Forum MediaSwiat
Niezależny wortal informacyjny MediaŚwiat - wszystko o usługach dostępu do Internetu, telewizji, telefonie.

Telewizja UPC - Przechwytywanie materiału nagranego na dysku twardym tunera

Rain Man - 18-11-2016, 20:58
Temat postu: Przechwytywanie materiału nagranego na dysku twardym tunera
Witam, mam taki problem otóż zakupiłem kartę przechwytującą obraz i dźwięk na komputer.

Jest to karta z firmy Hauppauge a wersja jej to Colossus 2 HD VIDEO RECORDER model 1581 gdyż tylko ten model pozwalał zgrywać dźwięk Dolby Digital 5:1 poprzez złącze optyczne.

Poniżej dołączam linka do strony gdzie znajduje się karta przechwytująca wraz z jej opisem.

Lecz do czego dążę chcę poprzegrywać materiał z dysku tunera którego model to: Mediabox HD Digital Video Recorder jest on własnością UPC.

Jednak jakoś nie mogę sobie z tym poradzić.

Mimo iż do tunera z tyłu podłączam kabel hdmi oraz do wejścia karty która jest już w komputerze zamontowana w gnieździe PCIEXPRES 1 także hdmi oraz dźwięk połączyłem kablem optycznym niestety po uruchomieniu programu przechwytującego załączonego do karty nic nie mogę na komputer zgrać.

Już nawet przyszła mi myśl że sygnał może być zakodowany.

Lecz spróbowałem podłączyć odtwarzacz dvd marki Orion model 5400HC który posiada także złącze hdmi i też porażka mimo iż próbowałem odtworzyć płytę dvd niezabezpieczoną.

Chcę po prostu zgrać z dysku twardego tunera film który jest w jakości HD i dźwiękiem Dolby Digital 5:1 gdzie karta ma możliwość przechwycenia takiego dźwięku poprzez gniazdo wejścia optycznego a tuner ma takie wyjście optyczne bo podobno poprzez HDMI zgrywa dźwięk w stereo tylko.

Tuner jest z tv.kablowej UPC a model jego to: 8685DVB UPC EURO tak jest napisane pod spodem jego.

Zna się ktoś z szanownych Modelatorów lub Forumowiczów na tym i może mi dać wskazówkę jak można wyżej opisany problem rozwiązać ???

MrPepka - 18-11-2016, 21:33

Dlaczego nic nie możesz zgrać? Wyświetla się jakiś komunikat?
Rain Man - 18-11-2016, 21:55

Nie nic się nie wyświetla a przy próbie zgrania poprzez kabel nie hdmi obraz raz jest lub nie i do tego czarno biały.
Chyba sygnał jest zakodowany tak mi się zdaje, niestety.

KOCUREK1970 - 19-11-2016, 01:53

Rain Man napisał/a:
Chyba sygnał jest zakodowany tak mi się zdaje, niestety.

Raczej nie, bo byś nic na ekranie nie miał - zapewne daje się tu we znaki zabezpieczenie HDCP (właśnie przed kopiowaniem).

mm2 - 19-11-2016, 10:07

To się uda tylko przy pomocy grabera HDMI z obsługą HDCP - dzwięk tylko po HDMI i to tylko ta ścieżka która jest ustawiona przy odtwarzaniu.
Pitrek - 19-11-2016, 13:31

Nawet :arrow: było o tym na forum.
jarul777 - 19-11-2016, 22:04

Potrzebujesz chińskiego wynalazku olewającego HDCP. Poważne firmy nie mogą sobie na to pozwolić, ale tam wszystko można :)
Pitrek - 19-11-2016, 22:44

Myślę że Rain Man@ (vel SHINGO) już :arrow: tutaj dostał wyczerpującą odpowiedź.
I nie :arrow: tylko tam.
Tutaj :arrow: też.
No :arrow: tutaj też.
I :arrow: tutaj.

Rain Man - 21-11-2016, 15:42

Kupiłem coś takiego ale widzę że nie zdaje to egzaminu.
W sklepie krzyknęli mi za spliter cenę między 200 a 600 zł.

Pitrek - 21-11-2016, 15:50

Splitter (rozdzielacz) HDMI nadal przeniesie sygnał z HDCP i to co do niego podłączysz nadal będzie reagowało na HDCP.

Ty potrzebujesz urządzenia (grabberka, karty ...), które łamie zabezpieczenie HDCP i pozwoli Ci zgrać materiał zabezpieczony przez HDCP.

Rain Man - 21-11-2016, 16:09

Możesz podesłać jakiś link do takiego urządzonka ???
Byłbym ogromnie wdzięczny.

Pitrek - 21-11-2016, 16:22

Nic mądrego Ci nie podam oprócz tego co już Ci podawałem:
http://forum.mediaswiat.p...ghlight=#145573

patsi2 - 07-04-2018, 16:12

u mnie zadzialalo puszczenie sygnalu przez chinski splitter hdmi
Ksiaze441 - 19-04-2018, 15:29

Czy można jakość zgrać materiały w hd nagrane na dysku twardym zewnętrznym na płytę, czy są blokady.
Pitrek - 19-04-2018, 15:55

Ksiaze441 napisał/a:
materiały w hd nagrane na dysku twardym zewnętrznym na płytę
Pytanie co jest na tym dysku, czy chodzi o dysk w dekoderze, czy o dysk podłączony do TV, czy o dysk podłączony do zewnętrznego własnego tunera DVB-C z modułem CI+, niektóre tunery zapisują materiał w niezabezpieczonym pliku *.ts. Normalnie taki plik odtworzysz w komputerze lub na TV np. z pendrive'a, można to przekonwertować na cokolwiek z formatów video lub wypalić płytę DVD w formacie DVD-Video o każdy odtwarzacz DVD to odtworzy.

Jeżeli z dekodera UPC to tylko grabberkiem, który omija blokadę HDCP:
:arrow: https://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?p=145573&highlight=#145573


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group