Forum MediaSwiat
Niezale積y wortal informacyjny Media安iat - wszystko o us逝gach dost瘼u do Internetu, telewizji, telefonie.

Telewizja UPC - 安iat這w鏚 w UPC

januszmk - 08-08-2017, 17:58

MrPepka napisa/a:
Przecie u niekt鏎ych FTTH jest testowane wi璚 co to zmienia? A o takich testach te UPC si nie chwali.

瞠 niby 鈍iat這 do mieszkania i dalej koncentrykiem do modemu? super zmiana, gdzie minusy koncentryka nie s eliminowane

MrPepka - 08-08-2017, 18:14

Cytat:
Czy瘺y pisa o tym
https://www.telko.in/upc-...towy-rynek-ftth

Pisz o tym:
https://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?p=186880#186880

[ Dodano: 08-08-2017, 18:14 ]
Cytat:
瞠 niby 鈍iat這 do mieszkania i dalej koncentrykiem do modemu? super zmiana, gdzie minusy koncentryka nie s eliminowane

No, ale dla UPC to FTTH i to jest cool :D

Robin - 08-08-2017, 20:36

GDA napisa/a:
od 20 lat m鎩 blok jest podlaczony swiatlowodem

20 lat temu (czasy PTK i telewizji analogowej!) jak oni wchodzili na osiedle to stawiali jedynie kilka w瞛堯w 鈍iat這wodowych, z kt鏎ych to dalej na bloki szli ju zwyk造mi koncentrykami, co jaki czas stawiaj帷 wzmacniacz.
Co wi璚ej u mnie na osiedlu (i podejrzewam, 瞠 w wi瘯szo軼i przypadk闚) nadal tak jest. UPC ca造 czas jedzie na tej infrastrukturze i nic przez ten czas nie zmodernizowali (jedynie jak wprowadzali internet, to powymieniali wzmacniacze na szerokopasmowe). Od w瞛豉 optycznego mam jeszcze 2 albo 3 wzmacniacze po drodze.
Tak wi璚 jeste軼ie w bardzo du篡m b喚dzie s康z帷, 瞠 UPC pod ka盥y blok ma podci庵ni皻y 鈍iat這w鏚 (o mieszkaniu ju nawet nie wspominaj帷). No chyba, 瞠 UPC dopiero teraz wchodzi na jakie osiedle i buduje tam infrastruktur od zera, to i owszem.

GDA - 08-08-2017, 20:41

Oczywi軼ie masz racj
Ja tylko wykazlem koledze 瞠 takiego 鈍iat這wodu si nie liczy

Cytat:
No chyba, 瞠 UPC dopiero teraz wchodzi na jakie osiedle i buduje tam infrastruktur od zera, to i owszem.

Zapewne ta sytuacja jest wykazana w raporcie stad "jedynie" 40 tys gniazdek

januszmk - 08-08-2017, 20:42

Robin napisa/a:
GDA napisa/a:
od 20 lat m鎩 blok jest podlaczony swiatlowodem

20 lat temu (czasy PTK i telewizji analogowej!) jak oni wchodzili na osiedle to stawiali jedynie kilka w瞛堯w 鈍iat這wodowych, z kt鏎ych to dalej na bloki szli ju zwyk造mi koncentrykami, co jaki czas stawiaj帷 wzmacniacz.
Co wi璚ej u mnie na osiedlu (i podejrzewam, 瞠 w wi瘯szo軼i przypadk闚) nadal tak jest. UPC ca造 czas jedzie na tej infrastrukturze i nic przez ten czas nie zmodernizowali (jedynie jak wprowadzali internet, to powymieniali wzmacniacze na szerokopasmowe). Od w瞛豉 optycznego mam jeszcze 2 albo 3 wzmacniacze po drodze.
Tak wi璚 jeste軼ie w bardzo du篡m b喚dzie s康z帷, 瞠 UPC pod ka盥y blok ma podci庵ni皻y 鈍iat這w鏚 (o mieszkaniu ju nawet nie wspominaj帷). No chyba, 瞠 UPC dopiero teraz wchodzi na jakie osiedle i buduje tam infrastruktur od zera, to i owszem.

zgadzam sie. jedynie co to po przejeciach operatorow moze miec problem bo niektorzy klienci beda juz na ftth - tak jak w multimedii ktora planuja przejac. No ale poleci downgrade i odpowiednio im przepna tak zeby byl koncentryk :D

MrPepka - 08-08-2017, 21:07

Robin napisa/a:

No to tak jest u mnie na osiedlu.
januszmk napisa/a:
zgadzam sie. jedynie co to po przejeciach operatorow moze miec problem bo niektorzy klienci beda juz na ftth - tak jak w multimedii ktora planuja przejac. No ale poleci downgrade i odpowiednio im przepna tak zeby byl koncentryk

Albo b璠zie prowizoryczne ftth z odbiornikiem aurory.

tomasz40 - 05-09-2017, 14:26

Nie tylko UPC kusi 鈍iat這wodem, a sygna jest po starych 20 letnich kablach, ale w bloku widzia貫m ulotk Netii kt鏎a oferuje internet do 900 Mb - 鈍iat這w鏚...
Tylko 瞠 Neta kiedy kupi豉 lokaln kabl闚k wi璚 sygna te idzie po starych kablach, czyli te 鈍iat這wody s mo瞠 k豉dzione tylko na nowych osiedlach, bo w bloku nie ma nawet Orange 鈍iat這wodu.
Wida 瞠 wszytko to tylko chwyty marketingowe

brtk - 05-09-2017, 20:15

Netia daje po 鈍iatle albo ethernetem 900Mb/s.
lexer - 15-12-2017, 22:51

安iat這w鏚 a koncetryk czy jako嗆 UPC mo瞠 mierzy sie z IPTV?
KOCUREK1970 - 16-12-2017, 19:49

Cytat:
niby 鈍iat這 do mieszkania i dalej koncentrykiem do modemu? super zmiana, gdzie minusy koncentryka nie s eliminowane

A jakie to minusy ma owy koncentryk?
Cytat:
安iat這w鏚 a koncetryk czy jako嗆 UPC mo瞠 mierzy sie z IPTV?

Rozwi my郵.

lexer - 17-12-2017, 00:12

Operatorzy oferuj帷y 鈍iat這 prosto do dekodera w swoich ulotkach chwal si najwy窺z jako軼i obrazu, pe軟ym przygotowaniem do transmisji 4K.
Okablowanie koncetryczne chyba gubi t jako嗆 i spada jako嗆 sygna逝?
Nawet w nowych blokach UPC doprowadza 鈍iat這w鏚 tylko do piwnicy.

Pitrek - 17-12-2017, 08:43

Kt鏎y operator doprowadza 鈍iat這w鏚 do dekodera TV?
Raczej do terminala, modemu a do dekodera TV idzie skr皻ka i nadal jest tv IPTV.
Do 4k potrzebna jest tylko w豉軼iwa przepustowo嗆 i dekoder 4k, jak my郵isz, jaka w koncentryku UPC mo瞠 by?

GDA - 17-12-2017, 10:24

Cytat:
Okablowanie koncetryczne chyba gubi t jako嗆 i spada jako嗆 sygna逝?

Jako嗆 sygnalu nie wp造wa na jako嗆 obrazu w ten spos鏏 瞠 degraduje jego rozdzielczo嗆
Jedynie mo瞠 spowodowa zanik obrazu lub jego b喚dy (pikseloza)

enrico2000 - 17-12-2017, 12:49

Pitrek napisa/a:
Kt鏎y operator doprowadza 鈍iat這w鏚 do dekodera TV?

Telewizja 安iat這wodowa.

Pitrek - 17-12-2017, 15:04

enrico2000 napisa/a:
Telewizja 安iat這wodowa.
... oferowana przez firm EVIO, oferuj帷 dekodery zielonog鏎skiego ADB.
Tylko, kt鏎y z nich jest pod陰czany bezpo鈔ednio do 鈍iat這wodu? Bo ten :arrow: ADB-2840C (DVB-C lub IPTV) raczej nie.

Nawet najnowszy produkt :arrow: ADB STB 4k nie ma z陰cza 鈍iat這wodowego.