Forum MediaSwiat
Niezależny wortal informacyjny MediaŚwiat - wszystko o usługach dostępu do Internetu, telewizji, telefonie.

Internet Orange - Orange i dropbox

MrPepka - 12-02-2017, 11:51
Temat postu: Orange i dropbox
Czy jest możliwość, żeby dostawca blokował jakąś stronę? Na pewnym forum ludzie zaczęli zgłaszać, że nie mogą dostać się do dropboxa z internetu orange. Czy ktoś jeszcze to potwierdza?
januszmk - 12-02-2017, 14:29

MrPepka, celowo nie, może być jakaś awaria, lub strona może blokować zakres IP
MrPepka - 12-02-2017, 16:13

Jak się okazuje owym użytkownikom ładuje się strona dropboxa, ale obrazki umieszczone w forum już im się nie ładują. I to tylko w internecie z orange. Hmm jakieś sugestie co to może być?
januszmk - 12-02-2017, 16:25

MrPepka, zakładam że obrazki są na innym serwerze, masz przykładowy adres tych obrazków?
MrPepka - 12-02-2017, 16:30

Obrazki są na dropboxie, ale się nie wczytują. Strona dropbox się wczytuje. I według informacji które dostaję wynika, że problem dotyczy wyłącznie internetu z orange (u mnie na necie UPC wczytuje się i strona i obrazki).
januszmk - 12-02-2017, 16:55

MrPepka, daj adres przykładowego obrazka.
MrPepka - 12-02-2017, 16:56

https://dl.dropboxusercontent.com/u/195369337/Galeria/Machinarium/01.jpg
adventurka - 12-02-2017, 17:17

Ze stroną Dropboxa można się połączyć. Widać zawartość, ale żadnego pliku nie można pobrać (albo prawie, bo obrazek po wielu trudach pobiera się bez oznaczenia formatu) i żadnego nie można wstawić.

Przy oglądaniu obrazków na stronie forum, żaden się nie wyświetla. Po poleceniu Pokaż obrazek wyświetla się strona z komunikatem:
Cytat:
Połączenie nie jest bezpieczne.

Witryna „dl dropboxusercontent com” używa nieprawidłowego certyfikatu bezpieczeństwa. Certyfikat nie pochodzi z zaufanego źródła. Ten certyfikat nie jest prawidłowym certyfikatem dla nazwy dl dropboxusercontent com. Ten certyfikat utracił ważność środa, 20 kwietnia 2016 09:28. Bieżący czas: niedziela, 12 lutego 2017 16:51. Kod błędu: MOZILLA_PKIX_ERROR_CA_CERT_USED_AS_END_ENTITY


Certyfikat
Cytat:
war_ct_sh
wystawiony dla Orange
ważny do 20 kwietnia 2016


Z połączeniem nie mają problemów inne sieci - tylko Orange i to od 10 lutego 2017. Nie wiem, ale uruchamiają nową usługę Geopromocja dla Neostrady. Ja w każdym razie akurat na to przeszłam.

Czy możemy to jakoś naprawić we własnym zakresie?

[ Dodano: 13-02-2017, 12:37 ]
Sprawa została zgłoszona do działu technicznego Orange i usterka już naprawiona. MrPepka i januszmk, dziękujemy za pomoc i wsparcie.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group