Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przeniesienie usługi z Aster do UPC
Autor Wiadomość
Mondexa 
Klikacz

Dołączyła: 08 Kwi 2013
Posty: 4
Wysłany: 08-04-2013, 22:04   Przeniesienie usługi z Aster do UPC

Witam. Chciałam podpytać, bo może upieram się niesłusznie... ale od początku.

Mam w domu podłączenie Aster. W zeszłym tyg zdecydowałam się na zmianę i podpisanie nowej umowy z UPC.
Dzisiaj przyszedł pan do montażu, skrzynki, kabelki, pudełka, piloty, wiadomo.
Poszedł oglądać kable, wrócił po 10 min i..:
niestety nie może przepiąć mnie do UPC gdyż kable Aster, które obecnie posiadam są wpięte do innego pionu i w związku z tym muszą panowie przewiercić jedna dziurę w ścianie na korytarzu i przeciągnąć kabel do pionu UPC. To ja mam załatwić pozwolenie od administracji na wiercenie tej dziury. Moje pytanie jest następujące: dlaczego ja? przecież to ich kable. Ciekawe, ze jak się jest w ogóle nowym klientem, to jakoś nie potrzeba zgody administracji, żeby założyli kablówkę :evil:
Bardzo proszę miłych forumowiczów o podpowiedź czy załatwienie tego przeniesienia, to rzeczywiście leży w mojej gestii?
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 09-04-2013, 00:09   

Mondexa napisał/a:
Ciekawe, ze jak się jest w ogóle nowym klientem, to jakoś nie potrzeba zgody administracji, żeby założyli kablówkę

Zgoda administracji ZAWSZE jest wymagana i to na piśmie, pomyśl jak by to wszystko wyglądało w wolnej amerykance gdyby każdy z kablami robił co chciał na klatce schodowej.
Mondexa napisał/a:
Bardzo proszę miłych forumowiczów o podpowiedź czy załatwienie tego przeniesienia, to rzeczywiście leży w mojej gestii?

Nie załatwisz, nie będziesz miała-tyle.
Bez zgody administracji nikt nie będzie na własne ryzyko (odpowiedzialność) wiercił dziur, UPC nie ma zgody na papierze na montaż czegokolwiek bez zgody i pozwolenia, a, że masz Aster, ale pozwolenie na to dostało Aster.
Złóż wniosek na taki montaż, opisz co będą robić, nie powinno być problemów, niech to miejsce jeszcze ktoś z władz spółdzielni zobaczy, a na pewno zgodę dostaniesz od ręki.
U mnie w bloku UPC wystąpiło samo o zgodę na montaż kablówki, ale kable kładli na 7 blokach.....
To jest moje zdanie, oczywiście może być tak, że co spółdzielnia, prezes to inaczej...., ale bądź dobrej myśli.
_________________
 
 
Mondexa 
Klikacz

Dołączyła: 08 Kwi 2013
Posty: 4
Wysłany: 09-04-2013, 00:52   

No tak, ale skoro okablowali cały blok, to chyba maja zgodę na wiercenie dziur? Jeżeli Aster miało zgodę, a UPC przejęło Aster, to chyba z całym dobrodziejstwem?

Spójrzmy na to z innej strony, co ja mam powiedzieć w spółdzielni, że chciałabym, żeby pan dziurkę w ścianie zrobił? Przecież do tego potrzeba rysunków technicznych chyba, jakiegoś schematu? Że to niby ja mam rysować, bo akurat się na tym znam???

A mam i będę miała, nie maja prawa odłączyć mnie od czegoś za co płacę, a jeżeli tak zrobią, to zapłacą mi odszkodowanie.
A od braku nagrywarki HD jeszcze nikt nie umarł, do tej pory obywałam się bez niej, więc myślę, że od jutra to się jakoś diametralnie nie zmieni ;)
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 09-04-2013, 02:17   

Mondexa napisał/a:
No tak, ale skoro okablowali cały blok, to chyba maja zgodę na wiercenie dziur?

Pionami nazywa się klatki schodowe, a wygląda na to, że w Twojej klatce schodowej nie ma ich skrzynki/kabli dlatego musza puścić inny kabel.
Mondexa napisał/a:
Aster miało zgodę, a UPC przejęło Aster, to chyba z całym dobrodziejstwem?

Tak, ale sumarycznie UPC to jednak inny właściciel, i prawa do czegoś z Aster to nie to samo co prawa UPC do tego samego.
Mondexa napisał/a:
co ja mam powiedzieć w spółdzielni, że chciałabym, żeby pan dziurkę w ścianie zrobił?

Że prosisz o wyrażenie zgody na przyłączenie Twojego mieszkania do UPC, i prosisz o udostępnienie wszelkich dokumentów potrzebnych do wykonania tego montażu.
Mondexa napisał/a:
Przecież do tego potrzeba rysunków technicznych chyba, jakiegoś schematu? Że to niby ja mam rysować, bo akurat się na tym znam???

Wystarczy pisemna zgoda spółdzielni, albo dopytaj się w spółdzielni, czy już kiedyś UPC nie występowało o to do spółdzielni i poproś o udostępnienie tych papierów--, bo być może zgoda już w papierach wyrażona była.
Mondexa napisał/a:
A mam i będę miała, nie maja prawa odłączyć mnie od czegoś za co płacę, a jeżeli tak zrobią, to zapłacą mi odszkodowanie.

Ależ przecież nikt Cię nie chce odciąć od czegokolwiek, jak nie załatwisz tych papierów to Ci powiedzą, że nie ma technicznych warunków do podłączenia i tyle i zostaniesz na kablach Astera.
Ja też żyję w tym popierdolonym do granic absurdu kraju, i tutaj jest niestety wszystko postawione na głowie, o wszystko trzeba się kłócić, szarpać, albo kopać z koniem-biurokracji nie przeskoczysz!.
Jakiś facet gdzieś na terenach często zalewanych przez wodę chciał się budować, to załatwienie wszystkich papierów zanim wbił łopatę w swoją własną ziemię, na swojej własnej działce, kupionej za własne pieniądze zajęło mu 15 miesięcy.
Dziś wszyscy trzęsą portkami o "podkładkę", masz to da się zrobić, nie masz to Twoja strata.
Wypytaj o wszystko w spółdzielni, tam Ci wszystko powiedzą, co, jak trzeba zrobić by w papierach było wszystko ok, i nie dziw się, że tak jest, bo w razie czego kogo potem ścigać o naprawę szkody zrobiona przez instalatora, jak nie będzie papierka to ktoś robi samowolkę, bloki to nie domek własnościowy, gdzie najczęściej jest tylko jeden właściciel i on się na wszystko zgadza, poza tym monter to nie wróżka, on musi wiedzieć co w tej ścianie jest i gdzie idą kable, rury, kanalizacja.
_________________
 
 
Mondexa 
Klikacz

Dołączyła: 08 Kwi 2013
Posty: 4
Wysłany: 09-04-2013, 09:31   

KOCUREK1970 napisał/a:
Mondexa napisał/a:
No tak, ale skoro okablowali cały blok, to chyba maja zgodę na wiercenie dziur?

Pionami nazywa się klatki schodowe, a wygląda na to, że w Twojej klatce schodowej nie ma ich skrzynki/kabli dlatego musza puścić inny kabel.


to wszystko ma miejsce na jednej klatce schodowej, chodzi wyłącznie o to, że pion UPC jest na innej ścianie, za zakrętem korytarza, 5 m od mojego mieszkania.

[ Dodano: 09-04-2013, 09:39 ]
Zadzwoniłam do spółdzielni, pani z działu eksploatacji powiedziała, że wszyscy operatorzy maja zgodę na okablowanie, więc jak potrzeba przepiąć w inny pion, to proszę. I że nie dostane żadnej zgody, bo oni taką już mają, a dodatkowa nie jest potrzebna.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 09-04-2013, 13:54   

Mondexa napisał/a:
Zadzwoniłam do spółdzielni, pani z działu eksploatacji powiedziała, że wszyscy operatorzy maja zgodę na okablowanie, więc jak potrzeba przepiąć w inny pion, to proszę. I że nie dostane żadnej zgody, bo oni taką już mają, a dodatkowa nie jest potrzebna.

Zamów usługi, powiedz to monterowi co usłyszałaś w spółdzielni, i nie powinno już być problemów z podłączeniem usługi.
Mondexa napisał/a:
to wszystko ma miejsce na jednej klatce schodowej, chodzi wyłącznie o to, że pion UPC jest na innej ścianie, za zakrętem korytarza, 5 m od mojego mieszkania.

To faktycznie dziwne, że gościu robił aż takie problemy z podłączeniem, skoro to faktycznie tak blisko, ale trudno powiedzieć dlaczego .
Najważniejsze, że mogą Cię podłączyć bez przeszkód :D
_________________
 
 
Mondexa 
Klikacz

Dołączyła: 08 Kwi 2013
Posty: 4
Wysłany: 12-04-2013, 13:00   

Dzisiaj zadzwoniła Pani z infolinii, przeprosiła, że maja zły obieg informacji i dokumentów między działami, rzeczywiście nie trzeba latać do spółdzielni, na poniedziałek mam umówiony montaż. Mam nadzieje, że inne osoby skorzystają z mojego przypadku i będzie im łatwiej gdyby coś takiego im się przytrafiło.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: