Forum MediaSwiat
Niezależny wortal informacyjny MediaŚwiat - wszystko o usługach dostępu do Internetu, telewizji, telefonie.

Telewizja UPC - Uprawnienia w DVB-C

MrPepka - 29-05-2017, 13:23
Temat postu: Uprawnienia w DVB-C
Jak są wysyłane uprawnienia do kanałów w DVB-C? W DVB-S przez satelitę, w DVB-T przez nadajnik naziemny, a w DVB-C przez kabel? Czy tu do pakietyzacji też się stosuje filtry górnoprzepustowe w skrzynce (jak kiedyś w analogu)?
Pitrek - 29-05-2017, 13:53
Temat postu: Re: Uprawnienia w DVB-C
Jak ktoś ma internet to ma filtr pasmowy wycinający pasmo TV. Czasami technicy zapominają. Jak ktoś ma pakiet Start to ma wycięte wyższe MUXy. Jak nie ma MUXu przeważnie 554 MHz, nie ma uprawnień.
MrPepka - 29-05-2017, 14:09

Pitrek napisał/a:
Jak ktoś ma pakiet Start to ma wycięte wyższe MUXy. Jak nie ma MUXu przeważnie 554 MHz, nie ma uprawnień.

No dobra, ale mam pakiet select extra hd. Czy w takim wypadku również mam założony filtr wycinający wyższe muxy? A jak mam samą TV cyfrową to wtedy mam filtr na internet?

Pitrek - 29-05-2017, 14:15

Nie ma żadnego filtru, dostęp do programów w danym pakiecie realizowane jest przez uprawnienia. Programy z Selecta są porozrzucane po różnych MUXach, nie da się je filtrować.
Abonenci Pakietu Select mają dostęp do całego pasma częstotliwości UPC.

Jak masz samą TV to też masz całe pasmo. Jak nie masz modemu (lub dekodera), to i tak nie skorzystasz z częstotliwości dolnych i górnych internetu.

Mając dekoder musisz mieć całe pasmo, włącznie z KZ, mając TV z modułem wystarczy pasmo bez Kanału Zwrotnego.

Kiedyś dla posiadaczy tylko analoga były filtry górnoprzepustowe od 86 MHz, odcinające KZ.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group