Forum MediaSwiat
Niezależny wortal informacyjny MediaŚwiat - wszystko o usługach dostępu do Internetu, telewizji, telefonie.

Problemy w działaniu Internetu - Wysoki download, niski upload

tedeka_ - 23-02-2017, 22:37
Temat postu: Wysoki download, niski upload
Temat wprawdzie nie dotyczy UPC jako takiego, ale może ktoś bardziej obeznany ode mnie znajdzie rozwiązanie mojego problemu. Otóż mam problem z routerem (Asus AC1200) w przypadku sieci domowej. Po połączeniu z NASem przez Wifi mam skandalicznie niski upload - ok 5MiB/s i to bardzo szarpany, co widać na wykresie - momentami potrafi spaść do 200KB/s. Download idzie praktycznie z pełną prędkością 5ghz AC - ok 70-80MiB/s. W przypadku połączenia po gigabitowym ethernecie zarówno upload jak i download są w porządku - odpowiednio 105+ dla downloadu i ok 60-70 dla uploadu. W zasięgu komputera jest jeden, bardzo słaby sygnał w paśmie 5ghz, cała reszta eteru to 2.4 z którego nie korzystam. Ktoś miał podobny problem?

Pozdrawiam

MrPepka - 23-02-2017, 23:16

tedeka_ napisał/a:
co widać na wykresie

Na jakim wykresie?
Co do problemu - nic mi do głowy nie przychodzi. A w innych urządzeniach z wifi 5ghz i z wifi ac masz to samo? Jaki to jest NAS? Aktualizowałeś firmware routera? Podaj jego model.

tedeka_ - 24-02-2017, 12:46

MrPepka napisał/a:
tedeka_ napisał/a:
co widać na wykresie

Na jakim wykresie?
Co do problemu - nic mi do głowy nie przychodzi. A w innych urządzeniach z wifi 5ghz i z wifi ac masz to samo? Jaki to jest NAS? Aktualizowałeś firmware routera? Podaj jego model.


Wykres prędkości który się wyświetla podczas kopiowania plików w systemach win8 i wyżej. Na linuxie jest nieco lepiej, stabilny wysył ok 15MiB/s ale to wciąż trochę mało jak na 867 5ghz AC. Z downloadem problemów brak. NAS jest sieciowy i po kablu daje max, więc wykluczyłbym go. Szukałbym swojego problemu albo w karcie sieciowej - stąd sprawdzałem na linuxie który ma inne sterowniki albo w routerze bo nic innego mi nie przychodzi na myśl.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group