Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Debilizm i bałagan w UPC
Autor Wiadomość
Igor83 
light master

Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 50
Wysłany: 10-07-2012, 09:56   

Susane napisał/a:
Chyba mnie z kimś pomyliłeś, nauczycielką-humanistką jest zupełnie inna koleżanka.

Mea Culpa!!! Faktycznie, bije się w piersi. Ciało pedagogiczne to koleżanka Seven :mrgreen:
Nie zmienia to jednak faktu, że pleonazm paskudny :lol:
 
 
Font 
Klikacz


Dołączył: 13 Lip 2012
Posty: 2
Wysłany: 13-07-2012, 15:41   

UPC usługi włącza w ciągu nawet minuty, HBO miałem nim słuchawkę odłożyłem,
ale żeby załatwić rezygnację trzeba się z nimi naużerać, godzinami wysłuchiwać co to
oni mogą nowego zaoferować. To jest normalnie wk.........ce :twisted:
_________________
 
 
Adan 
light master

Dołączył: 01 Cze 2012
Posty: 89
Wysłany: 27-07-2012, 10:29   

No, się namęczyłem, ale zamiast RUU za 80 zł mam RKU w tej samej cenie :) Wojna na wyniszczenie trwała dwa tygodnie i UPC wreszcie skapitulowało.

Niech mi tylko ktoś światły wyjaśni na jakiej podstawie po odstąpieniu od umowy z promocyjnym zobowiązaniem w terminie 10 dni UPC zaczyna świadczyć stare usługi, ale już bez starej promocji wg jakiejś umowy na czas nieokreślony? Już dwa razy się z tym spotkałem i nie wiem, skąd się to bierze - odstępujesz od umowy, a UPC dalej działa.
 
 
marcinosr
[Usunięty]

Wysłany: 27-07-2012, 10:49   

Adan, weź do ręki umowę o świadczenie usług....nawet jakąś starą oby w wersji papierowej...jak doczytasz to jest na niej napisane że umowa zawarta jest na czas nieokreślony...i teraz masz już umowę fajnie ale zaczynasz korzystać z promocji np. RUU odstępujesz od niej w terminie 10 dni bo takie masz prawo ale ty odstępujesz od PROMOCJI a nie od UMOWY o świadczenie usług....i dlatego dalej świadczą usługi na zasadach ogólnych... trzeba po prostu rozróżnić UMOWĘ o świadczenie usług od PROMOCJI na cenę tych usług...

P.S.
gratuluje zamiany na RKU :)
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 27-07-2012, 11:51   

marcinosr, to zależy czy on sobie po prostu zamówił tąpromocję bo wcześniej miał umowę bez zobowiązań, czy też złożył wypowiedzenie poprzedniej umowy i dopiero potem negocjował promocyjne warunki nowej - w tym drugim przypadku po odstąpieniu od nowej umowy nic już go z nimi nie łączy (jedna umowa została wypowiedziana a od drugiej odstąpiono)
  marekd@jabberpl.org
 
Adan 
light master

Dołączył: 01 Cze 2012
Posty: 89
Wysłany: 27-07-2012, 12:40   

marcinosr dzięki, dzięki... ale po tylu telefonach i tłumaczeniach, że mam do tego prawo nie jestem pewien, czy to warte takiego zachodu było :P

Mogę odstąpić od dokonanych zmian (wg Ciebie - promocji) w ciągu 10 dni, bo tak mają w regulaminie, ale mogę też odstąpić od umowy, bo tak jest i w regulaminie, i w rozporządzeniu ministra.

Warunkiem skorzystania z promocji jest jednak podpisanie umowy w czasie jej trwania - wówczas stara powinna zostać anulowana. Powinno być tak, jak mówi Marek - jest odstąpienie od umowy, to kończy się moja przygoda z UPC - obojętnie czy składałem wypowiedzenie na starą umowę, czy nie - w przeciwnym wypadku musiałbym opłacać dwie faktury, skoro są dwie umowy.
Zresztą tą starą wypowiadałem, bo nie zgadzałem się z podwyżką. Tak sobie myślę, że oni uznawali wypowiedzenie/odstąpienie od umowy za wypowiedzenie/odstąpienie od promocji, stąd brała się umowa na czas nieokreślony bez promocji, ale na stare usługi. Tylko jakim prawem?
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 27-07-2012, 12:41   

Font napisał/a:
UPC usługi włącza w ciągu nawet minuty, HBO miałem nim słuchawkę odłożyłem,
ale żeby załatwić rezygnację trzeba się z nimi naużerać, godzinami wysłuchiwać co to
oni mogą nowego zaoferować. To jest normalnie wk.........ce :twisted:

A co w tym dziwnego...przecież nie chcą stracić zdobyczy( Ciebie) którą mają na widelcu i mogą ją doić z abo.
Żadna firma jeśli już pozyska klienta, to nie ma zamiaru go dobrowolnie, albo łatwo wypuścić ze swoich łap :!:
Adan napisał/a:
Tylko jakim prawem?

Prawem silniejszego.......wszystkie firmy oszukujące, naciągające, naginające prawo wiedzą doskonale co robią...i robią to całkowicie świadomie i z premedytacją, bo doskonale wiedzą, że nasze prawo w tej materii jest poprostu do dupy(sorki), a to ,że prawo mnie jako klienta chroni w określonych sytuacjach przed właśnie takim działaniem operatora.....i co z tego, skoro nadawcy doskonale wiedzą, że sprawa najpierw musi trafić na Policję albo do sądu, ale to trwa tak długo bo czasem zanim będzie pierwsze rozprawa to mijają 2, 3 lata, a przez ten czas choć cię firma robi w balona ale płacić za to musisz......
Sytuacja była by zupełnie inna gdyby rozprawa odbyła się najpóżniej w ciągu 90 dni od złożenia pozwu przeciwko nadawcy, a kary za takie działania szły by w tysiące złotych za każdego oszukanego klienta.Sam jestem ciekaw czy firmy działające w "polsce" ale też działające na świecie też tak tam naginają prawo jak u nas.... :?: :shock:
_________________
 
 
Adan 
light master

Dołączył: 01 Cze 2012
Posty: 89
Wysłany: 27-07-2012, 13:04   

Nic dodać, nic ująć. Miałem właśnie dodać sam odpowiedź na to pytanie: Prawem UPC.
 
 
grzegorz 
plus master

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 26 Lip 2006
Posty: 460
Skąd: Warszawa
Wysłany: 04-09-2012, 15:07   

Nie wiem czy w tej firmie to norma ze od czerwca czekam na korektę faktury i do dnia dzisiejszego nie mogę sie doczekać, co miesiąc niemal pisze reklamacje i mam tylko info ze w kolejnej zostanie uwzględniona i tak od czerwca...
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 04-09-2012, 17:28   

@grzegorz
Nie cackaj się z NIMI, tylko bierz papiery i do US....tam daj zawyżone faktury, powiedz co i jak i już skarbówka ICH naprostuje.....
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 04-09-2012, 17:46   

Cytat:
Nie wiem czy w tej firmie to norma ze od czerwca czekam na korektę faktury i do dnia dzisiejszego nie mogę sie doczekać
norma - póki nie zgłosisz do US że wystawiają faktury niezgodne ze stanem faktycznym to nie poprawią.
  marekd@jabberpl.org
 
zygikuleczka 
ultra master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Lut 2012
Posty: 1332
Skąd: Tam gdzie się pije...
Wysłany: 04-09-2012, 17:52   

Ja mam podobną sytuację. Sytuacja dotyczy faktury czerwcowej. Chodzi zgodnie z ich wyjaśnieniami to korekta została zrobiona zbyt późno i nie została uwzględniona. Jak nie pojawi się w tym miesiącu też idę do US.
_________________
 
 
misiek122 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 486
Wysłany: 04-09-2012, 18:31   

u nich to norma, za każdym razem jak zmieniam coś w usługach. Czekałem trzy miesiące na korekte, napisałem raz - nie pomogło, za drugim razem pogroziłem US, wtedy pomogło. Kiedyś jak wystawiali faktury źle to wystarczyło napisać maila i nastepnego miesiąca było wszystko ok, teraz już nie. Nie wiem, może mają więcej pracy w związku z dodatkowymi klientami z Aster?!
  misiek122
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 04-09-2012, 19:40   

misiek122, rok temu była taka sama sytuacja i 2 lata temu i 3 lata temu i jeszcze wcześniej też. Praktycznie co roku wycinają jakiś numer i nie są w stanie skorygować faktur.
  marekd@jabberpl.org
 
TePeO 
ultra master


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 03 Gru 2007
Posty: 836
Wysłany: 05-09-2012, 07:12   

grzegorz ,zygikuleczka sprawdzę wasze zgłoszenia, szczegóły na priv
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: