Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ile prądu zużywa dekoder Vectry ADB-5830CDX?
Autor Wiadomość
bizon69 
light master


Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 62
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13-05-2012, 16:55   Ile prądu zużywa dekoder Vectry ADB-5830CDX?

Witam czy ktoś posiadający miernik poboru prądu może zmierzyć ile prądu zurzywa dekoder PVR Vectry ADB-5830CDX w następujących sytuacjach.

1. Wyłączony w Standby (po 5 minutach).
2. Wyłączony w Standby nagrywanie 1 programu.
3. Wyłączony w Standby nagrywanie 2 programów.
4. Włączony bez nagrywania.
5. Włączony z nagrywaniem 1 programu.
6. Włączony z nagrywaniem 2 programów
7. Włączony z nagrywaniem 2 programów i oglądaniem wolnego kanału.

PS. Mam nadzieję że komuś się będzie chciało :)
_________________
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 13-05-2012, 21:59   

Co prawda to nie o tym dekoderze teraz napisze, ale o dekoderze Cisco z HDD w UPC - któś sprawdził że miejscami max zużycie prądu leciało na 50 W o ile dobrze pamiętam, a najmniejsze zużycie prądu to było coś koło 30 W, także sam Kolega widzi że nie są to tanie sprzęty w utrzymaniu....
_________________
 
 
bizon69 
light master


Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 62
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14-05-2012, 08:04   

Za to Cisco w trybie Eco Standby pobiera 1W przy uśpieniu dekodera :)
_________________
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 14-05-2012, 12:29   

KAON łyka 22-26W
_________________
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 14-05-2012, 13:16   

bizon69 napisał/a:
Za to Cisco w trybie Eco Standby pobiera 1W przy uśpieniu dekodera :)

Taaa-tylko się potem nie można dziwić że trzeba go w obudowe strzelić :mrgreen: :lol: z liścia by chciał się z takiego letargu wybudzić :mrgreen: ,i z tego co wiem nie ustawisz niczego na nim do nagrania (nie ruszy) jak będzie w tym głębokim śnie zostawiony na czuwaniu.
_________________
 
 
bizon69 
light master


Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 62
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14-05-2012, 15:34   

Kocurek jak nie miałeś tego dekodera to nie pisz głupot... nagrywanie ustawia się normalnie jak masz włączony dekoder. Po zaprogramowaniu i uśpieniu dekodera 10 min przed zaprogramowanym nagraniem sam się wybudza i nagrywa o ustawionej godzinie. Nigdy nie miałem z tym problemu. Jedynie nagrywanie jakie nie działa w trybie Eco to zdalne.

PS: Temat jest o dekoderze ADB, Cisco ma swój temat o zużyciu prądu.
_________________
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 14-05-2012, 20:59   

bizon69 napisał/a:
Kocurek jak nie miałeś tego dekodera to nie pisz głupot...

Skąd taki wniosek...
bizon69 napisał/a:
nagrywanie ustawia się normalnie jak masz włączony dekoder

Dobrze że o tym piszesz bo bym w życiu na to nie wpadł
bizon69 napisał/a:
Jedynie nagrywanie jakie nie działa w trybie Eco to zdalne.

A o czym ja niby pisze......co to za różnica czy zdalne czy ustawione z pilota-nie działa w trybie eco i koniec
bizon69 napisał/a:
Temat jest o dekoderze ADB

To chcę koledze przypomnieć że też pisze o Cisco
cytuję
bizon69 napisał/a:
Za to Cisco w trybie Eco Standby pobiera 1W przy uśpieniu dekodera

Zanim kolega zacznie kogoś pouczać to radzę najpierw samemu przejżeć swoje posty a potem coś pisać
Niech kolega podaruje sobie odrobinę luxusu i nie napina się tak bo to szkodzi zdrowiu i urodzie :mrgreen:
_________________
 
 
skreem 
classic master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 172
Skąd: Wawa
Wysłany: 15-05-2012, 07:13   

KOCUREK1970, trollu, życia nie masz? Musisz udzielać się absolutnie w każdym temacie, nawet jak nic mądrego do powiedzenia na dany temat nie masz? Nawet jak masz inną sieć i inny dekoder? Kolega pytał o dekoder ADB-5830CDX (może przeczytaj sobie pierwszy post jeszcze raz, w odpowiedzi na który zabrałeś głos...) a Ty mu z jakimś Cisco wyjeżdżasz, a potem zaczynasz swoje przekomarzanie się i głupie udowadnianie, że wiesz więcej o co chciał zapytać pytający niż on sam. Get a life...

Sorry, ale nie wytrzymałem... Sam z zainteresowaniem czekałem na jakąś mądrą wypowiedź od kogoś obeznanego w temacie, o który zapytał kolega bizon69 ale widzę, że Twój udział w tym wątku skutecznie odsuwa taką perspektywę...
 
 
bizon69 
light master


Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 62
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15-05-2012, 08:14   

KOCUREK1970 napisał/a:
Zanim kolega zacznie kogoś pouczać to radzę najpierw samemu przejżeć swoje posty a potem coś pisać
Niech kolega podaruje sobie odrobinę luxusu i nie napina się tak bo to szkodzi zdrowiu i urodzie :mrgreen:


Przydałoby ci się trochę ogłady dzieciaku. Jeżeli chodzi o moje posty nie mam sobie nic do zarzucenia (wydaje się że to ty na siłę bijesz licznik w każdym poście). Na temat UPC mnie nie pouczaj bo miałem od nich sygnał kilka lat i przerobiłem prawie każdy dekoder. Jeśli chodzi o wnioski to płyną z czytania ze zrozumieniem :D czego tobie wyraźnie brakuje. Mam więc prośbę żebyś w tym wątku przestał się wypowiadać swoimi wypocinami na poziomie szamba :lol:
_________________
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 15-05-2012, 08:48   

skreem napisał/a:
Musisz udzielać się absolutnie w każdym temacie

Od tego jest forum....
skreem napisał/a:
nawet jak nic mądrego do powiedzenia na dany temat nie masz

20 razy komuś pomogłem, w odróżnieniu od Ciebie..... , więc wiedze na dany temat posiadam większą niż Ty
skreem napisał/a:
Sam z zainteresowaniem czekałem na jakąś mądrą wypowiedź od kogoś obeznanego w temacie, o który zapytał kolega bizon69

Kup sobie watomierz to będziesz wiedział ile prądu żre ten dekoder....a nie na krzywy ...próbujesz wyszarpnąć informacje-zrób coś sam
skreem napisał/a:
Twój udział w tym wątku skutecznie odsuwa taką perspektywę...

Twój równierz
bizon69 napisał/a:
Na temat UPC mnie nie pouczaj bo miałem od nich sygnał kilka lat i przerobiłem prawie każdy dekoder

Właśnie Ty miałeś...a ja mam ...więc jestem na bierząco w tym co u nich w trawie piszczy...
bizon69 napisał/a:
Mam więc prośbę żebyś w tym wątku przestał się wypowiadać swoimi wypocinami na poziomie szamba

To nie zadawaj głupich pytań....zakładając taki temat..tak jak napisałem koledze wyżej ,kup sobie watomierz (parę złoty) i zrób coś sam...a nie próbujesz się innymi wyręczać.
Kupienie watomierza i zrobienie pomiarów można przeprowadzic samemu to żadna filozofia, a forum jest od tego by o coś pytać jeśli naprawdę nie można sobie z czymś poradzić..ręce czasami człowiekowi opadają.
EOT
_________________
 
 
bizon69 
light master


Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 62
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15-05-2012, 09:23   

Normalnie ręce opadają jak się troll przyczepi. Brak słów! idź na forum gospodyń wiejskich!
Tak masz racje co w trawie piszczy. Ja miałem do zeszłego tygodnia UPC hahaha :lol: wiele się zmieniło oj wiele
_________________
 
 
FIL 
plus master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 420
Skąd: Warszawa Ursynów
Wysłany: 26-05-2012, 22:09   

bizon69 napisał/a:
Włączony z nagrywaniem 2 programów

bizon69 napisał/a:
Włączony z nagrywaniem 2 programów i oglądaniem wolnego kanału.

Mam ten sam model ale nie daje rady nagrywać 2 programów przy włączonym tv nie mówiąc już o oglądaniu trzeciego...
 
 
bizon69 
light master


Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 62
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28-05-2012, 08:14   

Dzięki uprzejmości kolegi SE-N z forum Sat Kurier mam pomierzone wartości zużycia prądu dekodera ADB-5830CDX :)

1. Wyłączony w Standby do 5min z pracujacym HDD = 16,5W
2. Wyłączony w Standby po 5 minutach z wyłączonym HDD = 13,5W
3. Wyłączony w Standby nagrywanie 1 programu = 16,5W-17,5W
4. Wyłączony w Standby nagrywanie 2 programów = 16,5W-17,5W
5. Włączony bez nagrywania = 17,5W
6. Włączony z nagrywaniem 1 programu = 17,5W-18W
7. Włączony z nagrywaniem 2 programów = 17,5W-18W
8. Włączony z nagrywaniem 2 programów i oglądaniem wolnego kanału = 17,5W-18W


PS: FIL nie wiem jak to jest u ciebie ale ja moge bez problemu nagrywac dwa programy na raz z włączonym dekoderem i oglądac trzeci kanal z listy wolnych lub ogladac jakis film z nagrywarki. Może trzeba zadzwonic na support Vectry?
_________________
 
 
FIL 
plus master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 420
Skąd: Warszawa Ursynów
Wysłany: 28-05-2012, 09:09   

Swoją drogą nie wiedziałem, że ten dekoder tak mało prądu pobiera (w stosunku do tego co miałem od upc).
Z racji, że mam troszkę czas zadzwoniłem do vectry na dział techniczny. Uzyskałem info, że nie mają w ofercie dekoderów, które mogą nagrywać 2 programy jednocześnie i pozwalają na oglądanie trzeciego. Nieźle trafiłem bo konsultant zgłosił się od razu jak tylko wybrałem tonowo dział techniczny ;)
 
 
bizon69 
light master


Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 62
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28-05-2012, 11:46   

Heh normalnie w dziale technicznym tez ułomni ludzie pracują. Dekoder 5830cdx pozwala na nagrywanie 2 programów i oglądanie trzeciego z dostępnej listy kanałów. Co prawda jest wtedy niewiele kanałów ale możliwość taka jest. Sam to testowałem więc wiem że działa!

Zobacz sobie instrukcje obsługi na stronie 16 pod tytułem Dual Recording

http://www.vectra.pl/pdf/...novo_ver1.0.pdf
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,28 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: