Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przeprowadzka a rozwiązanie umowy przed czasem
Autor Wiadomość
kfiatulla 
easy master

Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 39
Wysłany: 18-03-2013, 10:11   Przeprowadzka a rozwiązanie umowy przed czasem

Witam,
umowa z UPC na TV + internet kończy się mi 15 grudnia 2013 roku. Jednak w lipcu odbieram moje nowe mieszkanie i myślę, że do końca września je zasiedlę :) UPC pod tym adresem nie udziela usług. Zresztą jest tam operator po kablach światłowodowych, łącze symetryczne 250 Mb/s (kable światłowodowe w skrzynce w piwnicy a wypust internetowy już w ścianie- dotacja z UE - jedna z pierwszych inwestycji w Polsce ze światłowodami praktycznie do mieszkania + TV + telefon za 30 pln mniej niż mam teraz w UPC za 60 Mb/s z TV bez telefonu :) ). Jeśli UPC nie jest w stanie dostarczyć mi usługi w nowe miejsce zamieszkania to będzie robiło problemy z rozwiązaniem umowy przed terminem? Czy ktoś już zna taki przypadek? Czy okres do końca umowy (3-4 miesiące) może wpłynąć pozytywnie na ich decyzję?
 
 
goryczka 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Mar 2013
Posty: 79
Skąd: Kraków
Wysłany: 18-03-2013, 14:31   

Ja mialem kiedys taka sytuację. Zerwałem umowę (w sumie dość świeżą bo chyba zostało jeszcze 10 mcy z 12stu) z powodu zmiany miejsca zamieszkania. W teorii nie było problemu - na infolinii powiedzieli ze jak nie maja możliwości świadczenia usług na nowym adresie to nie płace kary itp.
Schody zaczęły się później. Najpierw wlepili karę a potem przez parę miesięcy odrzucali reklamację (mimo ze na infolinii zapewniali ze np. skan potwierdzający przemeldowanie wystarczy w 100%). Wysyłałem tak dłuższy czas jakieś pisma i reklamacje, ale kontakt był utrudniony bo oni cały czasy wysyłali pisma na stare mieszkanie gdzie już poczty nie odbierałem. Suma sumarum skończyło się tak, że przysłali windykacji, a ja im zapłaciłem.
Mi nie zależało jakoś bardzo koszt kary poniosła osoba wynajmująca mi mieszkanie, ale jak miałbym płacić to z własnej kieszeni to pewnie bym dalej ciągnął tą sprawę.
  goryczka
 
kfiatulla 
easy master

Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 39
Wysłany: 18-03-2013, 16:15   

właśnie coś czuję, że mogą być problemy dlatego wolę wcześniej zacząć się do tego przygotowywać - ale jeśli oni nie mogą w nowym miejscu udostępnić usługi a człowiek się przeprowadza to z jakiej paki oni chcą kary za wcześniejsze rozwiązanie umowy z której nie mogą się wywiązać?
 
 
Armitage 
easy master

Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 48
Skąd: Warszawa/Hajnówka
Wysłany: 22-03-2013, 19:48   

witam

chcialbym sie dowiedziec, czy moze ktos wie, jak sprawa wyglada jesli chodzi o rozwiazanie umowy przed czasem, w przypadku, jesli abonent UPC jest na bezrobotnym bez prawa do zasilku ?

Czy wogole jest szansa na rozwiazanie umowy ?

Pozdrawiam
_________________
 
 
 
RadkoR
[Usunięty]

Wysłany: 22-03-2013, 20:01   

Armitage napisał/a:
Czy wogole jest szansa na rozwiazanie umowy ?

Nie. UPC nie ma żadnych ubezpieczeń od utraty pracy, itp.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 23-03-2013, 00:14   

kfiatulla napisał/a:
ale jeśli oni nie mogą w nowym miejscu udostępnić usługi a człowiek się przeprowadza to z jakiej paki oni chcą kary za wcześniejsze rozwiązanie umowy z której nie mogą się wywiązać?

Zmiana miejsca zamieszkania abonenta nie jest przesłanką zwalniającą z zapłaty kary za zerwanie umowy, czy też umożliwiającą zerwanie umowy bez konsekwencji.
Operator gwarantuje Ci świadczenie usługi pod konkretnym adresem. Zmiana adresu jest twoim wyborem, a nie operatora.
Zachęcam do lektury:
http://forum.gazeta.pl/fo...mowy_z_UPC.html
_________________
 
 
atomix 
chello guru

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Gru 2005
Posty: 3540
Skąd: Śląsk
Wysłany: 23-03-2013, 00:21   

kfiatulla napisał/a:
właśnie coś czuję, że mogą być problemy dlatego wolę wcześniej zacząć się do tego przygotowywać - ale jeśli oni nie mogą w nowym miejscu udostępnić usługi a człowiek się przeprowadza to z jakiej paki oni chcą kary za wcześniejsze rozwiązanie umowy z której nie mogą się wywiązać?


Zasada jest prosta. Jeśli pod nowym adresem operator ma infrastrukturę - kontynuujesz umowę. Jeśli pod nowym adresem UPC nie świadczy usług, to oznacza, że nie może ci zaoferować tego co masz w umowie. Więc musi rozwiązać umowę z własnej winy. Ale wszystko musisz udokumentować i trochę z nimi powalczyć :D :D :D

KOCUREK1970 napisał/a:
ZZachęcam do lektury:
http://forum.gazeta.pl/fo...mowy_z_UPC.html


Nie znam się na prawie z 2008 roku (z tego okresu jest tematem post). Ale ten użytkownik wyraźnie opisuje "poprosiłem o jej rozwiązanie". Ja w takich sytuacjach proponuję złożyć wniosek o przeniesienie usług pod nowy adres. Ty zlecasz przeniesienie usług, operator niech się martwi i niech ciągnie kable. Jesli obowiązki ma abonament, to i obowiązki ma operator :D

Armitage napisał/a:
chcialbym sie dowiedziec, czy moze ktos wie, jak sprawa wyglada jesli chodzi o rozwiazanie umowy przed czasem, w przypadku, jesli abonent UPC jest na bezrobotnym bez prawa do zasilku ?

Czy wogole jest szansa na rozwiazanie umowy ?


Z tego co wiem z rozwiązaniem umowy może być trudno. Jest jednak szansa na obniżenie rachunku. Ale tez trzeba o to powalczyć pismami, prośbami z kierownictwem (jeśli ci bardzo zależy). Wiem, że były już takie przypadki.
_________________
 
 
zygikuleczka 
ultra master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Lut 2012
Posty: 1332
Skąd: Tam gdzie się pije...
Wysłany: 23-03-2013, 09:39   

atomix napisał/a:
Więc musi rozwiązać umowę z własnej winy

Nie. To jest dobra wola UPC w tym przypadku. Mogą uznać ale nie muszą. Oni się wywiązują ze świadczenia usługi w lokalu co do którego klient oświadczył, że ma prawo.

Podobnie jest z rozwiązaniem umowy z powodu pogorszenia się sytuacji materialnej. Potrzebne jest zaświadczenie potwierdzające trudną sytuację-jak najnowsze...
_________________
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 23-03-2013, 17:11   

atomix napisał/a:
Nie znam się na prawie z 2008 roku (z tego okresu jest tematem post). Ale ten użytkownik wyraźnie opisuje "poprosiłem o jej rozwiązanie".

A zakładający temat napisał:
kfiatulla napisał/a:
Jeśli UPC nie jest w stanie dostarczyć mi usługi w nowe miejsce zamieszkania to będzie robiło problemy z rozwiązaniem umowy przed terminem?

Jak również
kfiatulla napisał/a:
ale jeśli oni nie mogą w nowym miejscu udostępnić usługi a człowiek się przeprowadza to z jakiej paki oni chcą kary za wcześniejsze rozwiązanie umowy z której nie mogą się wywiązać?

Więc jak dla mnie wychodzi jednoznacznie, że to ON chce rozwiązać tą umowę.
Ale jednego jestem pewien, że czekają go dłuuuuugie miesiące pisania i pisania pism, wniosków, bo na każde takie pismo operator ma 30 dni by odpowiedzieć....
_________________
 
 
Hness 
Klikacz

Dołączyła: 22 Kwi 2013
Posty: 2
Wysłany: 22-04-2013, 22:51   Re: Przeprowadzka a rozwiązanie umowy przed czasem

kfiatulla napisał/a:
Witam,
umowa z UPC na TV + internet kończy się mi 15 grudnia 2013 roku. Jednak w lipcu odbieram moje nowe mieszkanie i myślę, że do końca września je zasiedlę :) UPC pod tym adresem nie udziela usług. Zresztą jest tam operator po kablach światłowodowych, łącze symetryczne 250 Mb/s (kable światłowodowe w skrzynce w piwnicy a wypust internetowy już w ścianie- dotacja z UE - jedna z pierwszych inwestycji w Polsce ze światłowodami praktycznie do mieszkania + TV + telefon za 30 pln mniej niż mam teraz w UPC za 60 Mb/s z TV bez telefonu :) ). Jeśli UPC nie jest w stanie dostarczyć mi usługi w nowe miejsce zamieszkania to będzie robiło problemy z rozwiązaniem umowy przed terminem? Czy ktoś już zna taki przypadek? Czy okres do końca umowy (3-4 miesiące) może wpłynąć pozytywnie na ich decyzję?


Ja powiem szczerze, że z tego powodu brałam umowę na czas nieokreślony w poprzednim mieszkaniu. I w sumie, to jeszcze parę miesięcy po wyprowadzce, po prostu umówiłam się z lokatorami na to, że się rozliczaliśmy za ten czas do wypowiedzenia.

Ciężko jednak jest winić operatora za takie kwestie
 
 
beatkaa1 
Klikacz

Dołączyła: 22 Sie 2013
Posty: 1
Wysłany: 22-08-2013, 10:58   

A co w przypadku umowy podpisanej na zasadach promocyjnych a zmianie miejsca zamieszkania? Czy mogę w jakikolwiek sposob bez konsekwencji zerwać umowę gdyż nowe miejsce zamieszkania nie obejmuje zasięgu upc? Czy ktoś miał już taką sytuację ?
W odpowiedzi na mój mail dostałam odpowiedz : "Umowa została zawarta dla adresu, pod którym firma dysponuje technicznymi możliwościami do świadczenia swojej oferty i zgodnie z Umową usługi są dostarczane do mieszkania. Firma nie gwarantuje dostępności oferty w każdej lokalizacji."
Czy mogę sie jakoś od tego odwołać? Usługa ma być świadczona do 25.05 2014 a nie uśmiecha mi sie płacić do tego czasu po 110 zł miesięcznie za nic... Proszę o pomoc
 
 
zygikuleczka 
ultra master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Lut 2012
Posty: 1332
Skąd: Tam gdzie się pije...
Wysłany: 22-08-2013, 11:31   

beatkaa1, w takiej sytuacji trzeba napisać, że wnosisz o przeniesienie usług do innej lokalizacji i kropka. Upc może wtedy rozwiązać Ci umowę bo nie mogą Ci tam świadczyć usług. Nie jest to oczywiście ich obowiązek ale mogą tak zrobić. Skoro w Twoim przypadku odpisali to co cytujesz to nie ma sensu drążyć sprawy w tym kierunku. Złóż wypowiedzenie z powodu zmiany oferty programowej w terminie do 31 sieprnia 2013 i cześć.
_________________
 
 
shao1989 
Klikacz

Dołączył: 18 Paź 2013
Posty: 2
Wysłany: 18-10-2013, 11:10   

Witam ja rowniez mialem ten sam problem , wyslalem im pisamo ze zmieniam adres zamieszkania dolaczylem zalacznnik z umowa wynajmu , na nowym adresie UPC nie prowadizlo uslug wiec chcialem roziwazac umowe za porozumieneim stron , odpowiedzieli ze podpisywalem umowe i teraz musze sie z neij wywiazac, poniewaz mam ja do konca 2014 roku w razie zerwanie umowy dostana kare o wysokosci 1300 zl, widze po wczesniejszych postach ze ciezko z nimi wygrac wiec mam inne pytanie, co lepiej zrobic poprostu przestac im placic i niech odlacza dotychczasowe uslugi czy zerwac umowe i miec ta kare 1300 zl do splaty, moze jak en bede placil beda pisac maile i dzownic przez pol roku ale moze wkoncu przestana ? na swoim koncie ne mam zadnych wplywow wiec ne beda mogli mi sciagnac jezeli ot o chodzi, pomozcie pozdrawiam
 
 
petro 
classic master


Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 180
Skąd: Kraków
Wysłany: 18-10-2013, 14:19   

Wysłałeś tylko pismo, że zmieniasz adres czy wniosek o przeniesienie usług?
Jeśli to drugie, a oni nie mają tam kabli to nie potrzebnie proponowałeś rozwiązanie za porozumieniem stron, bo to i tak nic nie daje. Trzeba było od nich wymagać świadczenia usług pod nowym adresem, a jeśli odmówią to napisać, że traktujesz to jak rozwiązanie umowy z ich winy (wiadomo, że nie będą robić kosztownej inwestycji dla 1 abonenta).
Nie można przecież uzależniać zmian miejsca zamieszkania, szczególnie jak się traci prawo do lokalu z różnych przyczyn, od umów z operatorami telekomunikacyjnymi. Jest to w pewnym sensie ryzyko firmy, że abonent na umowie terminowej może się przeprowadzić gdzieś gdzie nie mają infrastruktury.
Na pewno nie będzie łatwo i być może na jakimś etapie przyda się pomoc prawnika.

Co do drugiej części wypowiedzi: jak nie będziesz płacił to najpewniej UPC sprzeda twój dług firmie windykacyjnej, a ta może poprzez e-sąd zaangażować w to komornika. A to, że nie masz wpływów na konto to nie ma większego znaczenia. Jak kwota długu urośnie to mogą zająć Ci bezpośrednio wypłatę lub nawet mienie. Poza tym w przyszłości będziesz miał problemy z uzyskaniem kredytu w banku, czy zakupami na raty. Więc takie olanie to nie najlepsze wyjście.


goryczka napisał/a:
Mi nie zależało jakoś bardzo koszt kary poniosła osoba wynajmująca mi mieszkanie, ale jak miałbym płacić to z własnej kieszeni to pewnie bym dalej ciągnął tą sprawę.

Inaczej mówiąc: podpisałem umowę i zgodziłem się na wszelkie zobowiązania z tego wynikające, ale ewentualne kary za jej wcześniejsze zerwanie mnie nie interesują dopóki nie będą jej dochodzić ode mnie. No, tylko pogratulować cwaniactwa. :shock:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: