Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Absurd i paranoja z telewizją i Internetem w UPC
Autor Wiadomość
vichą 
Klikacz

Dołączył: 11 Sie 2012
Posty: 2
Wysłany: 22-08-2012, 19:55   Absurd i paranoja z telewizją i Internetem w UPC

Witam, chciałbym tu opisać kompletnie absurdalną sytuację związaną z UPC, która pokazuje bałagan i biurokratyzację tejże firmy, zaś brak jakiegokolwiek logicznego myślenia w kontakcie pracownicy call-center - technicy - klienci.

Kupiłem jakiś czas temu mieszkanie w bloku spółdzielczym, w którym UPC świadczy usługi, dostarczając telewizję kablową po likwidacji systemu AZART na mocy umowy ze spółdzielnią. Podstawowy pakiet, kilkanaście kanałów, wszystko było w porządku. Ostatnio decydowałem się na założenie Internetu, także w UPC, myśląc, że skoro jest tu już od nich telewizja i są pociągnięte kable to pójdzie to wszystko bezproblemowo. Zamawiam łącze 15 Mb/s, po kilku dniach przychodzi technik i zaczyna podłączać Internet, coś tam mieli w skrzynce na klatce, przełącza kabelki itd. W pewnym momencie tak od niechcenia, rzuciłem pytanie, czy przypadkiem nie wyłączy telewizji, co miało bardziej żartobliwe konotacje, ponieważ nigdy bym się nie spodziewał tego, co zaraz usłyszałem. A mianowicie, pan technik powiedział tonem jakby to było zupełnie oczywiste, że musi odłączyć telewizję, ponieważ uwaga "na zleceniu ma tylko napisane o Internecie, nie ma zaś nic o telewizji" co było dla niego równoznaczne z tym, że my telewizji nie mamy. Żadne próby tłumaczenia nic nie dały, on ma zlecenie i to jest świętość, zaczął coś tłumaczyć, że jest to niezbędne do aktualizacji danych nowego klienta w bazach UPC i żeby po kilku dniach zadzwonić z prośbą o podłączenie telewizji, przyjdzie kolejny technik i podłączy. Był to dla mnie jakiś kompletny absurd, jak można pozbawiać kogoś telewizji za którą płaci w czynszu przy podłączaniu zupełnie oddzielnej usługi? Do tego w poprzednim mieszkaniu, gdzie usługi świadczyła Multimedia nie było żadnych takich problemów, najpierw miałem telewizję, po jakimś czasie podpisałem umowę także na Internet i nikt nic nie odłączał.

No ale dobra, technik mnie uspokoił, że to normalne, u każdego tak jest, pomyślałem sobie, że kilka dni bez TV to nie tragedia. Po tych kilku dniach oczekiwania dzwonię na infolinię, pani mówi że w porządku, na następny dzień między 9 a 12 będzie technik. Następnego dnia czekam, czekam, nikt nie przychodzi. Około 14 dzwonię do UPC a kolejna pani mówi, że w ogóle nie mieli żadnego zlecenia dotyczącego mojego mieszkania! Byłem już mocno zdenerwowany, ale co zrobić, pani przyjęła zlecenie drugi raz. Tłumaczyłem jej dokładnie jaką mamy sytuację, o umowie spółdzielni z UPC itd, a także, że teraz mamy już Internet z UPC. Pani wszystko rozumiała. Następnego dnia przychodzi już inny niż poprzednio technik i chce potwierdzić, czy zlecenie było na telewizję. Mówimy że tak, ale mamy też Internet i żeby nie zrobił pan numeru i go teraz nie odłączył. Pan się zdziwił i mówi, że nie ma na zleceniu informacji, że mamy Internet i zaczął sugerować, że musi go odłączyć. Nic to, że mamy umowę i modem stojący nota bene pod telewizorem - cytuję "nie obchodzi mnie to, ja jestem technikiem i mam zlecenie na telewizję, więc to robię", co dla nich jest chyba równoznaczne z tym, że inne usługi muszą zostać odłączone. Nasze pytania czy nie widzi absurdu w tej sytuacji zbył milczeniem. W końcu pan zadzwonił gdzieś i po rozmowie stwierdził, że jednak będzie i Internet i telewizja, ale z tonu zrozumiałem, jakby to było wyświadczenie nam jakiejś łaski.

Ostatecznie telewizja została podłączona i działa razem z Internetem, ale negatywne wrażenie jakie UPC na mnie wywarło raczej nie zostanie już zmazane. Takiej paranoi i braku jakiejkolwiek logiki działania, od której ważniejszy jest papierek, nigdy nie widziałem. Może ktoś miał taką sytuację? Zamierzam napisać do UPC także pismo ze skargą, bo nie dość, że nie miałem opłaconej telewizji przez prawie tydzień to wydawałem pieniądze na telefony i straciłem niepotrzebnie masę czasu. Jak dla mnie organizacja tej firmy to dno, a szkoda, bo same usługi są jak dotąd w porządku.
 
 
JACKo 
classic master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 275
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 22-08-2012, 22:21   

Norma u nich... Sam kiedyś do azarta brałem neta i problemu nie było. Jak się dwukrotnie przenosiłem i dwukrotnie wyłączali tv, nawet azartowy. Raz jeden się dał namówić na pozostawienie. Ostatnio się jeden tłumaczył, że jakby było w komentarzu napisane... ;) Niektórzy wiedzą gdzie jest pakiet spółdzielczy, inni nie. Nie powinni oni tego wiedzieć najpierw? np. jakaś naklejka w skrzynce? Jak dla mnie to dla nich kasa ze zlecenia. Są to podwykonawcy.
_________________
  JACKo
 
TePeO 
ultra master


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 03 Gru 2007
Posty: 836
Wysłany: 23-08-2012, 13:08   

VICHĄ, podeślij ID na priv, zobaczymy co sie działo.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: