Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ciągłe telefony od tego samego numeru zakłócające spokój
Autor Wiadomość
renw0rp 
Klikacz

Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 13
Skąd: Warszawa-Ursynów
Wysłany: 22-01-2013, 13:41   ciągłe telefony od tego samego numeru zakłócające spokój

Jakiś numer ciągle do mnie wydzwania, tak gdzieś od miesiąca. Czasem o 8-rano czasem o 11-wieczorem. Z tego co widziałem w internecie sporo ludzi doświadcza tego samego problemu.

ten numer to:
616251703

Zazwyczaj dzwoni tylko 1-sygnał i się rozłącza. Jeśli uda się odebrać to słychać szum i się rozłącza. Jeśli to jakiś marketing to coś chyba im nie wyszło...

Czy jest możliwość zablokowania połączeń z takiego numeru z poziomu UPC (mój aparat nie ma takiej opcji)? Najchętniej zgłosił bym na policję, ale wiedząc jak ona u nas działa to więcej bedzie z tego zachodu niż pożytku, ale UPC mogło by się tym zająć jeśli dba o swoich klientów...
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 22-01-2013, 15:01   

renw0rp napisał/a:
Najchętniej zgłosił bym na policję, ale wiedząc jak ona u nas działa to więcej bedzie z tego zachodu niż pożytku

Obawiam się, że jeśli wszyscy mają takie podejście do sprawy to spamer żartowniś pozostanie bezkarny.

Nikt nawet nie da policji szansy działać powiadamiając o sprawie a potem wszyscy narzekają, że policja nic nie robi.
  marekd@jabberpl.org
 
bulek 
ultra master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 865
Skąd: 3city
Wysłany: 22-01-2013, 15:46   

To telemarketerzy... ostatnio zapraszają na pokazy Woolstar. A głuche telefony są najprawdopodobniej spowodowane systemem dzwoniącym. Kiedy pani uważa, że właśnie kończy rozmowę z poprzednią osobą "wciska guzik" i system dzwoni do kilku wybranych osób na raz i czeka na pierwszego, który podniesie słuchawkę. Potem z innymi się rozłącza. To w ramach optymalizacji czasu pracy telemarketera. To, że musisz ruszyć tyłek, albo że za późno, czy za wcześnie dzwonią nikogo nie obchodzi :) .
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 22-01-2013, 20:45   

renw0rp napisał/a:
Jakiś numer ciągle do mnie wydzwania, tak gdzieś od miesiąca. Czasem o 8-rano czasem o 11-wieczorem. Z tego co widziałem w internecie sporo ludzi doświadcza tego samego problemu.
ten numer to:
616251703

To oddzwoń tam i im powiedz, że jak nie przestaną do Ciebie dzwonić to dasz sprawę na Policje o nękanie Cię (stalking)
_________________
 
 
zygikuleczka 
ultra master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Lut 2012
Posty: 1332
Skąd: Tam gdzie się pije...
Wysłany: 22-01-2013, 20:54   

KOCUREK1970 napisał/a:
To oddzwoń tam

Nie da się z reguły na taki numer dodzwonić.
_________________
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 22-01-2013, 21:01   

Ale przynajmniej wiadomo, że to stacjonarny numer, a z kierunkowego można wywnioskować, że to kierunek poznański
może go odebrać jak do niego znowu zadzwonią i im to powiedzieć co ja napisałem o stalkingu, poza tym to trochę dziwne, że numer jest odkryty.....
_________________
 
 
RAFLOS 
easy master


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 48
Wysłany: 24-01-2013, 16:30   

Mam ten sam problem, chodzi o ten sam numer telefonu oraz kilka innych końcówek podobnie się zaczynających i zastanawiam się teraz czy to nie UPC sprzedaje nasze numery takim natrętnym firmom telemarketingowym.. Jak rozwiązałeś sprawę, zgłaszałeś do UPC w celu zablokowania połączeń? Ja najchętniej zablokowałbym wszystkie połączenia z Poznania (61) ale czy jest taka możliwość?
 
 
dim 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Lip 2012
Posty: 82
Wysłany: 24-01-2013, 17:24   

RAFLOS napisał/a:
zastanawiam się teraz czy to nie UPC sprzedaje nasze numery takim natrętnym firmom telemarketingowym.

Plan numeracji jest jawny, nie ma potrzeby kupowania numerów. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby automat przedzwaniał zakresy numerów i rejestrował, które są czynne.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 24-01-2013, 17:59   

Po prostu trzeba o to zadbać by przy podpisywaniu umowy nie były zaznaczone te wszystkie pierdoły przy których jest wybór na tak i na nie.
Ja zawsze robię tak, że mówię, że wszystkie pola tego typu mają być na nie, za wyjątkiem kontaktu firmy z którą podpisuje umowę, reszta niech spada na drzewo.
Potem się wszyscy dziwimy, że nasze dane adresowe i telefoniczne latają sobie po kraju.
_________________
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 24-01-2013, 18:01   

pewnie to jakaś nowa fantastyczna firma telemarketingowa która dzwoni na zlecenie różnych firm, do mnie też dzwonili ale inna końcówka, i się okazało że z platformy n. Mimo że ich spuściłem na szczaw to cały czas wydzwaniają od paru dni.
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 25-01-2013, 01:04   

Za czasów gdy miałem telefon w tp też co chwilę ktoś dzwonił - ale od czasu zmiany operatora która wiązała się ze zmianą numeru nie zadzwonił nikt komu bym tego numeru nie podał. Przez 4 lata ani jednego telefonu ze spamem.
Też niby pula znana (58)72... i jak ktoś chce może próbować ale jakoś nikt do tej pory nie próbował albo był odpowiednio szybko blokowany za takie próby i do mnie nie dotarł.
  marekd@jabberpl.org
 
dim 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Lip 2012
Posty: 82
Wysłany: 25-01-2013, 09:35   

Z ciekawości zajrzałem do umowy, rzeczywiście jest tam punkt o wyrażeniu (bądź nie) zgody "na przetwarzanie danych osobowych Abonenta przez Dostawcę usług w celach marketingowych, promocyjnych i reklamy różnego rodzaju towarów i usług świadczonych przez inne podmioty.". W takim razie bardzo możliwe, że przekazują te dane, jeżeli ktoś wyraził zgodę.
Ja mam numer zastrzeżony i brak zgody w umowie, ale mimo to czasem też zdarzają się takie dziwne telefony, więc myślę, że niektórzy nachalni mogą też próbować dzwonić na różne numery.
 
 
MIKMIK 
easy master

Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 41
Wysłany: 30-01-2013, 11:30   

Witam posiadam podobny problem.

Od kilku miesięcy (od września 2012) kilka razy na dzień miałem takie głuche telefonu, między 8:00 a 18:00, przeważnie z numeru zaczynającego się od numeru 612 xx xx xx, 612 22 xx xx.
Na początku jak odebrałem telefon to w słuchawce było cicho, no i koniec połączenia, próbowałem oddzwonić na podany numer, także cisza.
W listopadzie padł mi telefon stacjonarny, i zakupiłem telefon z sekretarką, ale także dzwonili, lecz się nie nagrywali. W grudniu postanowiłem zmienić numer telefonu, to przez dwa tygodnie był święty spokój, ale w styczniu 2013 roku ponownie zaczęły się telefony.
Czytałem w necie że firma która dzwoni do ludzi z numerów zaczynających się od 612 xx xx xx, może przechwycić IP klienta jeśli słuchawka będzie nie odłożona w ciągu 30 sekund, lub może mieć połączenia z innymi numerami na nasz koszt i mieć całkowity dostęp do komputera.

Co można z tym fantem zrobić?, próbowałem dzwonić do obsługi klienta UPC ale po prostu mnie wyśmiali, mówiąc że jak Pan rozdaje numery to może tak się dziać.
Zastanawiam się czy firma UPC nie rozdaje numerów klientów innym firmą w celu marketingowych.
 
 
zygikuleczka 
ultra master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Lut 2012
Posty: 1332
Skąd: Tam gdzie się pije...
Wysłany: 30-01-2013, 11:49   

Ja swego czasu też miałem sporo takich telefonów. Jeszcze w Aster to było. Odkąd wyraziłem sprzeciw na umieszczenie mojego numeru w książce telefonicznej telefony się skończyły.
_________________
 
 
MIKMIK 
easy master

Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 41
Wysłany: 30-01-2013, 11:52   

Gdzie to idzie załatwić?.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: