Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Thomson TWG870 od UPC i dziwota z mocą Wi-Fi
Autor Wiadomość
Kuba.DeX 
Klikacz

Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 5
Wysłany: 08-10-2012, 19:18   Thomson TWG870 od UPC i dziwota z mocą Wi-Fi

Witam serdecznie!
Jestem posiadaczem usługi internetu 30mbit w UPC we Wrocławiu. Posiadam modemorouter Thomson TWG870 (sic!). Od początku mamy ze sobą pewne problemy. Zaczęło się od problemu z konfiguracją sieci LAN "po swojemu". Wreszcie przyjął inny adres IP. I było pięknie. Przez jeden dzień... Potem moc wifi drastycznie spadła. Laptop 2 metry od modemu ma 75% mocy, router Linksys z tomato w drugim pokoju (pracujący jako wireless client) ma już tylko 10 z RSSI na poziomie -80...

Ale co jest w tym najdziwniejsze. Pomijając fakt, że w pokoju gdzie stoi wspomniany wcześniej Linksys nie da się połączyć z siecią wifi, bo jest za słaba, jak już się uda urządzenia sparować to połączenie jest stabilne, ale dalej na w/w poziomach. Przy jakiejkolwiek aktywności (speedtest, download itp) Quality rośnie do 35-39 a RSSI wchodzi na -60.
Skąd takie zachowanie? Na początku (przed pogorszeniem zasięgu) w stanie spoczynku łącza parametry były jak teraz przy transferze.

Było przywracanie ustawień fabrycznych, na nich też tak się dzieje. Wifi działa w G, z Sidebandem (nieznacznie zwiększa jakość). Soft 1.50.

Jest to dość problematyczne, bo bez obciążenia łącza nie można połączyć się w drugim pokoju żadnym innym urządzeniem (telewizor, telefon).
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 08-10-2012, 22:34   

Kuba.DeX napisał/a:
Potem moc wifi drastycznie spadła

Przy tych Thomsonach to standard....wlan baardzo szybko przy nich umiera, no i nie masz gwarancji, że ten sprzęt był faktycznie nowy, dzwoń na infolinię UPC i zgłaszaj problem, bo prawdopodobnie czeka Cię wizyta technika i wymiana Thomsona na następną sztukę :?
_________________
 
 
Kuba.DeX 
Klikacz

Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 5
Wysłany: 09-10-2012, 05:35   

KOCUREK1970 napisał/a:
no i nie masz gwarancji, że ten sprzęt był faktycznie nowy
Pudło było nowe, z folią na przednim panelu. Aż taką tandetę zamawiają i opychają w UPC? Szkoda słów...
 
 
Adam 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Mar 2005
Posty: 188
Skąd: Wawa
Wysłany: 09-10-2012, 08:02   

[/quote]Pudło było nowe, z folią na przednim panelu. Aż taką tandetę zamawiają i opychają w UPC? Szkoda słów...[/quote]

To , że pudło było nowe i z folią o niczym nie świadczy.
Ja również parę razy bujałem się z tym Thomsonem i po ostatniej wizycie technik również instalował z folią po czym jak powiedziałem - no wreszcie nowy sprzęt - to powiedział żebym na cuda nie liczył - sprzęt na 90% po serwisie jest i folię naklejają właśnie dla klienta co by myślał, że dostaje nowy.

Pozdrawiam
Adam
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 09-10-2012, 21:41   

Adam napisał/a:
po ostatniej wizycie technik również instalował z folią po czym jak powiedziałem - no wreszcie nowy sprzęt - to powiedział żebym na cuda nie liczył - sprzęt na 90% po serwisie jest i folię naklejają właśnie dla klienta co by myślał, że dostaje nowy.

Trafiony, zatopiony....a swoją drogą to jestem ciekaw, czy tylko w "polsce" jest stosowana praktyka, że sprzęt jest nowy ale używany :lol:
_________________
 
 
Q 
classic master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 07 Maj 2011
Posty: 288
Skąd: CK
Wysłany: 09-10-2012, 23:27   

KOCUREK1970, Praktycznie modem nalezy do upc wiec mogą dawać nawet 20 letnie sprzety byle tylko spelniały wymagania i dostarczały bezproblemowo usluge i raczej wszedzie tak jest. Mnie zastanawia tylko upartosc upc w trzymaniu tego szmelcu i marnowaniu zasobów na "serwis" sadze ze spokojnie nawet w cenie tego thomsona mogliby zalatwic sprzet duzo lepszego producenta.
_________________
 
 
 
kubawojcik 
light master

Dołączył: 01 Paź 2012
Posty: 109
Wysłany: 10-10-2012, 09:14   

KOCUREK1970 napisał/a:
czy tylko w "polsce" jest stosowana praktyka, że sprzęt jest nowy ale używany


praktycznie na całym swiecie tak jest..
zwykła oszczędność dla firmy...
Co za róznica czy nowy czy stary? Jak dziala to ok :)
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 10-10-2012, 16:25   

kubawojcik napisał/a:
Co za róznica czy nowy czy stary?

Czyli praktycznie bez różnicy, czy chodzisz w nowych skarpetkach, czy w używanych po bracie-ale 99% konsumentów oczekuje sprzętu nowego nie używanego od firmy z którą podpisuje umowę.
kubawojcik napisał/a:
Jak dziala to ok

I tu jest cały pies pogrzebany..., bo to nie działa jak powinno!.
Q napisał/a:
Praktycznie modem nalezy do upc wiec mogą dawać nawet 20 letnie sprzety byle tylko spelniały wymagania i dostarczały bezproblemowo usluge

Ale dowcip polega na tym, że ani na starym sprzęcie, ani na "nowym" to i tak nie działa jak powinno (oczywiście mam na myśli te słynne już na całą Polskę Thomsony)
Q napisał/a:
Mnie zastanawia tylko upartosc upc w trzymaniu tego szmelcu i marnowaniu zasobów na "serwis"

Raczej nie upartość UPC, tylko nakupili tego na wagony i muszą teraz wciskać to na prawo i lewo, a resztę pożądnego sprzętu mają dla tych "nerwowych" którym to zawsze i wszystko nie pasuje.... ;)
_________________
 
 
kubawojcik 
light master

Dołączył: 01 Paź 2012
Posty: 109
Wysłany: 10-10-2012, 19:09   

KOCUREK1970 napisał/a:
Czyli praktycznie bez różnicy, czy chodzisz w nowych skarpetkach, czy w używanych po bracie-ale 99% konsumentów oczekuje sprzętu nowego nie używanego od firmy z którą podpisuje umowę.


Wybacz ale skarpetki kupuje w sklepie, a nie dostaje od jakiejś firmy z którą podpisuje umowę :)
Sprzęt nie jest Twój i tyle. Mogą Ci dać jaki chcą.
Co innego gdyby modemy dawali na własność.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,86 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: