Forum MediaSwiat
Niezależny wortal informacyjny MediaŚwiat - wszystko o usługach dostępu do Internetu, telewizji, telefonie.

Instalacja i udostępnianie łącza - Wymiana Horizon (internet) na Compal

biorek - 19-12-2016, 10:54
Temat postu: Wymiana Horizon (internet) na Compal
Na początku grudnia zmieniałem rodzicom umowę z UPC. W zamówieniu jasno określiłem, że chcę osobno Horizon + modem Compal. Technik przyniósł Horizona. Rodzice machnęli ręką bo fajnie że jeden box do wszystkiego itd. Niestety zaczęły się schody ponieważ Horizon ma słaby zasięg i nie dociera na krańce mieszkania.
Jak załatwić teraz tego Compala? Na czacie Pan chciał mi wcisnąć 50 zł za kolejną wizytę technika! Nie dość, że pierwszy technik to zawalił to mam jeszcze teraz płacić jeszcze raz?
Przejdzie temat na infolinii jak powiem, że potrzebuje trybu bridge itd?

MrPepka - 19-12-2016, 11:39

Możesz powiedzieć im, że potrzebujesz publiczne IP na swoim routerze. Horizon tego nie umożliwia więc powinni się zgodzić.
Pitrek - 19-12-2016, 11:55
Temat postu: Re: Wymiana Horizon (internet) na Compal
biorek napisał/a:
W zamówieniu jasno określiłem, że chcę osobno Horizon + modem Compal.
Zapoznaj się :arrow: z tym wątkiem . Tam jest opisane jakich argumentów użyć.

Pozostaje sprawa opłaty, bo tu jest większy problem. Wymiana na Twoje życzenie to niestety "słuszne" 50 zł. Podczas rozmowy z konsultantem, przez telefon lub na czacie, musisz powołać się na rozmowę, która była nagrywana. Musisz im twardo powiedzieć, że w zamówieniu był Compal. Tylko w ten sposób unikniesz opłaty.

biorek - 19-12-2016, 13:48

Doczytałem regulamin mojej promocji (RUM IX) i sprawa chyba nie jest stracona ponieważ:

W przypadku wyboru Usługi Telewizji Cyfrowej Pakietu Horizon Uczestnik Promocji otrzymuje możliwość odstąpienia od Promocji w ciągu 30 dni od przystąpienia do Promocji.


Byłem przekonany, że jest 14 dni dlatego założyłem temat. W takim razie powinno pójść gładko. Czy odstąpienie od umowy można załatwić na słuchawce i wtedy wywalczyć Compala?
Czy też trzeba pisemnie złożyć odstąpienie i wtedy walczyć?

Pitrek - 19-12-2016, 14:36

Pytanie, czy warto. Może najpierw uderzyć do nich po dobroci, tzn. przypomnieć, że miał być Compal i czy go zainstalują za 0 zł.

3. ... Oświadczenie o odstąpieniu należy złożyć osobiście w formie pisemnej w Biurze Obsługi Klienta lub wysłać listem na adres Ogólnopolskiego Biura Obsługi Klientów bądź w formie elektronicznej za pośrednictwem strony www.upc.pl/kontakt.

biorek - 20-12-2016, 09:27

Dla potomnych:
Zadzwoniłem na dział techniczny wyjaśniłem, że są problemy z zasięgiem oraz, że od początku prosiłem o Compala. Po paru chwilach sprawa załatwiona. Dzisiaj bezpłatna wizyta technika i instalacja modemu.

Temat do zamknięcia :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group