Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
vectra - zmieniła login/haslo do panelu modemo-routera
Autor Wiadomość
covo 
Klikacz

Dołączył: 11 Wrz 2005
Posty: 9
Wysłany: 30-01-2014, 11:03   vectra - zmieniła login/haslo do panelu modemo-routera

gdy kiedys vectra zainstalowala mi internet,dali modemorouter z ich tajnym loginem i haslem do panelu konfig. modemoroutera; ale jakos tak... metoda prob i bledow odkrylem ich login/haslo, dostalem sie do panelu, ustalilem swoj login,haslo, swoja nazwe sieci, podpialem sie na prawie bezludny kanał, etc.

Nagle: (po jakims roku...)
magicy vectry zmienili ten moj login i haslo (wiadomo,ze moga). Na jakie? Ano wlasnie, teraz zadne domyslne kombinacje login/haslo nie pasuja.

Moze ktos z Was dopasowal cos z sensem w vectrze calkiem niedawno? J
 
 
FIL 
plus master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 420
Skąd: Warszawa Ursynów
Wysłany: 01-02-2014, 11:24   

A po co ci dane do modemu jak i tak nic nie zmienisz bo nie masz uprawnień admina?
 
 
covo 
Klikacz

Dołączył: 11 Wrz 2005
Posty: 9
Wysłany: 02-02-2014, 03:45   

FIL napisał/a:
A po co ci dane do modemu jak i tak nic nie zmienisz bo nie masz uprawnień admina?

przeczytaj moj post na trzezwo :) przeczytaj i staraj sie zrozumiec: co zrobilem, gdy mialem (szczesliwie) jakis czas login & pass. Po to mi "dane". I nie do modemu.
 
 
FIL 
plus master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 420
Skąd: Warszawa Ursynów
Wysłany: 02-02-2014, 09:42   

No fakt. Ja i moi znajomi co maja vectre za namowa kolegow z innego forum zmienilismy modemoroutry na wlasne a od vectry mamy tylko modem. Cala konfiguracja lezy po naszej stronie i nie ma zadnego problemu. Jesli bardzo ci zalezy na dostepie do konfiguracji to najlepiej napisz lub zadzwon do vectry. Moze podadza ci te dane. A jak nie to zrob tak jak ja.
 
 
covo 
Klikacz

Dołączył: 11 Wrz 2005
Posty: 9
Wysłany: 02-02-2014, 19:00   

FIL napisał/a:
No fakt. Ja i moi znajomi co maja vectre za namowa kolegow z innego forum zmienilismy modemoroutry na wlasne a od vectry mamy tylko modem. Cala konfiguracja lezy po naszej stronie i nie ma zadnego problemu.

i tak zapewne powinienem zrobic, ktoras z kolei osoba jestes, ktora mi to doradza.

1.
tzn modemoroutery zamieniliscie na osobne: modem + router, jak rozumiem.

2.
tak po prostu dryndneliscie do vectry i zabrali modemorouter, i dali sam modem? Nie ma z tym problemow? Czy trzeba wielce prosic?
I dalej: jakikolwiek modem, czy sa jakies znane,a tajemne (przeciw)wskazania - jaki model modemu brac,a czego zdecydowanie nie, bo jakosc internetu z ich modemem pogorszy sie?
A moze najlepiej, to takze i modem wlasny miec....

3.
a jak juz dadza/bedzie modem - pojawia sie najwazniejsze pytanie w sumie: jaki router kupic? jaki ma ok. opinie?
Zeby mozna bylo chocby proste operacje na sieci wykonywac: nazwa sieci SSID, zmiana kanalu i .... wszelkie pozostale,a korzystne.
No i aby z kolei konfiguracja routera to nie byla zabawa na 100 lat :)

I jeszcze jedno: ja mam w vectrze niby zmienne IP, ale praktyka jest taka, ze od wiekow jest stale,jak przyspawane, dzierzawa IP na ich serwerach ustawiona na tysiaclecie...
Rozumiem, ze tego calkowicie zewnetrznego IP to nie zmienie sobie "wlasnym" routerem, bo zewnetrzne IP vectra przydzieli wlasnie... ich modemowi, tak jest?
 
 
FIL 
plus master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 420
Skąd: Warszawa Ursynów
Wysłany: 02-02-2014, 19:37   

1. Tak
2. Modemu własnego mieć nie można. Modem musi być vectry a do niego podpinasz swój router. To jaki modem dostaniesz to loteria ale będąc już abonentem vectry warto zajrzeć do lokalnego bok i tam zagadać. Tak ja zrobiłem bo na infolinii twierdzili, że się nie da ;) . Tak też często ludzie robią ws. dekoderów do TV.
3. Ja mam WRTU54G-TM linksysa i sprawdza się. Znajomi mają dlinki i tez bezproblemowo działają. W obu sam ustawiłem kanał wi fi, nazwę sieci...
4. Tak sądzę. Zmiana ip możliwa jest poprzez restart modemu. Tak jest u mnie. Tak miałem też w upc.
 
 
covo 
Klikacz

Dołączył: 11 Wrz 2005
Posty: 9
Wysłany: 02-02-2014, 22:55   

FIL napisał/a:
Zmiana ip możliwa jest poprzez restart modemu

czyli w moim przypadku poprzez wył/wł modemoroutera. I to wlasnie nie dziala. Moge pozostawic wylaczony chocby przez tydzien - po wlaczeniu dostaje stare ip.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,41 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: