Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wolne ładowanie grafiki na niektórych stronach
Autor Wiadomość
grocal 
light master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Sty 2005
Posty: 140
Skąd: Gdynia
Wysłany: 14-01-2005, 22:13   Wolne ładowanie grafiki na niektórych stronach

Witam ponownie!
Ostatni weekend pokazal nam jak chello potrafi slamarnie chodzic. Niby w tygodniu wszystko wrocilo do normy, ale... No wlasnie...
Od pamietnego weekendu kiedy to predkosc chello spadala ponizej 128kbps pewne strony w internecie znalazly sie jakby za dziwna sciana. Otoz w moim przypadku b. ciezko jest ogladac strony http://www.allegro.pl http://www.stopklatka.pl i paru innych gdyz grafiki tam sie znajdujace laduja sie NIEMILOSIERNIE DLUUUUGO.

Chcialem sie dowiedziec, czy u innych posiadaczy chello (ja mam chello classic, ktore nominalnie chodzi tak jak trzeba, z ftpow ok, inne strony tez w miare, test predkosci z pjwstk waha sie od 700-1490kbps w zaleznosci od warunkow) tez sa problemy ze wspomnianymi serwisami. Jezeli tak, to moze ktos zna powod takiego dzialania. Czytalem na allegro, ze mieli problemy z routowaniem u swojego providera. Podejrzewam, ze ow provider (kimkolwiek jest) tak namieszal przy routingu, ze teraz chellowcy maja problemy. Moj adres IP to 84.10.x.x oczywiscie z dzialajacym reverse DNSem. Przegladarka - Firefox i Maxthon. Sytuacja nie zmienia sie po ustawieniu proxy na proxy.chello.pl.

Pozdrawiam i dzieki za odpowiedzi!

EDIT [1]:
Hmmm... Zaczalem sie zastanawiac, co laczy allegro i stopklatke i doszedlem, ze maja tego samego dostawce internetu. Ba! Korzystaja z tej samej puli adresow. Oto wyciag z rekordu RIPE. Dostawca jest GTS a problemy pojawiaja sie ze stronami, ktorych adresy (DNS, serwerow, itp.) zaczynaja sie od 217.153.x.x. Teraz wiem co jest grane, ale co na to poradzic?!

Kod:

inetnum:      217.153.159.64 - 217.153.159.95
netname:      ITPOLAND-5f5ceb6f00
descr:        Connected by GTS Poland
country:      PL
admin-c:      LP1134-RIPE
tech-c:       LP1134-RIPE
status:       ASSIGNED PA
mnt-by:       AS8246-MNT
mnt-lower:    AS8246-MNT
remarks:      for spam/abuse complaints: abuse@gts.pl
changed:      registry@gts.pl 20040322
source:       RIPE

route:        217.153.0.0/16
descr:        GTS Internet Partners
origin:       AS8246
mnt-by:       AS8246-MNT
mnt-lower:    AS8246-MNT
remarks:      for spam/abuse complaints: abuse@gts.pl
changed:      registry@gts.pl 20040119
source:       RIPE

role:         LIR PL-IT
address:      GTS Poland
address:      Al. Niepodleglosci 69
address:      02-626 Warszawa
address:      Poland
phone:        +48 22 4588000
fax-no:       +48 22 4588001
remarks:      for abuse: abuse@gts.pl
e-mail:       registry@gts.pl
admin-c:      ITP3-RIPE
tech-c:       ITP3-RIPE
nic-hdl:      LP1134-RIPE
mnt-by:       AS8246-MNT
changed:      registry@gts.pl 20031217
source:       RIPE
  grocal@jabber.wp.pl
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14-01-2005, 22:56   Re: Wolne ładowanie grafiki na niektórych stronach

grocal napisał/a:
Od pamietnego weekendu kiedy to predkosc chello spadala ponizej 128kbps pewne strony w internecie znalazly sie jakby za dziwna sciana. Otoz w moim przypadku b. ciezko jest ogladac strony http://www.allegro.pl http://www.stopklatka.pl i paru innych gdyz grafiki tam sie znajdujace laduja sie NIEMILOSIERNIE DLUUUUGO.

Ciekaw jestem po czym wnioskujesz, że prędkość spadła poniżej 128kbps, skoro niżej piszesz, że prędkości są ok - czyli wszystko działa szybko.
Co do Allegro, to działa mi poprawnie (względnie szybko). Co do stopklatki, to raz że to była moja pierwsza wizyta na stronie, a dwa że strona ładowała się około 30 sekund (natomiast grafika na stronie średnio szybko).

grocal napisał/a:
Moj adres IP to 84.10.x.x oczywiscie z dzialajacym reverse DNSem. Przegladarka - Firefox i Maxthon. Sytuacja nie zmienia sie po ustawieniu proxy na proxy.chello.pl.


U mnie z tej samej puli IP, przeglądarka oparta na tym samym silniku Gecko - Mozilla i nie ma problemów.

Jacek
 
 
grocal 
light master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Sty 2005
Posty: 140
Skąd: Gdynia
Wysłany: 14-01-2005, 23:09   Re: Wolne ładowanie grafiki na niektórych stronach

Jacek napisał/a:
grocal napisał/a:
Od pamietnego weekendu kiedy to predkosc chello spadala ponizej 128kbps pewne strony w internecie znalazly sie jakby za dziwna sciana. Otoz w moim przypadku b. ciezko jest ogladac strony http://www.allegro.pl http://www.stopklatka.pl i paru innych gdyz grafiki tam sie znajdujace laduja sie NIEMILOSIERNIE DLUUUUGO.

Ciekaw jestem po czym wnioskujesz, że prędkość spadła poniżej 128kbps, skoro niżej piszesz, że prędkości są ok - czyli wszystko działa szybko.

Przeczytaj co napisalem jeszcze raz! Zwlaszcza to, co pogrubilem!! Pisze wyraznie, ze predkosc spadala (czas przeszly!) i bylo tak w zeszly weekend. A sprawdzalem to organoleptycznie - sciagajac pliki z ftpa. Obecnie predkosc jest w normie, ale pojawily sie problemy z allegro i stopklatka.

Z Twoich wypowiedzi rozumiem ze problemu nie ma. Hmmm.... Ja jednak widze, ze tylko na tych stronach grafiki laduja sie potwornie wolno a inne strony chodza relatywnie dobrze. Swoja droga sprawdzalem to takze na innym kompie - efekt ten sam. Napisalem maila do allegro, aby to sprawdzili u swojego providera.
  grocal@jabber.wp.pl
 
Kozuch 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 208
Skąd: Gdańsk Wrzeszcz
Wysłany: 14-01-2005, 23:47   

w allegro to norma i ja juz sie przyzwyczailem...raz chodzi pieknie a raz zamula...az tak mi to nie przeszkadza...pozatym zdaza sie to bardzo zadko...a na innych stronach wszystko pieknie...zadnych problemow z grafika...
 
 
grocal 
light master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Sty 2005
Posty: 140
Skąd: Gdynia
Wysłany: 15-01-2005, 00:10   

Kozuch napisał/a:
w allegro to norma


No wlasnie, co mi sie wydaje, ze nie wyrabiaja z ogladalnoscia :) Ale z drugiej strony w robocie mam DSLa z TPSY 1Mbps rozdzielone na 3 kompy + serwer i allegro laduje sie piorunowo. Obrazki elegancko. A na chello nawet miniaturki na liscie aukcji laduja sie jakby chcialy a nie mogly. Taka stopklatka z pewnoscia nie ma ogladalnosci allegro, a tez z grafika problemy. Obstaje jednak za teoria, ze przy zabawie z routingiem - wspomnianej w newsach na allegro - udalo sie im cos spartolic w kierunku lacz do chello.
No coz... najwyrazniej problem jest - jak zawsze - nie po naszej, userowej stronie ;) Zobaczymy co czas przyniesie...

Pozdrowienia i dobranoc (na dzisiaj koniec.. idzie weekend.. trza sie wyspac!)

EDIT [1]:

Dokladnie o polnocy wszystko ruszylo. Internet dostal kopa a problemy z allegro i stopklatka - jak reka odjal. Cos jednak musialo byc zwalone lub prowadzone byly jakies "prace modernizacyjne". Grunt ze teraz internet smiga zgodnie z zalozeniami. I - odpukac - oby tak dalej!

Pozdrowienia! Witamy weekend :)
  grocal@jabber.wp.pl
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15-01-2005, 13:21   Re: Wolne ładowanie grafiki na niektórych stronach

grocal napisał/a:
Przeczytaj co napisalem jeszcze raz! Zwlaszcza to, co pogrubilem!! Pisze wyraznie, ze predkosc spadala (czas przeszly!) i bylo tak w zeszly weekend.

A w takim razie po co piszesz o rzeczach, które kiedyś raz przypadkowo miały miejsce? Bo nie wiem na co oczekiwałeś...? Nie bardzo rozumiem takie zachowanie i takie posty.
Poza tym równie dobrze mogłeś popełnić literówkę, stąd na przyszłość (jeśli już musisz się pochwalić), to wyróżnij, że chodzi Ci o czas przeszły. Dodatkowo mogłeś dopisać, że problem był chwilowy i już nie występuje.

grocal napisał/a:
Z Twoich wypowiedzi rozumiem ze problemu nie ma. Hmmm.... Ja jednak widze, ze tylko na tych stronach grafiki laduja sie potwornie wolno a inne strony chodza relatywnie dobrze. Swoja droga sprawdzalem to takze na innym kompie - efekt ten sam. Napisalem maila do allegro, aby to sprawdzili u swojego providera.

Dobrze zrozumiałeś - nie ma problemu. Był kilkanaście dni temu (może przez 1-2 dni), ale była to wina tylko i wyłącznie serwera allegro, który nie wyrabiał pod natłokiem klientów. A mogło działać dobrze, jeśli serwer proxy cache'ował zapytania i następne osoby pobierały witryny z serwera proxy, a nie bezpośrednio z serwera allegro.

A wracając do tego Twojego krzyku na początku, to jednak dalej wnioskuję, że to była literówka, gdyż dalej piszesz, że u Ciebie ten problem występuje. Tym razem ja pozwoliłem sobie wyróżnić słowo, które oznacza czas teraźniejszy.
Stąd czasami warto dokładnie precyzować wyrażenia i zwracać uwagę na słowa. No i nie zawsze trzeba się unosić. Od tego jest forum, aby dyskutować.

Jacek
 
 
grocal 
light master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Sty 2005
Posty: 140
Skąd: Gdynia
Wysłany: 15-01-2005, 17:35   Re: Wolne ładowanie grafiki na niektórych stronach

Chcialem napisac cos dluzszego, ale po kilku podejsciach zrezygnowalem. Allegro i stopklatka chodza w porzadku. Sprawa rozwiazala sie sama a cala afera "literowkowa" byla calkowicie nie na miejscu. Przepraszam, za wywarcie wrazenia, ze sie unioslem. Nie lubie po prostu wmawiania mi czegos, czego nie napisalem czy nie mowilem. Faktem jest, ze ile czytajacych - tyle interpretacji nawet, jesli sie pisze w miare jasno. Bywa... Zdarzylo sie. Polecalbym jednak na przyszlosc czytanie ze zrozumieniem niz zakladanie istnienia literowek.
Jak dla mnie - EOT.

PS. W powyzszym tekscie nie ma zadnej literowki. Tekst jest pisany bez polskich liter. ;)
_________________
  grocal@jabber.wp.pl
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: