Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Netia, Problem z wi fi
Autor Wiadomość
dominator1 
Klikacz

Dołączył: 17 Lis 2013
Posty: 2
Wysłany: 17-11-2013, 11:47   Netia, Problem z wi fi

Witam. Mam problem. Kilka miesięcy temu nagle w moim domu zniknęła moja sieć wifi. Wezwałem "techników" Podłączali z 5 routerów Netiaspot i na żadnym nie było widać sieci. To było próbowane na różnych ustawieniach i różnych laptopach. Na żadnym nie było widać sieci netiaspot. Technicy stwierdzili, żę z czymś takim się nie spotkali ale to musza być jakieś zakłócenia. (inne sieci sąsiadów było widać) Pojechali i tak przez kilka tygodni byłem bez wifi w domu. Ja zgłosiłem reklamacje i dali mi 2 miesiące za free... Po kilku tygodniach wysłali mi jakis starszy model routera netii . Podłączyłem go i sieć się pojawiła (wszystkie kreski) Jednak prędkość jest o połowę mniejsza niż na kablu. Na kablu wyciągam z 16 mb/s a na wifi z 7 mb/s. Mieszkam w bloku a router jest za ścianą, nawet przy samym routerze prędkość o połowe słabsza. Dzwoniłem do tych jełopów sto razy ale usprawiedliwiają się tym, że na wifi nigdy niema takiej samej prędkości jak na kablu i nie gwarantują minimalnej prędkości na sieci bezprzewodowej :) Mam zt tą firmą same problemy , bo to nie jest pierwsyz problem z netią. Więc trochę sie poddałem, ale może coś da się zrobić? Opisywałem ten problem na kilku forach ale nikt nic ciekawego nie odpisał. Pozdrawiam
 
 
GoRo 
classic master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 30 Cze 2006
Posty: 169
Wysłany: 18-11-2013, 20:29   Re: Netia, Problem z wi fi

dominator1 napisał/a:
Mam zt tą firmą same problemy , bo to nie jest pierwsyz problem z netią. Więc trochę sie poddałem, ale może coś da się zrobić? Opisywałem ten problem na kilku forach ale nikt nic ciekawego nie odpisał. Pozdrawiam


Kupić prywatny router i olać te Netiowe? W spotach niestety stale są problemy z wifi, chyba ich najsłabszy punkt.

Jedyny plus Netiowego sprzętu to to, że mogą zdalnie Ci wszystko poustawiać jak się nie znasz.
 
 
dominator1 
Klikacz

Dołączył: 17 Lis 2013
Posty: 2
Wysłany: 19-11-2013, 09:11   

No tak. Ale ja zapłaciłem za ten router im w pierwszej opłacie chyba z 30 zł :)
 
 
Eveline 
Klikacz

Dołączyła: 01 Gru 2013
Posty: 2
Wysłany: 01-12-2013, 21:56   

Z nimi musisz ostro, bo inaczej nic z tego nie będzie. Olewają Cię, a kasę ciągną w tym czasie. W ogóle spróbuj wypowiedzieć umowę i tyle. Zobaczysz, że zaraz się problem rozwiąże. Oni dobre to mają tylko reklamy, a fachowców z tyłka wziętych,nie nie wiedzą i niczego nie umieją.
 
 
pugilares 
classic master

Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 286
Wysłany: 29-01-2014, 20:12   

To, że na WiFi jest dużo niższa prędkość niż na połączeniu kablowym, to jest całkowicie zrozumiałe. Szczególnie, jeśli jest to w bloku i w koło pełno sieci WiFi, które zachodzą na siebie.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,6 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: