Forum MediaSwiat
Niezależny wortal informacyjny MediaŚwiat - wszystko o usługach dostępu do Internetu, telewizji, telefonie.

Telewizja UPC - Przeniesienie usług pod inny adres. Prośba o poradę

san_chez - 08-07-2017, 18:23
Temat postu: Przeniesienie usług pod inny adres. Prośba o poradę
Witajcie. Za kilkanaście dni zmieniam miejsce zamieszkania i chciałbym przenieść usługi UPC pod nowy adres. Informacje na stronie UPC są lakoniczne, dowiedziałem się tylko że jest to bezpłatne i że trzeba zabrać ze sobą cały sprzęt. Ale jak to wygląda w praktyce? Przede wszystkim na jak długo przed przeprowadzką to zgłosić i w jaki sposób, przez infolinię, mailowo, czy wybrać się do BOK-u osobiście? Czy ktoś, kto przeprowadzał tego typu "operację" mógłby poradzić w jaki sposób to bezproblemowo załatwić?
atomix - 08-07-2017, 18:57

Skontaktuj się z UPC, wszystko Ci wyjaśnią.

Nie wiem jak jest teraz, ale kiedyś... umawiano technika, który wszystko załatwiał. W jeden dzień odpinał usługi pod adresem X, by na drugi dzień przypiąć pod adresem Y.

MrPepka - 11-07-2017, 12:15

san_chez napisał/a:
Za kilkanaście dni zmieniam miejsce zamieszkania i chciałbym przenieść usługi UPC pod nowy adres.

A czy UPC jest dostępne pod nowym adresem?

san_chez - 11-07-2017, 12:57

Oczywiście, że jest dostępne :) Tzn. tak przynajmniej wynika z informacji na ich stronie. Przeprowadzka w Warszawie z jednego końca miasta na drugi. Dzisiaj wstąpię po drodze do BOK-u i zapytam o szczegóły, mam nadzieję, że nie będzie problemów.
MrPepka - 11-07-2017, 13:59

san_chez napisał/a:
Oczywiście, że jest dostępne :) Tzn. tak przynajmniej wynika z informacji na ich stronie. Przeprowadzka w Warszawie z jednego końca miasta na drugi. Dzisiaj wstąpię po drodze do BOK-u i zapytam o szczegóły, mam nadzieję, że nie będzie problemów.

Powodzenia i trzymam kciuki. ;) Choć powinno się raczej udać bo w tym przypadku zostajesz technicznie na tej samej infrastrukturze, i na tym samym węźle.

san_chez - 11-07-2017, 17:39

Sprawa już załatwiona, mam umówione przeniesienie usług na koniec lipca. Obecnie wygląda to tak, że technik przychodzi jedynie pod nowy adres i tam instaluje co trzeba. Ze starego mieszkania trzeba zabrać ze sobą zabrać sprzęt (dekoder, modem itd.). Jest to wszystko robione bezpłatnie. Teoretycznie więc nie powinno być żadnych problemów.
Kasia - 11-07-2017, 17:55

san_chez,
..czyli jak na stronie. .
https://pytania.upc.pl/?q=fact_1006866 :arrow: https://pytania.upc.pl/?q=fact_1006867

blemot - 03-05-2022, 14:20

Mam swoje watpliwosci:
1. czy nie zmusza mnie do oddania Ubee? Mam go juz od 8 lat i przy kazdym kontakcie telefonicznym chca mi wcisnac cos nowego... a mam zasade, ze jak dziala wysmienicie to nie zmieniam ;-) Ubee jest ok miliona razy od poprzedniego Thomsona ;) Chyba, ze sie zgodzic i na co zmienic - tak przy okazji zapytam - fajnie jakby sie dalo go uzywac jako modemu (tak jak Ubee teraz mam) i na swoim domowym routerze miec zewnetrzne IP
2. jak moge (czy moze musze?) "przygotowac" instalacje w nowym mieszkaniu?
Generalnie sprawa wyglada tak, ze w nowym miejscu bedzie remont ktory dopiero jak sie skonczy i bede sie przenosil wtedy dopiero bede chcial zabrac "swoje" UPC. Czyli teoretycznie juz bedzie wszystko zabudowane i zastawione meblami.
2a. czy wtedy technik mi "da" kabel i zrobi instalacje - pewnie to dodatkowo platne przy przeniesieniu?
2b. czy sam to sobie wykonac pamietajac tylko, ze 1 kabel wchodzi do mieszkania, gdzies rozdzielacz (?) w mieszkaniu (buntuja sie przed rodzielaczem na klatce schodowej) i od tego miejsca drugi kabel. Docelowo 2 koncowki w mieszkaniu: jeden na modem, drugi na Horizon.

Jak byscie radzili? Cos podpowiecie? Wtedy kupic kabel 50omowy do kablowki? To by bylo chyba najlepsze wyjscie, bo bym sobie zabudowal go i mial spokoj wlacznie z wierceniem dziur.

ogromny - 03-05-2022, 20:17

blemot, jak masz możliwość to kup porządny przewód i sam sobie rozprowadza, ewentualnie technikowi zostaw kabelki do zarobienia i zaciśnięcia końcówek
zylx - 03-05-2022, 20:57

blemot, Co do rozdzielacz, to najlepiej w TSM
TęczowyMiś - 03-05-2022, 21:27

zylx, jak jest mowa o ciągnięciu kabla z klatki to w mieszkaniu nie będzie TSM
zylx - 03-05-2022, 21:50

TęczowyMiś, Jest też mowa o remoncie i ciągnięciu kabli w mieszkaniu, wiec co stoi na przeszkodzie by zrobić to jak należy i dać TSM?
blemot - 03-05-2022, 22:19

TSM to jakas puszka duza?

moze sie ktos odniesc do moich pytan? wiem, ze kabel moge, ale czy musze rozlozyc sam czy jak i powyzsze?

ogromny - 03-05-2022, 22:46

blemot, technik podłączy Tobie to wszystko gratis i nie 50omowy tylko 75. Jak chcesz dobry przewód to kup sobie taki Przewód antenowy TRISET PROFI 120dB A++ i złączki samo kompresyjne do tego. W czasie remontu sobie zabudujesz dowolnie
blemot - 03-05-2022, 23:59

Dzieki, rozumiem, ze najlepiej przy wejsciowych drzwiach gdzie wejdzie kabel do mieszkania - od tego miejsca puscic 2 kable do docelowych lokalizacji modemu i horizon? czy mozna inaczej: [wejscie]---kabel np. 30 m----------[rodzielacz]: jeden kabel np. 5m: do modemu, drugi kabel np. 5m do horizon?

a jak z ubee - warto to cos wymieniac na cos nowszego przy okazji czy zostawic? mam 150mbit i nie chce wiecej 8)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group