Forum MediaSwiat
Niezale¿ny wortal informacyjny Media¦wiat - wszystko o us³ugach dostêpu do Internetu, telewizji, telefonie.

Telewizja UPC - ¦wiat³owód w UPC

MrPepka - 01-07-2017, 14:39

swat997 napisa³/a:
Czy w dekoderze Horizon optyczne gniazdo S/PDIF jest wej¶ciem czy raczej wyj¶ciem?

Wyj¶cie. Mo¿esz tam pod³±czyæ kino domowe, amplituner lub soundbar.

KOCUREK1970 - 01-07-2017, 15:30

swat997 napisa³/a:
Czy w dekoderze Horizon optyczne gniazdo S/PDIF jest wej¶ciem czy raczej wyj¶ciem? Bo je¿eli tak to chyba nici ze ¶wiat³owodu.

Port SPDiF z za³o¿enia s³u¿y³ (i jest tak nadal) TYLKO do przesy³ania audio.
Port ten jest jednokierunkowy - czyli albo co¶ nadaje, albo odbiera (nigdy jednocze¶nie).

MrPepka - 01-07-2017, 16:59

BTW: Nie lepiej wprowadziæ osobny mikrowêze³ z modemem ni¿ horizon z modemem i mikrowêz³em?
swat997 - 02-07-2017, 12:17

Rozumiem, ¿e w takim razie nie doprowadzi siê ¶wiat³owodu bezpo¶rednio do Horizona. Czyli klapa.
MrPepka - 05-07-2017, 18:41

Cytat:
Rozumiem, ¿e w takim razie nie doprowadzi siê ¶wiat³owodu bezpo¶rednio do Horizona. Czyli klapa.

Trzeba czekaæ na mikrowêze³ z modemem.

GDA - 08-08-2017, 15:24

I wszystko wiadomo jak to jest ze ¶wiat³owodem

ju¿ 40 tys abo ma dostêp do tej oferty

https://newsroom.upc.pl/wyniki-upc-polska-za-ii-kwartal-2017/

januszmk - 08-08-2017, 15:42

GDA napisa³/a:
I wszystko wiadomo jak to jest ze ¶wiat³owodem

ju¿ 40 tys abo ma dostêp do tej oferty

https://newsroom.upc.pl/wyniki-upc-polska-za-ii-kwartal-2017/

to nie znaczy ze podlaczyli 40k abo po ftth, dla mnie to bardziej wyglada ze rozszerzyli zasieg swojej sieci fttb.

GDA - 08-08-2017, 16:21

Cytat:
to nie znaczy ze podlaczyli 40k

Aha wiesz lepiej ni¿ oficjalny folder UPC

januszmk - 08-08-2017, 16:53

GDA napisa³/a:
Aha wiesz lepiej ni¿ oficjalny folder UPC

a gdzie tam jest napisane ze jest to inna technologia niz ta ktora jest uzywana do tej pory? podlaczyli 40k abo w taki sposob jak podlaczali do tej pory, swiatlo do budynku i koncentryk do mieszkania.

czarek77 - 08-08-2017, 17:02

¦wiat³owód ??? hmmm dajmy na to ¿e pod³±cza np. mój blok ¶wiat³owodem a¿ do skrzynki w piwnicy , i co dalej ? to wystarczy by sieæ lepiej dzia³a³a ? czy aby odczuæ ró¿nice musz± wymieniæ kable od skrzynki do mieszkañ i równie¿ w samych mieszkaniach nowa instalacja ? bo jak mam odsuwaæ dwie wielkie szafy by pu¶ciæ nowy kabel do Compala to ja dziêkuje .... :mrgreen:
MrPepka - 08-08-2017, 17:02

januszmk napisa³/a:
podlaczyli 40k abo w taki sposob jak podlaczali do tej pory, swiatlo do budynku i koncentryk do mieszkania.

Na pewno tylko 40k? A nie wiêcej?
januszmk napisa³/a:
a gdzie tam jest napisane ze jest to inna technologia niz ta ktora jest uzywana do tej pory?

A sk±d wiesz, ¿e to FTTB, a nie FTTH?

GDA - 08-08-2017, 17:15

Cytat:
uzywana do tej pory

Nigdy wcze¶niej nie podawali takich danych to po pierwsze
Po drugie od 20 lat mój blok jest podlaczony swiatlowodem i nie jestem wliczany w t± wartosc

januszmk - 08-08-2017, 17:16

MrPepka napisa³/a:
januszmk napisa³/a:
podlaczyli 40k abo w taki sposob jak podlaczali do tej pory, swiatlo do budynku i koncentryk do mieszkania.

Na pewno tylko 40k? A nie wiêcej?

przecie¿ napisali 40k, nie wiêcej.

MrPepka napisa³/a:
januszmk napisa³/a:
a gdzie tam jest napisane ze jest to inna technologia niz ta ktora jest uzywana do tej pory?

A sk±d wiesz, ¿e to FTTB, a nie FTTH?


my¶lê ¿e jakby zmienili fttb na ftth to by siê chwalili. fakt ¿e o tym nie wspominaj± ani nie mówi± o nowych routerach / dekoderach - które by by³y wymagane do zmiany z fttb na ftth znaczy ¿e jest to ¶wiat³o do budynku i koncentryk do mieszkania.

MrPepka - 08-08-2017, 17:33

Przecie¿ u niektórych FTTH jest testowane wiêc co to zmienia? A o takich testach te¿ UPC siê nie chwali.
Pitrek - 08-08-2017, 17:57

Czy¿by¶ pisa³ o tym :?:
:arrow: https://www.telko.in/upc-...towy-rynek-ftth

Realia s± takie:
:arrow: https://media2.pl/telekomunikacja/137373-Wlasciciel-UPC-zapowiada-internet-o-gigabitowej-szybkosci.html


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group