Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
niezgodnie z umową:(
Autor Wiadomość
mag-ia 
Klikacz

Dołączyła: 31 Lip 2012
Posty: 13
Wysłany: 01-08-2012, 20:17   

"Przecież sama ta osoba przyznała, że dostała maila(a to jest poinformowanie w myśl przepisów) na skrzynke mailową UPC o planowanej podwyżce, a, że na nią nie zagląda...kogo to obchodzi-dostała info o podwyżce i tylko to się liczy"

w myśl tych przepisów:
Dostawca usług powiadamia Abonenta o zmianie Cennika z wyprzedzeniem
co najmniej jednego miesiąca przed wprowadzeniem
tej zmiany w życie – na piśmie, bądź o ile Abonent tego zażądał,
drogą elektroniczną na wskazany przez Abonenta w tym
celu adres poczty elektronicznej lub za pomocą podobnego środka
porozumiewania się na odległość




zwracam uwagę na zwrot bądź o ile Abonent tego zażądał, drogą elektroniczną, kluczowe jest tutaj "o ile zażądał", ja nie "zażądałam"

czy ten przepis:?
5.W razie podwyższenia cen usług telekomunikacyjnych dostawca publicznie dostępnych usług telekomunikacyjnych jest obowiązany, z wyprzedzeniem co najmniej jednego okresu rozliczeniowego, do powiadomienia:
1) o tym abonentów na piśmie;
2) innych niż abonenci użytkowników poprzez podanie tego do publicznej wiadomości.




mag-ia napisał/a:
jak widzisz interesuję się swoją sprawą i nie mam zamiaru wcisnąć sobie czegoś czego nie potrzebuję....

Tylko (bez urazy) nie za bardzo Ci to wychodzi, a zainteresowałaś się tym wszystkim po fakcie

rzeczywiście zainteresowałam się po podwyżce, którą zobaczyłam na fakturze, bo wcześniej sie jej nie spodziewałam, w końcu podpisałam umowę i na zawarte w niej warunki przystałam, więc wiedzę mam i życzę sobie tylko, żeby UPC przestrzegało zawartych w niej zapisów.
 
 
JACKo 
classic master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 275
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 01-08-2012, 21:08   

Drogę elektroniczną to oni mają w zasadzie jako domyślną zaznaczoną opcję w umowie o świadczeniu usług telekomunikacyjnych. Przynajmniej w promocjach. Jak brałem samego neta z 3 lata temu już to było.
_________________
  JACKo
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 01-08-2012, 22:08   

mag-ia napisał/a:
rzeczywiście zainteresowałam się po podwyżce, którą zobaczyłam na fakturze, bo wcześniej sie jej nie spodziewałam

Ale przecież już w czerwcu włączono te kanały, więc już wtedy powinno Ci zapalić się swiatełko ostrożności, że może nie za darmo.....a płatność była już za to też w lipcu
mag-ia napisał/a:
w końcu podpisałam umowę i na zawarte w niej warunki przystałam, więc wiedzę mam i życzę sobie tylko, żeby UPC przestrzegało zawartych w niej zapisów.

To czego Ty sobie akurat życzysz lub nie nie ma nic wspólnego z rzeczywistymi działaniami UPC-mnie się też wiele rzeczy wydawało.....a żyje na tym świecie 42 lata, i stwierdzam, że i tak wszyscy mają wszystko i wszystkich w....!!! i żadna firma nikogo i niczego się nie boi..."płać i spierdalaj" to główne motto większości firm w "polsce".
Co do pierwszej części Twojej wypowiedzi to rzeczywiście prawo tak stanowi jak piszesz, tylko.....(z uśmiechem na twarzy) i co z tego.....firmy nikogo i niczego się nie boją, bo gdyby się bały to wiedząc, że UKE dobierze im się do tyłka standardowo i z mocy ustawy tak by nie robiły.
Masz na tyle dużo czasu, kasy, nerwów by UPC udowodnić, że nie przestrzegają prawa....
I myślisz, że gdzie indziej jest lepiej.....C+, CP, N.....takie same jak nie gorsze wałki robią, a chyba koleżanka sama wie jak u nas w "polsze" to wszystko działa, trwa i się odbywa....
Zaciśnij zęby, dobrze sobie zapamiętaj taką lekcje i pamiętaj, że nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki "w polsce".
_________________
 
 
Adan 
light master

Dołączył: 01 Cze 2012
Posty: 89
Wysłany: 01-08-2012, 22:33   

Ależ Wy jesteście niemili ;p

Masz czas i nerwy, żeby upierać się przy swoim, to jest szansa, że zmiękną. Sama cytujesz odpowiednie paragrafy, Marek też Ci podpowiedział - możesz iść tą drogą. Zastanów się tylko, czy warto, bo na 90% będziesz musiała udowadniać, że białe jest białe - tak to niestety działa :P

Możesz zainteresować swoim problemem MRK, czy UKE przy okazji informując oczywiście UPC o tym fakcie :P Im też się nie opłaca przeginać pały z każdym klientem i sprawa wcale nie musi skończyć się pozytywnie dopiero przed sądem.
 
 
budry 
plus master


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 433
Skąd: Szczecin
Wysłany: 01-08-2012, 22:50   

mag-ia, 32 4949935 zadzwoń i powiedz że nie chcesz podwyżki i spoko .
_________________
 
  budry
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 01-08-2012, 22:56   

budry napisał/a:
mag-ia, 32 4949935 zadzwoń i powiedz że nie chcesz podwyżki i spoko .

Już za póżno, był na to czas do końca czerwca
_________________
 
 
mag-ia 
Klikacz

Dołączyła: 31 Lip 2012
Posty: 13
Wysłany: 02-08-2012, 07:51   

" już w czerwcu włączono te kanały, więc już wtedy powinno Ci zapalić się swiatełko ostrożności, że może nie za darmo"

trzeba by było jeszcze oglądać telewizję, a jak ktoś tak jak ja robi to sporadycznie i i są to stałe pozycje programowe to włączenia np Mezzo Live HD mógł nie odnotować.



"Już za póżno, był na to czas do końca czerwca[/quote]"

na reklamację nie jest za późno

reklamacja z opinią prawnika, eksperta z UOKiK złożona.

za wasze opinie dziękuję., szkoda, że podchodzicie do tego tak "bo w polsce"...

[ Dodano: 23-08-2012, 14:18 ]
tak już czysto informacyjnie, żeby zamknąć wątek - reklamacja została uznana
dostałam odpowiedź
"Dbając o satysfakcję Abonentów ... korekta naliczeń zostanie uwzględniona w jednej z kolejnych faktur."

:) można, wystarczy tylko chcieć:)
Pozdrawiam i życzę miłego odbioru:), bez odbioru:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,28 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: