Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
chello vs neo a granie
Autor Wiadomość
koziol 
Klikacz

Dołączył: 22 Sty 2006
Posty: 2
Wysłany: 22-01-2006, 22:01   chello vs neo a granie

Posiadam stara neostrade 640 bez limitow, po raz ktorys stanalem przed wyborem przedluzenia cyrografu albo zmiany ISP. Przeglądałem podobne tematy i w zasadzie sam nie jestem pewien co zrobić : jedni chwalą drudzy nie. Pamiętam jak na początku chello były problemy i ludzie grający z łącz chello mieli straszne pingi albo mega-lossy na polskich serwerach. Jak ten temat wygląda teraz? Jak jest rozwiązana kwestia routingu ? I w finale pytanie : Co jest do grania lepsze ? :)

1) Czy powinienem przedłużyć starą umowe bez limitów na neo640 ?
2) Wziąść chello classic 2Mbps
3) Wybrać jedną z nowych proporyzji neoTP

Wiem, że to jest forum usługi chello więc raczej każda sroka własne gniazdko chroni więc postarajcie się być krytyczni i obiektywni :)
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 22-01-2006, 22:12   

Cytat:
jedni chwalą drudzy nie.

Pewnie dlatego, że jednym działa innym nie.

Jeśli chodzi do ruting to jest OK poza jednym punktem czyli stykiem sieci tp z chello na którym to ruch od czasu do czasu jest celowo degradowany aby można było wymusić haracz na mniejszym.

Co do decyzji
Dużo ściągasz, lub masz więcej niż jeden komputer zostań przy (1), masz dość płacenia monopoliście a jednocześnie nie ściągasz zbyt wiele i masz tylko jeden komputer (i nie planujesz drugiego) wybierz (2) przy okazji niektóre rzeczy będą się ściągać nieco szybciej, jeśli dodatkowo chcesz oszczędzić a nie zależy Ci na ściąganiu wybierz ch light, wariant (3) jest mim zdaniem całkiem bez sensu, jak już ma być neostrada to tylko w wersji bez limitu.
  marekd@jabberpl.org
 
koziol 
Klikacz

Dołączył: 22 Sty 2006
Posty: 2
Wysłany: 22-01-2006, 23:27   

Jesli cos sciagam to glownie w nocy wiec nie zalezy mi na transferze az tak bardzo. Natomiast jak gram to czuc w czasie rzeczywistym jakosc lacza ;p Nie jestem jakims pedantem i jesli ping ma sie pogorszyc o te 10-20ms to przeboleje. Najwazniejzse zeby nie bylo lossow. Ciagle sie zastanawiam ...

chello light by mi wystarczylo ale za maly limit.
Z tego co pamietam chello 2Mbitowe ma 25 GB limitu wiec wolalbym dla pewnosci tak miec limit wiekszy :)
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 22-01-2006, 23:49   

Z niższego pakietu na wyższy możesz przejść w każdej chwili (wystarczy jeden telefon) w druga stronę już tak fajnie nie ma.
Pingi do niektórych miejsc się nawet nieco poprawią, do innych pewnie nieco pogorszą, straty i duże wydłużenie czasu odpowiedzi pojawić się może tylko gdy trasa przebiegać będzie przez punkt o którym pisałem, no i czasem (kilka razy do roku po kilka dni) bywają również awarie połączeń z różnymi miejscami i gdy ruch idzie łączem zapasowym ciężko jest grać.

Natomiast to czy wybierzesz classic czy light nie będzie miało najmniejszego wpływu na gry.

Jeśli już zdecydujesz się na zmianę nie rezygnuj od razu z tej neostrady, jeśli chello nie będzie działało tak jak byś sobie tego życzył w ciągu 10 dni od podpisania umowy można ją jeszcze rozwiązać/unieważnić.
  marekd@jabberpl.org
 
masser144 
easy master

Dołączył: 15 Wrz 2005
Posty: 20
Wysłany: 23-01-2006, 18:22   

ja grywam w q2 i pingi są super zero lostow.polecam chello do grania
 
 
ExDeaTh 
Klikacz


Dołączył: 23 Sty 2006
Posty: 5
Skąd: Katowice
Wysłany: 25-01-2006, 07:16   

Ja również mam chello Classic i nie narzekam , transfer ze sciągania od 200 - 240 Kb/s , zaś pingi cały dzien od 20 - 100ms , mnie to akurat zadowala , wczesniej byłem w osiedlowej firmie w ktorej pingi byly od 600 - 999ms :) to jest dopiero granie hehe :D
Jak najbardziej polecam :) ale znajdą sie tacy którzy będą przeciwni temu zdaniu.

Cytat:
Z tego co pamietam chello 2Mbitowe ma 25 GB limitu wiec wolalbym dla pewnosci tak miec limit wiekszy :)

Jak nie jestes leecherem , takim jak np ja [ Xbox sie kłania :) ] i reszte lącza poświecasz na granie , gg , ts'y i inne takie to te 25 gb Ci w zupełnosci wystarczy , w przeciwnym wypadku pod koniec miesiąca bedziesz cierpiał .
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,39 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: