Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Słaby sygnał po rozdzieleniu kabla
Autor Wiadomość
Bizzz 
Klikacz

Dołączył: 15 Lip 2012
Posty: 7
Wysłany: 22-12-2012, 21:38   Słaby sygnał po rozdzieleniu kabla

W związku z tym, że wstawiłem drugi telewizor do domu, podłączyłem sobie od trójnika (który jest zainstalowany zaraz po wejściu kabla od upc do mieszkania) do tego telewizora przewód antenowy ze zwykłymi wtykami f, żeby móc oglądać analogową tv. Z trójnika odchodzi drugi przewód, który dalej jest rozdzielany na modem i na tv cyfrową (tą instalację zakładał technik). Jednak kiedy włączam telewizor z analogową tv od razu resetuje mi się modem. I stąd pytanko, czy to wina tego, że na tym nowym kablu założone są zwykłe wtyki f, a nie takie, jakie stosuje upc? Czy też zamiast w miejscu trójnika (trójnik zakładany był przez technika) potrzeba jakiegoś wzmocnienia sygnału?
 
 
Joszo 
light master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Gru 2009
Posty: 86
Wysłany: 22-12-2012, 21:50   

Z tego co piszesz wynika że twój TV wprowadza jakieś zakłócenia do sieci- jakie są parametry przewodu użytego przez Ciebie?
 
 
Bizzz 
Klikacz

Dołączył: 15 Lip 2012
Posty: 7
Wysłany: 22-12-2012, 21:58   

Kabel jest porządny, bo wybrałem solidniejszy (i jednocześnie droższy) w sklepie i jest on grubszy niż ten z dawnego aster. Może źle te końcówki f założyłem, ale postępowałem zgodnie z filmikiem instruktarzowym ;)
 
 
JANUARY 
plus master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Lip 2006
Posty: 303
Skąd: IIImiasto
Wysłany: 22-12-2012, 22:18   

Łatwo zrobić zwarcie przy montażu wtyków, ekran ma mnóstwo cienkich "drucików" - upewnij się. ;)
  Yar13
 
Bizzz 
Klikacz

Dołączył: 15 Lip 2012
Posty: 7
Wysłany: 22-12-2012, 22:36   

A ile kosztowałoby wezwanie technika z upc dla prawidłowego założenia wtyków i ogólnie sprawdzenia w razie czego sygnału, czy nie ma jakichś zakłóceń, itp.? ;)
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 22-12-2012, 23:33   

Bizzz napisał/a:
Czy też zamiast w miejscu trójnika (trójnik zakładany był przez technika) potrzeba jakiegoś wzmocnienia sygnału?

Dokładnie tak, sygnał jest zbyt słaby przez wysycenie zwrotnicy/rozgałęźnika lub rozgałężników co właśnie objawia się tak jak piszesz resetem modemu kablowego
Bizzz napisał/a:
A ile kosztowałoby wezwanie technika z upc dla prawidłowego założenia wtyków i ogólnie sprawdzenia w razie czego sygnału, czy nie ma jakichś zakłóceń,

Według cennika UPC-50 zł brutto totalnie ze wszystkim cokolwiek ten technik by nie robił, zrobił, w tej cenie masz jeśli potrzeba kable, rozgałęźniki lub inne sprawy potrzebne do zrobienia instalacji u Ciebie w domu
Kwota ta zostanie Ci doliczona do następnej faktury za kolejny miesiąc
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: