Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UPC podsumowuje rok po przejęciu Aster

Czy jesteś zadowolony z przejścia z Aster do UPC ?
Tak, jestem zadowolony.
50%
 50%  [ 6 ]
Nie, nie jestem zadowolony.
16%
 16%  [ 2 ]
Trudno powiedzieć.
33%
 33%  [ 4 ]
Głosowań: 12
Wszystkich Głosów: 12

Autor Wiadomość
RadkoR
[Usunięty]

Wysłany: 17-09-2012, 22:52   UPC podsumowuje rok po przejęciu Aster

Bardzo zabawna informacja prasowa UPC za Telepolis.pl:

Cytat:
UPC podsumowuje rok od finalizacji zakupu spółki Aster

2012-09-17 17:25 Drukuj RSS Newsletter

W ciągu roku od finalizacji zakupu spółki Aster, UPC Polska wprowadziło szereg pozytywnych zmian, których celem było podnoszenie satysfakcji klientów połączonych spółek.

Warta 2,4 mld złotych transakcja zakupu spółki Aster uzyskała warunkową zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta we wrześniu 2011 roku. Finalizacja transakcji 16. września 2011 roku stanowiła pierwszy krok w kierunku integracji spółek i wprowadzenia nowej jakości usług dla ponad 360 tys. klientów spółki Aster.

Dzięki modernizacji i integracji infrastruktury klienci Astera, w ramach obowiązujących umów bezpłatnie otrzymali nawet 10-krotnie szybszy Internet oraz dodatkowe kanały w cyfrowej jakości, dostępne wcześniej wyłącznie w ofercie analogowej, a także lepszą ofertę telefoniczną. Ponadto UPC umożliwiło wszystkim klientom korzystanie z ujednoliconego portfolio usług w 3 miesiące po prawnym połączeniu spółek - od marca br. oferta UPC jest dostępna dla wszystkich abonentów.

Badania przeprowadzone wśród byłych klientów Astera potwierdzają, że są oni zadowoleni zarówno z całości oferty jaki i parametrów poszczególnych usług. 54% nowych klientów podkreśla większą niż w przypadku usług świadczonych przez Aster satysfakcję z dostępu do Internetu, a 55% do interaktywnej oferty telewizyjnej. W UPC pozytywnie zaskoczyła ich przede wszystkim prędkość Internetu (35%), bogactwo oferty programowej Telewizji Cyfrowej (24%), konkurencyjna cena (18%).

Oprócz tego udoskonalony został systemu IVR, dzięki czemu skrócił się czas oczekiwania na telefoniczną obsługę oraz wprowadzono elektroniczne systemy kolejkowe w dawnych salonach obsługi Aster. W marcu UPC Polska wprowadziło możliwość regulowania rachunków bez prowizji we wszystkich placówkach Alior Banku. Rezultaty usprawnień w obszarze obsługi klienta widoczne są w wynikach badań: 66% byłych klientów Astera uznało, że UPC to przyjazna firma, a 72% twierdzi, że jej pracownicy angażują się w rozwiązywanie problemów klientów.

(LuiN)


źródło: UPC

Po prostu śmiać mi się chce. Ciekawe skąd wzięli te osoby do ankiety...
Dla mnie jedynymi osobami angażującymi w rozwiązywanie problemów klientów są koledzy TePeO i CePeU. ;)

U mnie jedyną korzyścią z przejścia z Aster do UPC jest o 14zł niższy rachunek niż w Aster i "cyfrówka" w miejsce analogu. Jakość internetu to już inna bajka a jakość "cyfrówki" gorsza niż w analogu. ;)

A jak Wy byście podsumowali swoją migrację z Aster do UPC?
 
 
zygikuleczka 
ultra master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Lut 2012
Posty: 1332
Skąd: Tam gdzie się pije...
Wysłany: 18-09-2012, 17:53   

W porównaniu z Aster jest lepiej. Może niewiele lepiej ale lepiej.

Na plus na pewno to, że jest taniej. Podejście do klientów jest lepsze niż w Aster. Coś się dzieje w sensie pojawia się czasami jakaś promocja, jakieś nowe kanały(wiadomo, że nie najwyższych lotów ale zawsze coś). Podczas gdy w Aster była stagnacja i coraz wyższe rachunki.

Liczą się takie szczegóły też jak normalnie działające elektroniczne BOK, dostęp do stanu darmowych minut itd. W Aster nie było podglądu wykorzystanych minut.

Na niekorzyść wypada jakość internetu. UPC niby szybko reaguje na awarie ale w aster usterek internetu nie miałem żadnych. Teraz odpukać jest wszystko git.

Obsługa klienta na podobnym poziomie z lekką przewagą dla UPCa.

RadkoR napisał/a:
TePeO i CePeU

Oczywiście nieocenieni. Zapewniają szybką konsultacje i sprawnie udzieloną pomoc.

Tak po prawdzie to powinniśmy wystosować jakieś podanie do ich zwierzchnika żeby docenił chlopaków przy rozdzielaniu premii.
_________________
 
 
Rafal 
Moderator


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 28 Lis 2004
Posty: 578
Wysłany: 18-09-2012, 19:14   

Podejrzewam że za nickami TePeO i CePeU kryje się kilka osób ;) . Ale mogę się mylić.
 
 
przemo. 
light master

Dołączył: 07 Sie 2012
Posty: 51
Skąd: W-wa Bielany
Wysłany: 18-09-2012, 22:43   

Ja w sumie też nie mogę narzekać aczkolwiek zawsze jest jakieś "ale". Internet w Aster zawsze miałem na najwyższym poziomie i tak jest w UPC.
Martwi mnie, że trochę olewają usługi dodatkowe ( może nie powinienem się czepiać, ale w końcu je oferują). Mianowicie, nie dodali Peselu i nie mogłem korzystać z UPC Live, musiałem sam zadzwonić, żeby się upomnieć. To samo tyczy się konta "Moje UPC". Od ponad tygodnia nie mogą mi zrobić konta bo gdy chce zarejestrować to nie mogę ( mam napis że taki użytkownik nie istnieje).
Także podsumowując jest dobrze, ale i pewne rzeczy wymagają wielu poprawek.
  przemo.
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 18-09-2012, 23:14   

Cytat:
Mianowicie, nie dodali Peselu i nie mogłem korzystać z UPC Live

Przyznaję się to przeze mnie, a właściwie przez tych co im stronę robili i nie pomyśleli o tym, że można brać pesele z generatora przez co można było sobie wyciągać (zgadywać) pesele z bazy. Jak im dałem znać to zamiast zabezpieczyć to jakoś normalnie wywalili wszystkie pesele z bazy i dodają tylko jak się ktoś upomni (zgadnięcie pesela jednej osoby z miliona jest bardzo proste ale zgadnięcie pesela 1 osoby z 5 jest 200 tys razy trudniejsze).

Trzeba było skorzystać z bezpośrednich linków do strumieni podanych na forum.

Ewentualnie jak musisz przez stronę to zamiast wpisywać pesel wpisz
Kod:
javascript:PeselCheck.LoginOK();
(w miejscu adresu tej strony, a nie w kratce na pesel)
  marekd@jabberpl.org
 
przemo. 
light master

Dołączył: 07 Sie 2012
Posty: 51
Skąd: W-wa Bielany
Wysłany: 19-09-2012, 08:03   

@Marek - z Peselem się wyjaśniło. Wystarczył jeden telefon do BOK i odrazu wpisali więc problemu nie ma.
Pozostał tylko problem rejestracji konta na stronie upc, ale walczą z tym od 1,5 tygodnia mocarze ;)
  przemo.
 
zygikuleczka 
ultra master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Lut 2012
Posty: 1332
Skąd: Tam gdzie się pije...
Wysłany: 19-09-2012, 09:43   

Marek napisał/a:
to jakoś normalnie wywalili wszystkie pesele z bazy i dodają tylko jak się ktoś upomni

Dzięki, że zastrzegłeś aby mojego nie usuwali. Dzięki temu cały czas odkąd wprowadzili taką konieczność loguje się bez problemu.
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 19-09-2012, 09:46   

zygikuleczka, każdy się zaloguje jeśli wie jak ;)
  marekd@jabberpl.org
 
zygikuleczka 
ultra master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Lut 2012
Posty: 1332
Skąd: Tam gdzie się pije...
Wysłany: 19-09-2012, 09:53   

Marek, chodzi o to, że:
Marek napisał/a:
Jak im dałem znać to zamiast zabezpieczyć to jakoś normalnie wywalili wszystkie pesele z bazy

jest nie bardzo możliwe skoro ja cały czas loguje się widniejącym w systemie UPC peselem
_________________
 
 
zygikuleczka 
ultra master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Lut 2012
Posty: 1332
Skąd: Tam gdzie się pije...
Wysłany: 19-09-2012, 22:40   

Marek napisał/a:
wywalili wszystkie pesele z bazy i dodają tylko jak się ktoś upomni

To przy tym jeszcze dodaj uśmieszek:)
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,44 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: