Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Cyfrowa UPC czy Nka...
Autor Wiadomość
voyagerPit 
classic master


Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 260
Skąd: Lublin
Wysłany: 15-06-2010, 16:33   Re: n lepsza

kamilek101 napisał/a:
Nka jest lepsza i tańsza ja mam ful pakiet fakt bez hbo ale płace 48zł mieś i poza kanałami premium mam wszystko


Tyle tylko, że za te 48zł nie ma bardzo wielu kanałów które są w UPC.
Osobna sprawa to kwestia kanałów sportowych, w N-ce poza Ligą Mistrzów NIE MA ŻADNEGO SPORTU !!!
_________________
 
 
kamilek101 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Gru 2006
Posty: 118
Skąd: Szczecin
Wysłany: 15-06-2010, 19:42   Re: n lepsza

Jak nie ma jest cała oferta poza kanałami premium i vod n seriale itp
 
 
 
marcinbb 
ultra master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 744
Skąd: Wawa
Wysłany: 17-06-2010, 10:38   

Różnica w programach jest dość znaczna może na początek czego nie znajdziemy w N:
Całej paczki Polsatów, SuperStacji, Paczka Zone, Explorer, Całej paczki BBC ( w N BBC HD ), Paczka History, Kuchnia TV, Domo, E! Entertaiment, Wedding TV, Hallmark, TV1000, Paczka C+, Ngeo HD,
Mam nadzieje że w niczym się nie pomyliłem można by wymieniać czego nie znajdziemy w UPC a co jest w N przede wszystkim Eurosporty HD, Discovery HD, AP HD, Nsporty, Nfilmy HD, Filmboxy.

Więcej różnic niż podobizn przyznaje że miałem N bardzo podobał mi się układ kanałów od 1 do 150 bez większych przerw później FTA. W UPC trochę bez ładu i składu od 1 do 998 z wielkimi przerwami i zapychaczami UPC.
Ostatnie wykresy jakości TVP HD, TVP Sport pokazały że UPC w tym przypadku jest bezkonkurencyjna i przewyższa kanałami SD bitrate kanałów HD w N ( TVP Sport około 8Mbit/s w N średnio na SD przypada około +/- 2 Mbit/s vbr.
N ma lepszy dekoder który wie które programy nadawane są w DD 2.0 lub DD 5.1 i sam ustawia odpowiedni dzwięk w UPC niestety 99% jest w PCM dopiero po poklikaniu dowiadujemy się że kanał ma DD. Sam przewodnik programowy w N jest o niebo lepszy poza info o filmach pokazuje obsadę, rok prod. czas trwania w min.

Dodatkowo w N programowanie nagrywania przez Internet ( w UPC zapowiedzi tej opcji ), jakieś tam witryny internetowe do przeglądania ( w UPC ponownie zapowiedzi ), pełen komplet radii nadających w MP3, no i dodatkowe programy FTA czego w UPC nie ma nie było i nie będzie.
 
 
edyp 
easy master

Dołączył: 20 Lip 2012
Posty: 23
Skąd: Warszawa
Wysłany: 03-09-2012, 18:08   

Z własnego doświadczenia mogę potwierdzić ze Nka ma lepsza jakość. Wystarczy poszukać listy programów z aktualnym bitratem. Gdzieś widziałem na necie.

W dodatku programów HD jest 40 więc sam fakt takiej ilości o czymś świadczy. Widać to szczególnie na dużych telewizorach.
 
 
LNR 
chello master


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Wrz 2012
Posty: 1508
Skąd: Warszawa
Wysłany: 06-10-2012, 17:43   

Jeśli chodzi o ofertę to zdecydowanie UPC, jeśli chodzi o jakość to eNka..., ale bez przesady.
_________________
 
 
edyp 
easy master

Dołączył: 20 Lip 2012
Posty: 23
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-10-2012, 10:53   

LNR napisał/a:
Jeśli chodzi o ofertę to zdecydowanie UPC, jeśli chodzi o jakość to eNka..., ale bez przesady.


no jeszcze by można zaryzykować stwierdzenie że teraz w Nce jest liga mistrzów, liga europejska (po podłączeniu dekodera do neta), liga włoska. Sporo piłki nożnej. ;)
 
 
harnaś 2145 
easy master

Dołączył: 07 Paź 2012
Posty: 44
Skąd: szczecin
Wysłany: 08-10-2012, 11:04   

Witam,jestem ,tutaj,nowy na forum

mam niedlugo sobie kupic platforme n.jakie jest bitrate wszystkich kanalow hd w n podaje wszystkie kanaly ktore sa w n prosze podac bitrate tych kanalow hd ktore zaraz napisze prosze was abonentow n zebyscie podali mi bitrate kanalow hd w n.

1 typ1 hd
2typ2hd
3tvnhd
4typhd
5polsathd
6tvn7hd
7bbchd
8foxhd
9axnhd
10foxlifehd
11mgmhd
12romancetvhd
13wojna i pokoj hd
14sundancehd
15npremiumhd
16npremiumhd2
17npremiumhd3
18npremiumhd4
19hbohd
20hbo2hd
21hbocomedyhd
22cinemaxhd
23cinemax2hd
24filmboxhd
25historyhd
26bbcknowledgehd
27discoveryhdschowcase
28nationalgeographichd
29natgeowildhd
30animalplanethd
31nickelodeonhd
32nsporthd
33eurosporthd
34eurosport2hd
35tvnstylehd
36tvnturbohd
37hustlerhd
38redlighthd
39mtvlivehd
 
 
 
bulek 
ultra master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 865
Skąd: 3city
Wysłany: 09-10-2012, 11:41   

42
 
 
enigmapl 
easy master

Dołączył: 26 Lis 2012
Posty: 46
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11-12-2012, 15:02   

edyp napisał/a:
LNR napisał/a:
Jeśli chodzi o ofertę to zdecydowanie UPC, jeśli chodzi o jakość to eNka..., ale bez przesady.


no jeszcze by można zaryzykować stwierdzenie że teraz w Nce jest liga mistrzów, liga europejska (po podłączeniu dekodera do neta), liga włoska. Sporo piłki nożnej. ;)


N z kanałami sportowymi Canal+ będzie (sportowo) połączeniem prawie idealnym. ;)
 
 
edyp 
easy master

Dołączył: 20 Lip 2012
Posty: 23
Skąd: Warszawa
Wysłany: 31-12-2012, 13:16   

No wszyscy już drepczą nogami i czekają z niecierpliwością co przyniesie fuzja Nki. Myślę że marketingowo to wykorzystają solidnie i odstawią konkurencję totalnie.
 
 
atomix 
chello guru

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Gru 2005
Posty: 3537
Skąd: Śląsk
Wysłany: 31-12-2012, 13:40   

Fuzja, fuzją, ale kablówki i tak będą miały przewagę, bo w swoich ofertach oprócz sportowych kanałów nowej platformy (Cyfry+ i "n") będą miały Polsat Sport, który jest tylko w Polsacie Sport. Do tego internet i telefon w pakiecie. Dlatego pod tym względem, dla kogoś kto chce mieć wiele w jednym dekoderze, kablówka często będzie lepszym wyborem...
_________________
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 01-01-2013, 13:38   

edyp napisał/a:
No wszyscy już drepczą nogami i czekają z niecierpliwością co przyniesie fuzja Nki

Toś mnie rozbawił.....
edyp napisał/a:
Myślę że marketingowo to wykorzystają solidnie i odstawią konkurencję totalnie.

Żebyś/ście się nie zdziwili...., a i pamiętaj, że konkurencja już teraz nie śpi
_________________
 
 
edyp 
easy master

Dołączył: 20 Lip 2012
Posty: 23
Skąd: Warszawa
Wysłany: 03-01-2013, 12:43   

KOCUREK1970 napisał/a:
Żebyś/ście się nie zdziwili...., a i pamiętaj, że konkurencja już teraz nie śpi

no mam inne wrażenie. Bo to na razie nKa ma coraz więcej innowacji i to ona je wprowadza piersza jak np. nGo i zarządzanie nagraniami na dekoderze z poziomu iPada
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 03-01-2013, 18:33   

edyp napisał/a:
KOCUREK1970 napisał/a:
Żebyś/ście się nie zdziwili...., a i pamiętaj, że konkurencja już teraz nie śpi

no mam inne wrażenie. Bo to na razie nKa ma coraz więcej innowacji i to ona je wprowadza piersza jak np. nGo i zarządzanie nagraniami na dekoderze z poziomu iPada

Taaa, a świstak siedzi i się śmieje, ilu ludzi ma ipada by z tej funkcji korzystać biorąc jeszcze pod uwagę ilu N ma klientów....innowacja na 100 tyś ludzi to żadna innowacja, a raczej wybujała fanaberia
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: