Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Router do modemu FIBER 120
Autor Wiadomość
ra 
classic master


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Maj 2012
Posty: 158
Wysłany: 24-07-2012, 10:02   

Portal napisał/a:
Jak podlacze laptop do routera po wifi to leci max 70-80Mbit/s z internetu (...) gdy ciagne z NAS ktory do routera jest po LAN to leci do 120Mbit/s po wifi

Jaką kartę WLAN posiadasz. Sprawdź ze 3 wersie sterowników do niej i podaj jakie masz opcje w nich w menadżerze urządzeń. Jak masz dostęp do innej karty bezprzewodowej/laptopa, to zobacz jaka sytuacja będzie na nich.
W routerze Advanced -> Wireless, zobacz co będzie jak zmienisz opcje: Afterburner i WMM.
I wyłącz QoS, Transmission, DLNA Server itp. obciążające procesy do testów.
Portal napisał/a:
jaki router byscie polecili aby z internetu wyciagal te 250Mbit/s ?

ASUS RT-N66U i karta WLAN 3x3:3: Intel 6300; BigFoot Killer Wireless N 1103 - powinieneś uzyskać ~150-180 Mbit/s na 5 GHz w odległości 10m.
 
 
kowal-dr 
light master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Lut 2012
Posty: 139
Wysłany: 24-07-2012, 12:02   

Portal napisał/a:
przylacze sie do tematu - mam symetryczne lacze 250Mbit/s (ale u osiedlowego operatora TVK). Mam router Linksysa E2000 i uzywam Tomato. Mam taki problem
Jak podlacze laptop do routera po wifi to leci max 70-80Mbit/s z internetu
ale jak podlacze po LAN do routera to leci max 120Mbits/s z internetu
wydaje mi sie ze ograniczeniem jest tutaj ze router ktory nie wyrabia przetwozyc z internetu (WAN) na wifi takiej predkosci, bo gdy ciagne z NAS ktory do routera jest po LAN to leci do 120Mbit/s po wifi

jaki router byscie polecili aby z internetu wyciagal te 250Mbit/s ?



250/250 Mbit/s ? Ja bym wogle do takiego transferu wifi nie uzywał. spróbuj bezpośednio do komputera po kablu (wprost z terminala ONU) Również z dysku NAS test pzez router PO KABLU. Jak jest skonfigurowany NAS? Pojedynczy dysk, RAID0, RAID1?


P.S. Gdy łączysz się kablem (po "LANie, nie wiem czy dokładnie o to Ci chodzi, bo przez wifi to równiez jest LAN, tylko bezprzewodowy czyli WLAN") w komputerze mam nadzieję jest karta Gigabit Ethernet?
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: