Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Thomson TWG870UG i Linksys WRT120N jako wsparcie wifi proble
Autor Wiadomość
spavnosky 
Klikacz

Dołączył: 17 Lut 2013
Posty: 3
Wysłany: 18-02-2013, 01:19   Thomson TWG870UG i Linksys WRT120N jako wsparcie wifi proble

Witam serdecznie,

Po dłuższych zmaganiach z felernym modemorouterem Thomsona i przeczytaniu serii artykułów/postów/tematów w internecie postanowiłem podpiąć pod Thomsona router Linksys WRT120N żeby działał jako WIFI (thomson kompletnie sobie nie radzi z dzieleniem wifi w mieszkaniu i w pokoju obok ledwo łapie zasięg i bardzo często zdarza się, że rozłącza). W Thomsonie Wifi zostało wyłączone, Linksys podłączony za pomocą kabla internetowego do Thomsona i następnie do WAN w Linksysie. Jako, że w Thomsonie pulę IP mam od 192.168.0.xxx a w Linksysie od 192.168.1.xxx to nie było potrzeby zmiany. Po podłączeniu wszystkiego i odczekaniu chwili wszystko zaczęło działać. Ale, ale nie może być tak różowo i: internet jest 60mbitowy z UPC, po kablu w speedteście spokojnie wyciągało te zbliżone ~60mbitów downloadu, po WIFI w standardzie n ledwo dochodzi do 15 mbitów, przebolałbym ten fakt, gdyby nie to, że w czasie korzystania z neta to jeżeli są dwa laptopy i na jednym się coś ściąga a na drugim będzie się robiło cokolwiek w internecie (przykładowo test w speedteście) to transfer na tym pierwszym leeeeci w dół i dochodzi do marnych kilku kilobajtów na sekundę. Jakieś rady co powinienem zrobić żeby komfortowo korzystać z netu bo naprawdę już nie mam siły.. Może Thomson jakoś blokuje sygnał routowany do linksysa czy coś?
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 18-02-2013, 06:24   

Zmień kanał w Linksysie na inny zachowując odstęp 3, 4 kanałów jeśli jest taka możliwość. Sieć można przeskanować pod tym kątem programem inSSIDer.
 
 
marder 
plus master


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 391
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 18-02-2013, 09:01   

Ten Linksys obsługuje tryb n do 150 Mb/s a faktycznie 40-45 Mb i tyle powinieneś mieć jak już wszystko dobrze poustawiasz.
 
 
spavnosky 
Klikacz

Dołączył: 17 Lut 2013
Posty: 3
Wysłany: 18-02-2013, 12:57   

Wifi w Thomsonie jest wyłączone, więc jest sens przestawiać kanał w linksysie? Niedługo to sprawdzę i zobaczymy. Co do transferu ok, rozumiem, ale nadal nie mam pojęcia skąd te spadki transferów? Skoro na Thomsonie będąc w tym samym pomieszczeniu tego nie odczuwało się tak?
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 18-02-2013, 13:08   

spavnosky napisał/a:
Wifi w Thomsonie jest wyłączone, więc jest sens przestawiać kanał w linksysie?
Skoro nawet sobie nie zadałeś trudu, żeby przeskanować "eter" i wybrać optymalny kanał, to co się dziwisz, że Wi-Fi kiepsko działa.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 18-02-2013, 21:15   

Podaj model i nazwę kart sieciowych w komputerach, by dało nam to jakiś obraz sytuacji, a to one mogą być tym "wąskim gardłem"
_________________
 
 
spavnosky 
Klikacz

Dołączył: 17 Lut 2013
Posty: 3
Wysłany: 28-02-2013, 01:41   

KOCUREK1970 napisał/a:
Podaj model i nazwę kart sieciowych w komputerach, by dało nam to jakiś obraz sytuacji, a to one mogą być tym "wąskim gardłem"


Przepraszam, że teraz dopiero odpisuję, byłem poza domem, model karty sieciowej w moim laptopie to Intel n130. Problem teraz jest inny, pochodziło trochę na tych dwóch routerach, obecnie zrywa cały czas połączenie co kilka minut.. Chyba jednak będę musiał się pofatygować do UPC z tym beznadziejnym thomsonem, bo to raczej jest winą tego wszystkiego. Chyba, że macie jakieś inne sugestie?
 
 
Marek555 
easy master


Dołączył: 31 Sty 2012
Posty: 30
Skąd: mazowieckie, Warszawa
Wysłany: 01-03-2013, 16:24   

Skoro " po kablu" masz pełny transfer(60Mb), linksys jest połączony kablem z thomsonem, thomson ma wyłączone wifi, więc po stronie thomsona wszystko jest ok. Nigdy nie uda się osiągnąć "po wifi" takiego samego transferu jak "po kablu". Może coś w ustawieniach linksysa, konfiguracji karty bezprzewodowej, sterownikach, etc.
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 01-03-2013, 19:08   

Marek555 napisał/a:
Nigdy nie uda się osiągnąć "po wifi" takiego samego transferu jak "po kablu".
Mówimy o prędkości 60 Mb/s. Osiągnięcie takiego transferu po Wi-Fi teoretycznie jest jak najbardziej realne. W praktyce zależy to oczywiście od warunków - odległości, przeszkód, wydajności i konfiguracji urządzeń itd. Najlepiej sprawdzi się router i karta z prawdziwym, pełnym N, czyli 300 Mbps, a WRT120N ma w parametrach 150 Mbps.
spavnosky napisał/a:
macie jakieś inne sugestie?
Wspomniany wyżej skan z inSSIDer`a to podstawa do dalszych rozważań.
 
 
PawSie 
classic master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 172
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 01-03-2013, 21:35   

WRT120N miałem jeden dzień i biegiem oddawałem.
Miałem wrt54gc, który przy 25Mb dawał rade po wi-fi w całym domu.
WRT120N z wbudowanymi antenami to jakaś porażka.
Słaby zasięg, o transferach nie wspomnę.
Niewiele trzeba podłożyć np. do 1043nd tp-link'a, który w połączeniu z karta 951n ma dobre wyniki. Przy tym zestawie nawet serwisant UPC był zdziwiony osiągami.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,34 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: