Forum MediaSwiat
Niezależny wortal informacyjny MediaŚwiat - wszystko o usługach dostępu do Internetu, telewizji, telefonie.

Problemy w działaniu Internetu - Fiber Power 250 Warszawa

blazko - 30-07-2017, 13:47
Temat postu: Fiber Power 250 Warszawa
Urządzenie Horizon. Przez ok. 2 lata od przedłużenia umowy jakość usługi internetu bez zarzutu (250/20). W ostatnim czasie prędkość pobierania pozostawia wiele do życzenia, a dział reklamacji nie potrafi zdiagnozować przyczyny problemu. Krótko mówiąc prędkość pobierania nie osiąga nawet 100 Mb/s. Łącze wydaje się być bardzo niestabilne. W załączeniu do posta znajdują się screeny z danych urządzenia. Czy szanowni forumowicze dostrzegają w tych danych możliwą przyczynę złej jakości usługi?
MrPepka - 30-07-2017, 17:13

Masz za niski sygnał downstream. Jak masz zrobioną instalację kablową?
blazko - 30-07-2017, 17:27

Przepraszam, ale nie bardzo wiem, jak mam odpowiedzieć na to pytanie. Zauważyłem natomiast, że gdy odbiorniki (receiver) 6, 7 i 8 mają status "unknown", prędkość pobierania działa bez zarzutu (200Mb/s +), natomiast, gdy "uruchamia się" odbiornik 7, prędkość spada do ok 10 Mb/s. Średnio co 10 sek. odbiornik 7 uaktywnia się i po jakimś czasie wyłącza.
MrPepka - 30-07-2017, 17:30

Może jakieś zakłócenia od LTE? Masz jakiś nadajnik LTE w pobliżu?
blazko napisał/a:
Przepraszam, ale nie bardzo wiem, jak mam odpowiedzieć na to pytanie.

Instalacja kablowa czyli czy masz jakieś rozgałęźniki, zwrotnice itd itp? Czy kabel od UPC idzie od razu do Horizona?

blazko - 30-07-2017, 17:44

Skrzynka UPC na klatce.Kabel idzie od niej do "skrzyneczki" w mieszkaniu. Z niej jeden kabel idzie do Horizon, drugi rozdzielony jest na dwa telewizory (telewizja analogowa). Przy takim układzie do tej pory nie odnotowywałem problemu.
MrPepka - 30-07-2017, 17:48

A czy jak pominiesz tą skrzyneczkę w mieszkaniu i kabel UPC podłączysz do horizona to jest to samo? Zrób to, a potem zgłoś ten problem do UPC. A analog ci odbiera? A TV cyfrowa (ta w horizonie) ci odbiera?
blazko - 30-07-2017, 18:02

TV analogowa działa. Jej odłączenie nic nie zmienia. Nestety nie mam możliwość bezpośredniego podłączenia do Horizona. W dalszym ciągu, gdy uaktywnia się odbiornik nr 7 prędkość pobierania kuleje. Sprawę kolejny raz zgłoszę do UPC. Serdecznie dziękuję za zainteresowanie i udzielone rady.
MrPepka - 30-07-2017, 18:27

Na tym horizonie masz tylko internet? Bez tv cyfrowej?
blazko - 30-07-2017, 18:48

TV cyfrowa jest. Udało się skontaktować z UPC. Umówiłem wizytę z technikiem, który ma poprawić siłę sygnału. Poinformuję o rezultacie wizyt.
PtaszekD - 25-09-2017, 09:34

I udało się? Bo ja mam dokłądnie ten sam problem od około dwóch tygodni

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group