Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Upload - problem
Autor Wiadomość
syla 
easy master

Dołączyła: 29 Mar 2005
Posty: 30
Wysłany: 22-02-2014, 10:18   Upload - problem

Witajcie, wczoraj zaakceptowałam umowę utrzymaniową w DUK - internet przyspieszył z 50 do 60 Mb/s. i z downloadem wszystko jest OK, natomiast coś dziwnego dzieje się z uploadem: upload po kablu - 0.3 Mb/s -- za pośrednictwem WiFi - 5.5 Mb/s. Sprawdzane kilkanaście razy - za każdym to samo. Co może być przyczyną?

Edit: Mój sprzęt to Thomson... i wcześniej nie było z nim żadnych problemów :twisted:
 
 
Hand 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 21 Sie 2005
Posty: 373
Skąd: warszawa, goclaw
Wysłany: 22-02-2014, 12:10   

kabel? :D
ustawienia routera?
serwer docelowy?

moze kichneli piszac config dla modemu i im przecinek przeskoczyl
_________________
 
 
syla 
easy master

Dołączyła: 29 Mar 2005
Posty: 30
Wysłany: 22-02-2014, 15:59   

Moja konfiguracja: komputer podpięty bezpośrednio do Thomsona (sprawnym kablem :p), poza tym ze względu na kiepski moduł wifi w Thomsonie, podłączony mam swój ruter linksys wrt54gl (również via port ethernet). Konfiguracja ta działała bez problemów przez 2 lata... do wczoraj, gdy przyspieszyli mi net do 60 Mb/s. Testy robiłam na speedtest.net i na stronie testowej Vektry - wyniki podobne: pobieranie w okolicach 60 Mb/s, wysyłanie - nie przekraczające 0.5 Mb/s (ethernet), przez WiFi: pobieranie - ok. 20 Mb/s, wysyłanie ok. 6 Mb/s.

Połączenie testowałam też ściągając jakiś 'popularny' plik w sieci BitTorrent: ethernet: kilkaście KB/s, WiFi: full upload...

EDIT:
Jeszcze raz wszystko przetestowałam:
Notebook podłączony kablem z Thomsonem - Ściąganie: ok. 60 Mb/s, Wysyłanie: po ok. 2 minutach (za każdym razem) rozpoczyna się test i: 0.3 Mb/s... ręce opadają.
Notebook przez WiFi - Ściąganie: ok. 20 Mb/s , Wysyłanie: test rozpoczyna się po kilku sekundach - ok. 6 Mb/s.
I teraz najśmieszniejsze: podłączyłam laptoka do mojego rutera (Linksys): Ściąganie - ok. 60 Mb/s, Wysyłanie - ok. 6 Mb/s. WTF?
Ostatnio zmieniony przez syla 22-02-2014, 16:27, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Karol 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 673
Skąd: Gdynia
Wysłany: 22-02-2014, 16:22   

Czy upload jest również tak słaby przy podłączeniu kablem do Twojego routera?

Spróbuj zmienić MAC adres karty sieciowej, podłącz kabel bezpośrednio do modemu i zresetuj modem.
_________________
 
 
syla 
easy master

Dołączyła: 29 Mar 2005
Posty: 30
Wysłany: 22-02-2014, 16:25   

Karol przeczytaj mojego posta jeszcze raz, edytowałam go.
 
 
Karol 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 673
Skąd: Gdynia
Wysłany: 22-02-2014, 16:52   

Najwyraźniej Twój modem Thomson nie chce współpracować z kartą sieciową, którą masz w laptopie.

Zmień MAC adres karty i zobacz czy będzie poprawa.
_________________
 
 
syla 
easy master

Dołączyła: 29 Mar 2005
Posty: 30
Wysłany: 22-02-2014, 16:55   

Karol napisał/a:
Najwyraźniej Twój modem Thomson nie chce współpracować z kartą sieciową, którą masz w laptopie.

Zmień MAC adres karty i zobacz czy będzie poprawa.


Karta współpracowała dobre 2 lata do wczoraj. Zmiana MAC nic nie dała :(
 
 
RadkoR
[Usunięty]

Wysłany: 23-02-2014, 13:01   

1. Użyj innego kabla.
2. Podłącz go do innego wyjścia Ethernet w Thomsonie, np. 2, 3 lub 4.
 
 
syla 
easy master

Dołączyła: 29 Mar 2005
Posty: 30
Wysłany: 24-02-2014, 08:43   

RadkoR napisał/a:
1. Użyj innego kabla.
2. Podłącz go do innego wyjścia Ethernet w Thomsonie, np. 2, 3 lub 4.


To wszysko już testowałam. Dzisiaj, po podłączeniu komputera kablem do mojego rutera występują te same objawy, jak przy podłączeniu bezpośrednio do Thomsona... oczywiście WiFi jest ok ;-)

[ Dodano: 24-02-2014, 09:25 ]
Ponieważ to zamieszanie z wysyłaniem pojawiło się tuż po zmianie umowy i zmianie parametrów ściągania (z 50 do 60) i wysyłania do 6 Mb/s, mam pytanie: Czy technik zmieniając te parametry mógł omyłkowo zmienić szybkość wysyłania przez gniazda Ethernet na 10 razy wolniejsze? Czy wysyłanie przez WiFi również byłoby obcięte?
 
 
RadkoR
[Usunięty]

Wysłany: 24-02-2014, 13:54   

Cytat:
Czy technik zmieniając te parametry mógł omyłkowo zmienić szybkość wysyłania przez gniazda Ethernet na 10 razy wolniejsze?

Nie. Nie ma takiej możliwości. Jeśli zostałby wymuszony tryb 10Mb czy 100Mb to zarówno prędkości ściągania jak i wysyłania byłyby obcięte do tego poziomu (sumarycznie).
Poza tym technik nie zmienia parametrów (prędkości) modemu. Robi to zdalnie UPC poprzez zmianę pliku konfiguracyjnego, który jest ściągany automatycznie przez modem podczas logowania do sieci.
syla napisał/a:
Czy wysyłanie przez WiFi również byłoby obcięte?

Nie. WiFi to inna karta sieciowa. Tam nie ma opcji przestawienia szybkości i dupleksu.
 
 
syla 
easy master

Dołączyła: 29 Mar 2005
Posty: 30
Wysłany: 24-02-2014, 15:11   

RadkoR napisał/a:

Poza tym technik nie zmienia parametrów (prędkości) modemu. Robi to zdalnie UPC poprzez zmianę pliku konfiguracyjnego, który jest ściągany automatycznie przez modem podczas logowania do sieci.


Oops. Ja miałam na myśli właśnie konsultanta (czy jak tam oni się zwą), z którym rozmawiałam przez telefon odnośnie nowej umowy. Czyli on w pliku konfiguracyjnym już nic nie zmienia, tylko go "aktywuje"?
 
 
RadkoR
[Usunięty]

Wysłany: 24-02-2014, 17:11   

syla napisał/a:
Czyli on w pliku konfiguracyjnym już nic nie zmienia, tylko go "aktywuje"?

Tak. Robi to sam system przy zmianie oferty. Automatycznie jest wtedy wysyłany jeden z kilku plików konfiguracyjnych, który ma na stałe zapisane prędkości ściągania/wysyłania. Nie może być sytuacji, w której zmieni się tylko upload lub download.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,27 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: