnie tak, spóźniłeś się 2 miesiące, podpisał byś umowę przed końcem czerwca to byś się jeszcze na 10Mbitów załapał za 47,60 (przy umowie na 2 lata)
Chociaż w sumie to słaba promocja bo na czas nieokreślony też 56zł kosztowało.
juventino napisał/a:

Nie musi być szybki, wystarczy nawet 2 Mb/s. Głównie do przeglądania stron www, facebook, poczta, czasem youtube.
do tego to spokojnie pół megabita wystarczy.

juventino napisał/a:
Czy ktoś mógłby coś doradzić?
jeśli jesteś w zasięgu to bierz aero - za darmo
Przynajmniej jak zmienisz mieszkanie to będzie nadal działało.
  marekd@jabberpl.org
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 01-09-2012, 21:54   

Jeśli internet potrzebny jest Twej koleżance głównie do klikania po www i poczty to wystarczy do tego darmowy internet od AERO2. prędkość 512 kbps, zasięg jest całkiem dobry, z pewnością w Krakowie nie będzie z tym problemu. Do youtuba to trochę się średnio nadaje, ale na upartego będzie działać, z tym że to trochę szkoda nerwów...
Tak czy owak jest to zupełnie darmowe, jedyny wydatek to kupno odpowiedniego modemu, musi obsługiwać pasmo UMTS 900 MHz, koszt modemu to ok 129 zł razem ze starterem w PLAY-u, modem jest bez simlocka i można go do AERO2 z powodzeniem wykorzystać lub na allegro można poszukać coś jeszcze taniej...
_________________
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 01-09-2012, 22:56   

juventino napisał/a:
Neostrada min. prędkość to 10 Mb/s za 49 zł...

juventino napisał/a:
Netia ma 1 Mb/s za 30 zł, ale nie wiem, czy nie będzie za wolny

Tyle, że pamiętaj, że ich internet działa na lini telefonicznej, czyli, że musisz mieć założony telefon i tez za niego płacić około 30/40 zł na mc + ten net co chcesz
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 02-09-2012, 20:20   

KOCUREK1970, jak ma kabel netii to nie musi płacić extra.
  marekd@jabberpl.org
 
juventino 
light master

Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 85
Skąd: Kraków
Wysłany: 02-09-2012, 21:32   

Bardzo dziękuję za cenne informacje :) Nawet nie wiedziałem, że jest coś takiego jak aero2. Na pewno się nad tym zastanowię.

A co myślicie o abonamentach u operatorów sieci komórkowych? W play, czy plus jest internet za 30-40 zł miesięcznie i 2-3 GB transferu i modemy od 1 zł. Albo jakby wzięła sobie ten modem z play za 129 zł, a prędkość aero2 okazała by się niezadowalająca to jest sens dokupywać doładowania za 30 zł i mieć 2 GB transferu na 30 dni?
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 02-09-2012, 23:21   

juventino napisał/a:
A co myślicie o abonamentach u operatorów sieci komórkowych?

Musicie się upewnić, która to sieć najlepiej będzie u Wasz działać, i raczej by w pełni z tego korzystać to bez zewnętrznej anteny sie nie obejdzie.
juventino napisał/a:
W play, czy plus jest internet za 30-40 zł miesięcznie i 2-3 GB transferu i modemy od 1 zł

Jest coś takiego, ale to znowu umowy na dożywocie czyli co najmniej 24 albo i 36 miesięcy
juventino napisał/a:
Albo jakby wzięła sobie ten modem z play za 129 zł, a prędkość aero2 okazała by się niezadowalająca to jest sens dokupywać doładowania za 30 zł i mieć 2 GB transferu na 30 dni?

Aero2 to sieć całkowicie bezpłatna i nie można dokupić u nich nic dodatkowego, musiała by ta osoba kupić zestaw startowy do netu tej sieci która to działała by u Was tam gdzie mieszkacie najlepiej, takie zestawy startowe na kartę do netu chodzą po takie 20/30 zł w zależności jaki operator
I następna prawda to to, że najpierw musicię się upewnić kto na Waszym mieszkaniu(kable, siec, dostawca) może dostarczyć Wam neta z tych które wymieniłaś w pierwszym twoim poście(a to już niestety różnie bywa)
_________________
 
 
mahna 
Klikacz

Dołączyła: 20 Lis 2012
Posty: 3
Wysłany: 20-11-2012, 10:53   

NetMaks - od 35 zł/mc internet radiowy do 10Mb/s odbiera mniej więcej 6-8Mb/s ja osobiście jestem zadowolona. Nie trzeba placić za utrzymanie łącza, nie trzeba mieć okablowania innych sieci.
 
 
apogeum 
easy master

Dołączył: 21 Wrz 2012
Posty: 49
Wysłany: 26-11-2012, 14:11   Re: Szukam taniego internetu (Kraków)

Ja ostatnio zdecydowałem się na internet do 50 mb/s w Netii, dzielę się łączem z dwoma współlokatorami i wychodzę praktycznie na 0 :)
_________________
 
 
mexx1818 
Klikacz

Dołączył: 13 Mar 2014
Posty: 3
Wysłany: 13-03-2014, 19:02   

Ja od jakiegoś czasu korzystam z City Partner. Jakość w porządku, ceny również ok. Oferte mozna mieć już za niecałe 40zł, a uzyskiwane przy tym prędkości są wystarczające dla standardowego użytkownika
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,31 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: