Forum MediaSwiat
Niezależny wortal informacyjny MediaŚwiat - wszystko o usługach dostępu do Internetu, telewizji, telefonie.

Internet Orange - Orange Supernova 300

januszmk - 04-11-2016, 11:18

Tygrysek,
ciekawe to jest to że lokalizacja tego serwera co podałeś jest w tym samym mieście co sieć szkieletowa upc (amsterdam), a ruch z upc do tego serwera i tak idzie przez USA bo upc nie ma PNI w europie z jedną z sieci 1 tieru :)

effe - 15-11-2016, 14:43

Witam,
Ostatnio zamówiłem przez infolinię dokładnie tę samą usługę internetową z telewizją pakiet optymalny.
Instalacje mam zaplanowaną dopiero 23/11/2016 po przeprowadzce na nowe mieszkanie.

Pytanie do Was.
Słyszałem, że usługa neostrady światłowód ma zmienne IP, które się resetuje co 24h.
Do modemu będę chciał mieć podpięty dysk sieciowy WD My Cloud. Czy nie będę miał z tym problemów? Czy codziennie będę musiał coś konfigurować?
Jeśli nie będzie problemu, to napiszcie proszę jakie są główne wady zmiennego IP w Orange?

Druga sprawa, pytanie o TV. Jak wiadomo jest to telewizja internetowa. Czy nie macie problemów z odbiorem? Czy obraz jest płynny, nie widać pikselozy? Chodzi o główny dekoder jak i multiroom.

januszmk - 15-11-2016, 16:42

effe, chcesz mieć dostęp do dysku poza mieszkaniem? jak tak to potrzebujesz dyndns, jeżeli nie to nie bedzie problemu.
telewizja - nie ma problemów z odbiorem, upc działa podobnie

effe - 15-11-2016, 16:51

Poza dome by się przydało, ale to nie jest aż tak potrzebne. Najważniejsze, że w domu będzie działać bez problemu.
f0ku5 - 15-11-2016, 19:09

W domu jestes w LAN'ie i Twoje zewnętrzne IP Cie nie interesuje w tym przypadku ;)
effe - 15-11-2016, 19:32

Rozumiem, ok dzięki za info :)
Hornblower - 16-11-2016, 20:50

Czy ktoś z Katowic (z os. Paderewskiego najlepiej) korzysta z tej usługi? Jak to wygląda w praktyce? Są problemy z działaniem?
Astral699 - 27-11-2016, 15:25

effe napisał/a:
Witam,
Ostatnio zamówiłem przez infolinię dokładnie tę samą usługę internetową z telewizją pakiet optymalny.
Instalacje mam zaplanowaną dopiero 23/11/2016 po przeprowadzce na nowe mieszkanie.

Pytanie do Was.
Słyszałem, że usługa neostrady światłowód ma zmienne IP, które się resetuje co 24h.
Do modemu będę chciał mieć podpięty dysk sieciowy WD My Cloud. Czy nie będę miał z tym problemów? Czy codziennie będę musiał coś konfigurować?
Jeśli nie będzie problemu, to napiszcie proszę jakie są główne wady zmiennego IP w Orange?

Druga sprawa, pytanie o TV. Jak wiadomo jest to telewizja internetowa. Czy nie macie problemów z odbiorem? Czy obraz jest płynny, nie widać pikselozy? Chodzi o główny dekoder jak i multiroom.

Potwierdzam, że IP sie zmienia co 20-24h, codziennie. Jakie sa wady ? Takie ze jak potrzebujsz miec łącznośc online non stop bez przerwy bo postawiles jakis serwer czy cos w tym stylu to tak często zmienne IP bedzie problemem. W momencie zmiany tracisz łączność na kilkanascie sekund. Taki ultraszybki "restart" modemu.
Na plus jest to ze IP sie zmienia tylko końcówka, 2 ostatnie czlony. Nie dal kazdego jest to wazne, dla mnie np. to kluczowa kwestia.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group