Forum MediaSwiat
Niezależny wortal informacyjny MediaŚwiat - wszystko o usługach dostępu do Internetu, telewizji, telefonie.

Telewizja UPC - Internet zakłóca telewizję

Cellstar - 20-07-2017, 09:54
Temat postu: Internet zakłóca telewizję
Witam,

Od 4 tygodni walczę ponieważ podczas oglądania kanałów (sd i hd) występują zakłócenia. 2 razy był u mnie monter, powymieniał kable, sprawdził siłę sygnału i stwierdził, że nie wie czemu tak jest. Przez przypadek zauważyłem, że jak odłączę router od internetu lub w ogóle nie korzystam z internetu (czy to tel czy komputer) to zakłócenia nie występują. Jaka może być tego przyczyna? kanały wyszukałem w tv dając "przez internet" ponieważ telewizor nie mógł mi wyszukać przez "cyfrowo i analogowo" ciekawe jest, że samo korzystanie w niewielki stopniu z internetu (np. przez telefonu) sprawia że pojawiają się zakłócenia. Mój tv to sony xe8505

Pitrek - 20-07-2017, 10:06
Temat postu: Re: Internet zakłóca telewizję
Jeżeli nie masz zwrotnicy multimedialnej z wyjściem TV (bez KZ) np. TRIS-307P, tylko jakiś rozdzielacz (splitter) przepuszczający KZ, to zastosuj :arrow: filtr Kanału Zwrotnego.
Cellstar - 20-07-2017, 10:15

Pitrek napisał/a:
Jeżeli nie masz zwrotnicy multimedialnej z wyjściem TV (bez KZ) np. TRIS-307P, tylko jakiś rozdzielacz (splitter) przepuszczający KZ, to zastosuj


Założyli mi tylko zwykły rozdzielacz. Zakupię to co mi wysłałeś i dam znać czy pomogło..

Pitrek - 20-07-2017, 10:24

Jeżeli u siebie, w okolicy nie masz jakiegoś sklepu z osprzętem RTV, to :arrow: szukaj w internecie.

Może to być też problem całkiem innych zakłóceń.
Zaletą Zwrotnic Multimedialnych TRIS jest izolacja galwaniczna.
Żeby to sprawdzić można wstawić :arrow: izolator galwaniczny.

Może też zakłócenia powodować modem/router, ale żeby się o tym przekonać to trzeba go wymienić.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group