Forum MediaSwiat
Niezależny wortal informacyjny MediaŚwiat - wszystko o usługach dostępu do Internetu, telewizji, telefonie.

Telewizja UPC - MŚ Rosja 2018 w 4K

erwinsans - 22-10-2017, 10:25
Temat postu: MŚ Rosja 2018 w 4K
Witam. Najbliższe MŚ w Rosji będą transmitowane do 183 krajów w jakości 4K. Prawa do transmisji ma TVP czy myślicie że TVP puści też w takiej jakości ? Jeżeli tak to czy upc będzie na to gotowe ?

Pytam bo taki tv mi się marzy ...


Coś kiedyś świtało o dekoderach 4K Virgin Fota ..

Rosja 2018 w 4K

MariuszHL - 22-10-2017, 16:30
Temat postu: Re: MŚ Rosja 2018 w 4K
erwinsans napisał/a:
Witam. Najbliższe MŚ w Rosji będą transmitowane do 183 krajów w jakości 4K. Prawa do transmisji ma TVP czy myślicie że TVP puści też w takiej jakości ? Jeżeli tak to czy upc będzie na to gotowe ?

Pytam bo taki tv mi się marzy ...


Coś kiedyś świtało o dekoderach 4K Virgin Fota ..

Rosja 2018 w 4K


Nie dziwiłoby Mnie szybkie wdrożenie łącz 1Gbits w UPC właśnie także z powodu zbliżających się Mistrzostw Świata w piłce nożnej w ROSJI ,które mają być nadawane w 4k.
W moim bloku były ostatnio cztery osoby z firm konkurencyjnych oceniając możliwości rozbudowy na szybsze łącza.
Orange i Netia przygotowują się na 2Gbits , UPC na 1Gbits i czwarty ,który chce doprowadzić swoje światłowody więc ta impreza w przyszłym roku może dużo zmienić na lepsze.

KOCUREK1970 - 22-10-2017, 19:43

MariuszHL napisał/a:
Orange i Netia przygotowują się na 2Gbits

Taa - a karty w komputerach maksymalnie na chwilę obecną to tylko 1 Gb i nic nie wskazuje, by to się miało zmienić w niedalekiej przyszłości w rozsądnej cenie.
Określiłbym Twoje rewelacje mianem bulshitu.
Zresztą 2 Gb dla 4K - hahahahahahahahaha, do tego i 100 Mb wystarczy

Karol - 22-10-2017, 19:43
Temat postu: Re: MŚ Rosja 2018 w 4K
erwinsans napisał/a:
Pytam bo taki tv mi się marzy ...

Rozważ jeszcze OLED, jednak sam musisz zdecydować, która technologia Ci bardziej odpowiada.

MariuszHL napisał/a:
Orange i Netia przygotowują się na 2Gbits , UPC na 1Gbits

Masz na myśli łącza dla końcowego użytkownika?

erwinsans - 23-10-2017, 07:28

QLED bo chcę Samsunga :) wszystkie TV mam z samsunga i śmigają. Jeden jeszcze jest 21 cali CRT śmiga z 12 lat bez awaryjnie.
LNR - 23-10-2017, 10:00

Przecież super ultranowoczesny Horajzon nawet nie obsługuje 4K więc co tu spekulować ;-)
daroslav - 23-10-2017, 13:12

KOCUREK1970 napisał/a:
MariuszHL napisał/a:
Orange i Netia przygotowują się na 2Gbits

Taa - a karty w komputerach maksymalnie na chwilę obecną to tylko 1 Gb i nic nie wskazuje, by to się miało zmienić w niedalekiej przyszłości w rozsądnej cenie.


To prada, karta sieciowa jest zaporą: https://www.youtube.com/watch?v=FRpkYhZ2MsM Chociaż można podłaczyć komputer z routerem poprzez dwie karty ethernet.

jarul777 - 23-10-2017, 14:11

Teoretycznie są karty 10 GbE: https://www.amazon.com/XG...5/dp/B072N84DG6
Oczywiście trochę to kosztuje, potrzebny jeszcze router/switch itp. ale jak ktoś się uprze to może używać :D

erwinsans - 23-10-2017, 14:14

I odbiegamy od tematu :) :)
jarul777 - 23-10-2017, 14:22

Bo co tu drążyć. Szanse na 4K w UPC za rok są dramatycznie małe - przynajmniej tak mi się wydaje. Musieliby wprowadzić nowy dekoder, a ile Horizony były "testowane" zanim stały się "stabilne" i zostały wprowadzone do normalnej oferty?
stivi - 23-10-2017, 14:30

Niestety do dziś hirizony nie stały sie ani stabilne ani super nowoczesne .Ogolne to wielki niewypal do którego można się jedna przyzwyczaić ...
czarek77 - 23-10-2017, 15:05

Upc dobrze wie że 4k to przyszłośc .... więc wciskają wam te chujazony na potege :mrgreen: a wy łykacie ten złom bo co ?? bo ma nagrywanie ?? .... Mądrzejszy sąsiad poczeka trochę i podpisze umowę z kims innym niż UPC ale dostanie sprzęt z 4k ,,,,, a wy pochwalicie się ze że udało wam się coś nagrać ??? :mrgreen: że replay wam działa ??? ja pier...... e
erwinsans - 23-10-2017, 15:08

czarek77 napisał/a:
Upc dobrze wie że 4k to przyszłośc .... więc wciskają wam te chujazony na potege :mrgreen: a wy łykacie ten złom bo co ?? bo ma nagrywanie ?? .... Mądrzejszy sąsiad poczeka trochę i podpisze umowę z kims innym niż UPC ale dostanie sprzęt z 4k ,,,,, a wy pochwalicie się ze że udało wam się coś nagrać ??? :mrgreen: że replay wam działa ??? ja pier...... e


Czaruś a kto inny nadaje w 4K ? NIKT

NC + ma plany na listopad wprowadzenie dekodera 4k ale co z tego jak nie ma kanałów w nc w tej jakości.

srasquasz - 23-10-2017, 16:12

@do autora - ale zdajesz sobie sprawę, że QLED to nadal technologia LED...

Lepszym rozwiązaniem jest OLED od LG czy Philipsa :)

Zapoznaj się z tym tematem.

erwinsans - 23-10-2017, 16:17

srasquasz napisał/a:
@do autora - ale zdajesz sobie sprawę, że QLED to nadal technologia LED...

Lepszym rozwiązaniem jest OLED od LG czy Philipsa :)

Zapoznaj się z tym tematem.


Zdaje sobie sprawę ale LG i Philips mnie nie interesuje.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group