Forum MediaSwiat
Niezależny wortal informacyjny MediaŚwiat - wszystko o usługach dostępu do Internetu, telewizji, telefonie.

Telewizja UPC - Aplikacja przypominająca o programach do obejrzenia

czarek77 - 06-09-2017, 15:32

Jest taka gazeta ,,,,,, TO I OWO , jak ktoś ma problem by upolować jakiś film czy program przy pomocy EPG to ta gazeta pomoże :mrgreen: kupic i markerem zaznaczyć interesującą pozycje ,,,,,, a na serio to , jest EPG w tv , jak ktoś nie ma czasu poszukać przy pomocy tego filmu i zaplanować w tv aby przełączył się o danej godzinie na niego to...... po cholerę mu w ogóle telewizor ???
LNR - 06-09-2017, 15:40

ja zawsze korzystam ze stronki teleman.pl przy planowaniu nagrań ;) Faktem jest że żeby opłaciło się bulić za tv to trzeba ją oglądać, a żeby wyciskać maksimum to niestety trzeba trochę czasu stracić na śledzeniu ramówki. Inaczej sporo interesujących nas pozycji może przepaść.
Maciej - 06-09-2017, 17:05

Kolega może też pomyśleć o nielegalnym pozyskiwaniu interesujących go materiałów (na potrzeby tej możliwości odrzućmy dywagacje moralne w tym względzie). To da mu największą elastyczność, bo to od niego będzie zależało kiedy i co będzie oglądać - nie będzie w żaden sposób ograniczony ramówką nadawcy.
GDA - 06-09-2017, 17:17

Nie no ja przepraszam
Do 33 kanałów naziemnych nie trzeba żadnej aplikacji gdyż na nich nie ma żadnego wyboru o którym pisze autor tematu
Chyba że miałby określić preferencje dotyczące reklamy to i owszem na tych wszystkich kanałach gdzie reklama goni reklamę aplikacja miałaby pole do popisu

Maciej - 06-09-2017, 17:25

Zgodzę się też z @GDA i innymi piszącymi, że na tych 33 programach nie ma za bardzo co oglądać. Kolega może powinien zainteresować się ofertą serwisów strumieniujących (np. NetFlix)? Jeśli kolega nie ma żadnej lojalki abonamentowej w tym względzie, to proponuję wypiąć się na telewizję, a telewizor traktować jako ekran, który będzie wyświetlał podane mu przez użytkownika multimedia. :)

Inna sprawa, że przemyślana aplikacja, o której pisze autor, zwłaszcza dla wszystkich dostępnych kanałów na Polskim rynku byłaby pewnie przydatna (vide serwisy takie jak jakdojade.pl). Tęga głowa mogłaby na tym zrobić biznes - są chętni? ;)

MrPepka - 06-09-2017, 22:47

Maciej napisał/a:
Inna sprawa, że przemyślana aplikacja, o której pisze autor, zwłaszcza dla wszystkich dostępnych kanałów na Polskim rynku byłaby pewnie przydatna (vide serwisy takie jak jakdojade.pl). Tęga głowa mogłaby na tym zrobić biznes - są chętni?

A kto będzie płacił za jej utrzymanie (aktualizacje itp itd)?

KOCUREK1970 - 07-09-2017, 02:55

MrPepka napisał/a:
A kto będzie płacił za jej utrzymanie (aktualizacje itp itd)?

Przy tym musiało by pracować minimum z 10 ludzi (przy takiej mnogości kanałowego szajsu w polskiej tv), a gdzie sprzęt, licencje, oprogramowanie, pensje, ZUS, PIT, VAT, prąd, net, ogrzewanie, woda, kibel, urlopy, chorobowe, opieka nad dziećmi i Bóg wie co jeszcze - kto i z czego miałby za to płacić?
Jeśli za free to w aplikacji TONY spamu reklamowego (i apka po 2 latach padnie sama bo nikt nie cierpi reklamowego gówna), a jeśli za kasę, to ile za mc i dlaczego tak drogo?

Maciej - 07-09-2017, 07:01

Panowie, więcej wiary w rynek. Jeśli podchodzicie do tego w ten sposób, to widocznie... nie macie tęgiej głowy! :lol:

;)

Patrząc szerzej dla złapania kontekstu - prześledźcie sobie historię polskich start-upów - zauważycie, że dobry produkt obroni się sam, bo będzie na niego popyt.

To, czy będzie popyt na aplikację "telewizyjną" i czy będzie ona dobrym produktem - tego nie wie nikt... :)

Grunt to wziąć dostępne dane (jak najtaniej) przetworzyć je i podać odbiorcy - vide ceneo.pl, upolujebooka.pl i tym podobne. Da się. Czy wyjdzie? Nie wiadomo.

NetFlix też mógł nie wyjść... 8)

MrPepka - 07-09-2017, 10:32

Ale Ty nie rozumiesz jak taka aplikacja miałaby działać. Rynek rynkiem, ale trzeba utrzymać jakoś taką aplikację.
edek - 07-09-2017, 10:48

Wyczuwam pewne zacofanie w wiedzy z branży technologicznej. Może czas mniej pisać, a więcej czytać różne portale o tej tematyce...?
MrPepka - 07-09-2017, 11:23

edek napisał/a:
Wyczuwam pewne zacofanie w wiedzy z branży technologicznej. Może czas mniej pisać, a więcej czytać różne portale o tej tematyce...?

Skoro wiesz lepiej to proszę. Podaj nam przykład aplikacji spełniającej wymagania z pierwszego postu i napisz nam jak stworzyć taką aplikację. To faktycznie się dokształcę. :twisted:
Oj Panie Edziu pan tu mi normalnie jakieś jajca opowiada :mrgreen:

edek - 07-09-2017, 12:01

MrPepka, "dokształcanie" odnosi się kwestii zarabiania czy utrzymania aplikacji. Tego nie da się wyjaśnić w 3 zdaniach. O tym jak można finansować i jakie są perspektywy na przyszłość można się dowiedzieć czytając odpowiednie serwisy.

To, że ja, Ty i kilku innych użytkowników nie znamy spełniającej wszystkie wymagania aplikacji, to nie znaczy, że taka aplikacja na pewno nie istnieje. Ja nie znam całej zawartości sklepu googla, a Ty?

Jak stworzyć? Wyżej już napisałem, że dla kogoś kto dysponuje odpowiednimi bazami, to raczej nie trudne zadanie. Zresztą podałem aplikację Filmwebu, która właśnie to robi (przynajmniej w założeniu, tak wynika z opisu programu).

MrPepka - 07-09-2017, 13:02

Filmweb to jest potężna baza która może milionów nie zarabia, ale zarabia tysiące złotych. To oni mogą utrzymywać taką bazę bo ich na to stać. A teraz powiedz jakiemuś biednemu programiście żeby stworzył taką aplikację która sprostała by wymaganiom z pierwszego postu.
edek napisał/a:
Wyżej już napisałem, że dla kogoś kto dysponuje odpowiednimi bazami, to raczej nie trudne zadanie.

Tak wiemy. To są ludzie których na to stać.
edek napisał/a:
O tym jak można finansować

Ciekawe czy UE daje dofinansowanie na stworzenie takiej aplikacji i pomoc w jej rozwoju? Może to by pomogło w jakimś stopniu?

[ Dodano: 07-09-2017, 14:37 ]
edek napisał/a:
To, że ja, Ty i kilku innych użytkowników nie znamy spełniającej wszystkie wymagania aplikacji, to nie znaczy, że taka aplikacja na pewno nie istnieje.

Wątpię, żeby taka appka istniała. Pierwsze wymaganie:
Cytat:
zapyta mnie o to jakie kanały mam dostępne

Czy nie trzeba się dogadywać najpierw z dostawcami telewizji żeby ich pakiety były dostępne w appce (wiadomo operatorzy też chcieliby zarobić na tym)?
Cytat:
zapyta o moje preferencje, o ulubione filmy i na tej podstawie będzie proponować konkretne filmy/seriale/transmisje.

Przecież trzeba mieć bazę na poziomie filmwebu żeby użytkownik miał wybór.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group