Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
wifi i chello
Autor Wiadomość
mateysz 
Klikacz

Dołączył: 07 Sty 2005
Posty: 11
Skąd: z miasta
Wysłany: 07-01-2005, 12:31   wifi i chello

temat jest troche off topic ale...
ktos orientuje sie moze jaki jest zasieg np. routerow wifi dlinka w pomieszczeniach (a dokladnie w mieszkaniu)? niby wszedzie jest napisane ze ok. 100 metrow ale ja jestem ciekaw jak to jest faktycznie. Moze ktos ma bezprzewodowy router i moze sie podzielic informacja:) z góry dzięki:)
_________________
 
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-01-2005, 13:38   Re: wifi i chello

mateysz napisał/a:
temat jest troche off topic ale...
ktos orientuje sie moze jaki jest zasieg np. routerow wifi dlinka w pomieszczeniach (a dokladnie w mieszkaniu)? niby wszedzie jest napisane ze ok. 100 metrow ale ja jestem ciekaw jak to jest faktycznie. Moze ktos ma bezprzewodowy router i moze sie podzielic informacja:) z góry dzięki:)

Nie jestem mocny z urzadzen bezprzewodowych (tym bardziej nie znam routerow dlinka), ale 100m to jest odleglosc (oczywiscie w przyblizeniu) na jaka moga sie komunikowac urzadzenia na pustej przestrzeni i przy dobrej pogodzie.
Jesli na "drodze" miedzy urzadzeniami jest np: 1 drzewo, to odleglosc znaczaco maleje. Jesli sa jakies inne przeszkody, to sa to odleglosci rzedu kilkunastu metrow.
Stad dokladnej odleglosci nikt ci nie powie, bo zalezy to od zbyt wielu czynnikow (juz u ciebie w mieszkaniu). Jesli zalezy ci dokladnie na odleglosci, to metoda testow polaczenia 2 urzadzen mozesz sprawdzic odleglosc (tzn badac kiedy straca lacznosc) ;)

Aha - i jeszcze jedno: razem z przeszkodami jakie sie pojawiaja na drodze, maleje rowniez maksymalna predkosc komunikowania sie urzadzen.

Jacek
 
 
mateysz 
Klikacz

Dołączył: 07 Sty 2005
Posty: 11
Skąd: z miasta
Wysłany: 07-01-2005, 14:21   

dzieki za odpowiedz:) w specyfikacji routerow dlinka jest napisane ze max zasieg w terenie wynosi ok. 1312 stop czyli pi razy oko 400 m. w pomieszczeniach deklaruja 300 stop (100 metrow). i wlasnie dlatego chcialbym wiedziec czy ma sie to jakos do rzeczywistosci. wiem ze bardzo duzo zalezy od miejsca itp. moze ktos podzieli sie swoimi doswiadczeniami?? :)
_________________
 
 
 
lenrock 
Klikacz

Dołączył: 24 Gru 2004
Posty: 12
Wysłany: 07-01-2005, 14:27   Re: wifi i chello

mateysz napisał/a:
temat jest troche off topic ale...
ktos orientuje sie moze jaki jest zasieg np. routerow wifi dlinka w pomieszczeniach (a dokladnie w mieszkaniu)? niby wszedzie jest napisane ze ok. 100 metrow ale ja jestem ciekaw jak to jest faktycznie. Moze ktos ma bezprzewodowy router i moze sie podzielic informacja:) z góry dzięki:)

Przede wszytskim zalezy od przeszkod , nie moga to byc zbyt grube rpzeszkody (np sciana nosna) inne ciekawe przeszkody to np mikrofalówki ,ponieważ niektóre modele działają na zakresie około 5,2 GHz tak ze w momencie grzania cala siec siada jezeli nadajnik jest blisko :) .

Jak zakres maxymalny jest 150m to z jakimis przeszkodami typu meble , cienkie sciany rzeczywiscie 100m to rozsadna odleglosc . Jednak pamietaj ze im dalej od nadajnika tym predkosc przesylu mniejsza , tak samo zalezne jest to od ilosci komputarow w WLANie. Jezeli chodzi tylko o polaczenie jakiegos 1 kompa oddalonego o 100m to polcam po prostu kupic antenke kierunkowa i nastawic w jego kierunku wowczas to powinno spoko dzialac. Jezeli jednak zamierzasz w ten sposob zrobic siec na 8 kompow z czego 7 jest w odleglosci 20 m a jeden oddalony o 100 to polecam to dobrze przemyslec bo bardzoe prawdopodobne ze bedzie zupelnie do kitu.
 
 
many 
Klikacz

Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 16
Skąd: Szczecin
Wysłany: 24-01-2005, 12:52   

tu sa ciekawe testy porownawcze z przeszkodami http://www.benchmark.pl/a...4/strona-1.html
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: