Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Modemy i routery w UPC a zewnętrzne IP
Autor Wiadomość
l2k2 
Klikacz

Dołączył: 13 Lut 2012
Posty: 6
Wysłany: 22-07-2012, 17:51   Modemy i routery w UPC a zewnętrzne IP

Witam,
Zależy mi na zewnętrznym adresie IP. W tej chwili jestem teraz w posiadaniu Thomsona TWG850-4U z WiFi. Mam zamiar przedłużyć umowę i chciałbym uregulować tą kwestię.
Czy mając od UPC router Cisco EPC3925 (z WiFi) jest możliwość posiadania zewnętrznego adresu IP czy zostaje rozwiązanie modem + prywatny router do WiFi?
Czy ten Thomson ma w ogóle możliwość przydzielania zewnętrznego IP (gdyby miał np. służyć tylko jako modem)?
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 22-07-2012, 18:35   

Tylko zwykłe modemy mogą przydzielić publiczne IP urządzeniu końcowemu. Thomsony oraz Cisco EPC3925 przydzielają je tylko sobie, bo to routery. Żądaj zwykłego modemu, mają trzy modele: Cisco EPC3208, EPC3212 oraz Motorolę BV6120V. Ale do modemu musisz podłączyć swój prywatny router Wi-Fi.
 
 
RadkoR
[Usunięty]

Wysłany: 22-07-2012, 19:50   

Nie jestem pewien w 100% ale wydaje mi się, że jeśli podłączysz zwykły modem do routera WiFi i do niego kompa przez kabel ethernetowy, to nie dostaniesz zewn. IP na kompa, tylko na Twój router.
Nie znam się na tym, ale chyba w ogóle nie ma możliwości aby mieć jednocześnie i WiFi i zewn. IP na kompie.
Kiedyś w Aster można było jednocześnie podłączyć kilka komputerów (każdy z nich miał inne zewn. IP) więc trik z użyciem switcha, do którego wpinało się AP i kompa pozwalał otrzymać zewn. IP na kompie.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 22-07-2012, 20:12   

Cytat:
Nie jestem pewien w 100% ale wydaje mi się, że jeśli podłączysz zwykły modem do routera WiFi i do niego kompa przez kabel ethernetowy, to nie dostaniesz zewn. IP na kompa, tylko na Twój router.
Nie znam się na tym, ale chyba w ogóle nie ma możliwości aby mieć jednocześnie i WiFi i zewn. IP na kompie.
Zależy jak się ustawi ruter

Bez najmniejszego problemu można mieć zewnętrzne IP na jednym komputerze połączonym po wifi

Gorzej jeśli ktoś chciał by korzystać z kilku komputerów jednocześnie (to czy po wifi czy po kablu nie ma znaczenia). Mając jeden adres i kilka komputerów trzeba go jakoś podzielić, ale do podziału adresuów nie musisz wykorzystywać rutera może to być jeden z komputerów (np robiący za domowy serwer) który dostanie publiczne IP a reszta będzie miała prywatne. Ruter w takiej sytuacji będzie robił tylko za accespoint i switch.
  marekd@jabberpl.org
 
l2k2 
Klikacz

Dołączył: 13 Lut 2012
Posty: 6
Wysłany: 23-07-2012, 09:09   

Marek napisał/a:
Bez najmniejszego problemu można mieć zewnętrzne IP na jednym komputerze połączonym po wifi

Gorzej jeśli ktoś chciał by korzystać z kilku komputerów jednocześnie (to czy po wifi czy po kablu nie ma znaczenia). Mając jeden adres i kilka komputerów trzeba go jakoś podzielić, ale do podziału adresuów nie musisz wykorzystywać rutera może to być jeden z komputerów (np robiący za domowy serwer) który dostanie publiczne IP a reszta będzie miała prywatne. Ruter w takiej sytuacji będzie robił tylko za accespoint i switch.


Do sieci przez WiFi mają być podłączone inne urządzenia (telefon, drugi komputer). Nie mam komputera stacjonarnego, więc rozdzielenie sygnału musiało by przypadać na laptopa. Z tego co zrozumiałem, gdy nie będzie włączony komputer (robiący za serwer), pozostałe nie będą miały dostępu do internetu?
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 23-07-2012, 11:11   

l2k2, w takim przypadku jak twój rozdzielenie IP za pomocą rutera jest prawdopodobnie najlepszym wyjściem.

Tyle, że każdy może mieć inne potrzeby i nie można każdego traktować schematycznie, jeden będzie potrzebował publiczne ip inny nie, sposoby na rozdzielenie sieci są różne i komuś może bardziej pasować co innego.
  marekd@jabberpl.org
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 1,02 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: