Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Firewall Zone Alarm - kiedy się aktywuje ?
Autor Wiadomość
balrogkrk 
Klikacz

Dołączył: 05 Lis 2005
Posty: 7
Wysłany: 05-11-2005, 20:44   Firewall Zone Alarm - kiedy się aktywuje ?

Witam. Mam nadzieję że znajde tu odpowiedź na moje pytanie. Korzystam z firewalla Zone Alarm. Moje pytanie brzmi : kiedy ten firewall się aktywuje. Czy aktywuje się dopiero po wejściu na swoje konto użytkownika, czy może jest już aktywny na ekranie wyboru uzytkownika, a może jest juz aktywny przed tym ekranem? Pytam bo zawsze przy włączaniu komputera przycisk "izolowania od internetu na modemie jest wcisnięty". Dopiero gdy wejde na moje konto użytkownika i w zasobniku pojawi się ikonka firewalla wciskam przycisk ponownie aby przywrócić połączenie z internetem. Często się zdarza że musze jeszcze wykonać komendę "ipconfig -renew" aby windows zobaczył połączenie z internetem. Podobnie robie przy wyłączaniu komputera - wciskam przycisk i izoluje komputer od internetu a potem wyłączam komuter. Jest to troche kłopotliwe, a wszystko przez to że boje sie czy jakiś wirus albo trojan nie przedostanie sie do systemu przy starcie lub zamykaniu systemu. No więc jak to jest ? Czy mój komputer będzie zagrożony gdy modem podczas startu komputera nie będzie izolował komputera od sieci. :D Mam nadzieje że zbytnio nie zamotałem i prosze o pomoc bo nie wiem czy robie dobrze czy może mam jakąś obsesje :) .
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 05-11-2005, 21:04   

balrogkrk, Zależy jeszcze która wersja.
Na pewno najnowsza wersja 6.x blokuje połączenia z siecią już przed ekranem logowania. Akurat miałem włączone logowanie do domeny i po zainstalowaniu ZA nie byłem w stanie się wcale zalogować (blokowane były wszystkie połączenia).
Nie pomogło również dopisanie ani całej puli adresów, ani IP kontrolera domeny do zaufanych hostów. Jedyna rzecz, która pomogła to odinstalowanie ZA.

Natomiast wcale nie musisz przed wyłączeniem blokować dostępu do internetu. Jest to zbędne, bo sam ZA to robi z automatu (co opisałem powyżej). Usługa ZA uruchamia się jako pierwsza. Dopóki nie uruchomi się panel zarządzający (czyli krótko mówiąc GUI), to dostęp jest blokowany. "GUI" dopiero zaczyna przepuszczać pakiety wg ustalonych w nim filtrów.
 
 
balrogkrk 
Klikacz

Dołączył: 05 Lis 2005
Posty: 7
Wysłany: 05-11-2005, 21:31   

Dzięki za informacje.Co do wersji to używam najnowszej dostępnej :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,28 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: