Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wezwanie do .dobrowolnej. zaplaty
Autor Wiadomość
strzelec37 
Klikacz

Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 3
Wysłany: 17-09-2012, 23:13   Wezwanie do .dobrowolnej. zaplaty

Witam.
W związku z niedotrzymywaniem przez UPC warunków umowy skorzystałem z przysługującego mi prawa i rozwiązałem umowę. Jeszcze się upewniłem iż na dzień zakończenia umowy przy zdawaniu sprzętu nie zalegam z żadnymi płatnościami co potwierdził pracownik UPC.
W lipcu przyszła bezzasadna faktura na kwotę 128 zł. Natomiast w sierpniu dostałem dodatkowe wezwanie do natychmiastowej zapłaty kwoty 36,58gr. Jakby tego było mało czas zapłaty wyznaczono mi na dwa dni. W piśmie tym jeszcze straszą mnie, iż brak natychmiastowej zapłaty skutkuje przekazaniem mojej sprawy firmom dochodzącym należności w imieniu UPC Polska z wszelkimi wynikającymi z tego powodu konsekwencjami finansowymi, z oddaniem sprawy na drogę postępowania sadowego włącznie, bez ponownego wezwania do zapłaty.
Pismo wystawiła Pani Edyta Dyszy - kierownik ds windykacji UPC Polska Sp. z o. o.
Już sprawdziłem, iż UPC nie należy się z mojej strony ani 1 grosz.
Proszę o odpowiedź czy inni byli klienci UPC dostawali także podobne pisma z bezprawnie wysuwanymi żądaniami pieniężnymi i gdzie radzicie przekazać tę sprawę do dalszego wyjaśnienia. Czy UPC nie łamie prawa karnego wysuwając podobne żądania i zastraszenia klientów sankcjami pienieżnymi i karnymi???

Sprawa druga.
Aby zdać sprzęt UPC wyznaczono mi, bym oddał go w Biurze Obsługi klienta w Kaliszu, mimo iż podobne biura mam zlokalizowane bliżej mojego miejsca zamieszkania czyli we Wrocławiu lub Zielonej Gorze. Ponadto w UPC Kalisz spytano się mnie, dlaczego nie przekazałem sprzętu do Biura Sprzedaży w Lesznie - gdzie mieszkam. Zdałem tam gdzie listownie mi wyznaczono przez UPC Polska czyli w Kaliszu. Czy nie wolno wysyłać sprzętu drogą pocztową? Czy wyznaczenie odleglejszego dla mnie Biura Obsługi UPC gdzie miałem osobiście zdać sprzęt nie jest tez naruszeniem dóbr klienta? Czy UPC Polska nie powinna umożliwić innych form dostarczenia sprzętu, np drogą pocztową, umożliwienie zdania sprzętu w biurach sprzedaży UPC, lub bliżej położonych Biur Obsługi klienta?

Proszę o odpowiedzi na powyższe pytania
Ostatnio zmieniony przez Rafal 18-09-2012, 19:52, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
RadkoR
[Usunięty]

Wysłany: 18-09-2012, 00:49   

strzelec37 napisał/a:
Czy UPC Polska nie powinna umożliwić innych form dostarczenia sprzętu, np drogą pocztową, umożliwienie zdania sprzętu w biurach sprzedaży UPC, lub bliżej położonych Biur Obsługi klienta?

http://obsluga-klienta.up...etail/a_id/178/
 
 
petryk 
ultra master

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2005
Posty: 830
Wysłany: 18-09-2012, 07:33   

Ja pisma nie dostałem jeszcze ale dostałem SMS którym mnie straszą że zostaną usługi odcięte
 
 
zygikuleczka 
ultra master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Lut 2012
Posty: 1332
Skąd: Tam gdzie się pije...
Wysłany: 18-09-2012, 10:31   

strzelec37, czy Ty się w ogóle skontaktowałeś z UPC w celu wyjaśnienia tych naliczeń? Jak nie to napisz do nich maila/pismo a nie tworzysz jakieś teorie spiskowe bez sensu.
petryk, sms z wezwaniem do zapłaty to bardziej pasuje do aktywnej umowy. A niniejszy wątek dotyczy już rozwiązanej.
_________________
 
 
strzelec37 
Klikacz

Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 3
Wysłany: 18-09-2012, 15:17   

Witam.
Kontaktowałem się z UPC i stad wiem, że nie mam żadnego zadłużenia. UPC się tłumaczy -cytuję... "Wyjaśniam, że sytuacja ta ma swoje źródło w specyfice pracy systemu rozliczeniowego UPC Polska, który generuje naliczenia automatycznie, z miesięcznym wyprzedzeniem, nie uwzględniając zaplanowanych zmian na koncie abonenckim"..
Problem w tym że to zastraszanie sankcjami i żądanie zapłaty pieniędzy zostało wysłane po ponad 3 miesięcznym okresie, gdy złożyłem wniosek o rozwiązanie umowy, wiec na ten rzekomy system komputerowy nie ma co zganiać.
Nie jestem pierwszy raz klientem UPC i podobny bałagan był także kilka lat temu. Teraz już nie nazwałbym tego bałaganem tylko jakiś urząd powinien w końcu uniemożliwić firmie UPC stosowania podobnych metod.
Co do sposobu i miejsca dostarczenia sprzętu wyznaczył je UPC. Wyznaczył je w piśmie jaki otrzymałem od UPC. Potwierdzili to też drogą telefoniczną, gdyż o to także pytałem wiedząc, że UPC ma punkt sprzedaży w Lesznie. Nie wyznaczono mi innej formy zdania sprzętu. Nie chciałem się narazić na dodatkową karę, więc musiałem zaliczyć przejazd 250 km autem.
 
 
zygikuleczka 
ultra master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Lut 2012
Posty: 1332
Skąd: Tam gdzie się pije...
Wysłany: 18-09-2012, 15:27   



Wystawili to wezwanie zanim system rozliczył Twoje konto. Nieaktualne jest w związku z tym.
Zwrot sprzętu masz opisany na stronie linkowanej w tym wątku. Zacytuj fragment odnośnie tego wyznaczenia to może uda się to dla Ciebie przełożyć z polskiego na nasze.


edytowane przez moderatora
_________________
Ostatnio zmieniony przez Anna 18-09-2012, 17:33, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
strzelec37 
Klikacz

Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 3
Wysłany: 18-09-2012, 15:53   

Do Zygikuleczka
Stosowanie słów wulgarnych na tym forum świadczy tylko o Twojej kulturze osobistej. Jak nie znasz sprawy, nie widzisz dokumentów przesłanych do mnie przez UPC to Twoje komentarze i słownictwo zachowaj dla siebie.
Być może mój post ostrzeże innych klientów by nie płacili wątpliwych rachunków, gdzie czas zapłaty wyznacza się na 2 dni od otrzymania wezwania i nie da się zastraszyć podobnymi konsekwencjami prawnymi jak natychmiast nie zapłacą...
 
 
zygikuleczka 
ultra master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Lut 2012
Posty: 1332
Skąd: Tam gdzie się pije...
Wysłany: 18-09-2012, 15:59   

Na podstawie tego co napisałeś robisz problem tam gdzie go nie ma. Jeśli rzeczywiście jest coś nie tak przedstaw dokumenty, fakty i inne.

Co do zastraszania.....Wierzyciel ma prawo dochodzić swoich roszczeń zgodnie z prawem i i tyle. A to że wezwanie do zapłaty minęło się w czasie z rozliczeniem Twojej umowy to nie jest to żaden zamach na Ciebie ani Twoje dobra osobiste.

Jeśli poczułeś się urażony-wybacz, nie było to moim zamierzeniem.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,29 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: