Forum MediaSwiat
Niezależny wortal informacyjny MediaŚwiat - wszystko o usługach dostępu do Internetu, telewizji, telefonie.

Inne firmy - zakup na działkętalerza i konwertera do Hotbird i Astra

matifcb - 08-08-2016, 11:32
Temat postu: zakup na działkętalerza i konwertera do Hotbird i Astra
Witam, na działce swojej rekreacyjnej chciałbym tv podłączyć. Znalazłem sposób ze za 150zl okolu na allegro są talerze z konwerterami które się ustawia w kierunku konkretnym i ściąga się setki kanałów z Hotbird albo Astry? czy ktoś się możne wypowiedzieć czy za koszt 200zl z wszystkimi akcesoriami itp można rzeczywiście odebrać na wsi w dobrej jakości programy ?
KOCUREK1970 - 09-08-2016, 00:21

matifcb napisał/a:
Znalazłem sposób ze za 150zl okolu na allegro są talerze z konwerterami

Podaj linki z tych aukcji.
matifcb napisał/a:
ściąga się setki kanałów z Hotbird albo Astry?

Ale POLSKICH za darmo prawie żadnych - bo jeśli myślisz o TVP, Polsacie czy TVN - zapomnij za darmo.
matifcb napisał/a:
koszt 200zl z wszystkimi akcesoriami

A tuner jaki?

matifcb - 09-08-2016, 08:46

KOCUREK1970 napisał/a:
matifcb napisał/a:
Znalazłem sposób ze za 150zl okolu na allegro są talerze z konwerterami

Podaj linki z tych aukcji.
matifcb napisał/a:
ściąga się setki kanałów z Hotbird albo Astry?

Ale POLSKICH za darmo prawie żadnych - bo jeśli myślisz o TVP, Polsacie czy TVN - zapomnij za darmo.
matifcb napisał/a:
koszt 200zl z wszystkimi akcesoriami

A tuner jaki?


właśnie nie liczylem tunera..czyli pewnie ostatecznie jakies 300-400zl tylko po co mi to zeby ogladac arabskie kanaly... potrzebuje albo Eurosport 2 albo cos niemieckiego gdzie leci mecz... myslalem juz o streamach i internecie radiowym czy da sie mecz obejrzec na takim necie ?

ile kosztuje jakis najtanszy pakiet ? jakie to sa miej wiecej koszta ?

KOCUREK1970 - 10-08-2016, 04:04

matifcb napisał/a:
potrzebuje albo Eurosport 2 albo cos niemieckiego gdzie leci mecz...

To jest kodowane (Eurosport 2 i na Astrze i na Hotbird) - z Astry masz gratisowo tylko Eurosport 1 zwykły.
Do tego Ci starczy zwykły tuner starego typu nawet Fergusona (DVB-S).
matifcb napisał/a:
myslalem juz o streamach i internecie radiowym czy da sie mecz obejrzec na takim necie

By komfortowo to obejrzeć - net by musiał być z 20/30 Mb - na necie radiowym nie realne - nikt tyle nie oferuje.
Cytat:
ile kosztuje jakis najtanszy pakiet ? jakie to sa miej wiecej koszta ?

Tu nie ma najtańszego pakietu z takimi kanałami - to od razu pakiety sportowe, albo za standard trzeba wywalić z 60/70 zł na mc i umowa najczęściej na 24 m no i musisz kupić/wydzierżawić od "nich" dekoder - Polsat ma inaczej i NC+ też inaczej - ale mają podobną zasadę - tani pakiet, drogi jak diabli dekoder i na odwrót.

matifcb - 10-08-2016, 07:34

no to mam wielki problem... kurde ze tego eurosportu 2 nie ma tylko jest 1 :(

chyba nie mam zadnej mozliwosci ogladania meczu :O kupilem dzialke kurcze zeby nie ogladac teraz pol roku meczy :O ehh, powiedz mi czy widzisz jako doswiadczony w technologiach uzytkownik jakies rozwiazanie ? co mozna by bylo jeszcze zrobic ? jak najlepiej mozna by bylo odebrac streama przez neta zeby nie cial albo przez telewizje najtaniej ? bo kompletnie juz nie mam rady: internetu mi nie podlacza na dzialce bo jak? eurosportu przez satelitarna zeby sciagnac zaplace tak jak mowisz bez sensu placic w zaimie za dzialke po 60 czy 70 zl miesiecznie ..

KOCUREK1970 - 10-08-2016, 18:26

Możesz spróbować z dekoderami na własność i bez umowy - "doładujesz" pakiet masz, nie doładujesz nie masz.

Przestudiuj oferty CP i NC+ - ja tu nie doradzę (nie chcę potem mieć nikogo "na sumieniu", że będzie niezadowolony) - ale jeśli mógłbym delikatnie zasugerować, to ja wybrałbym NC+.

http://ncplus.pl/sklep/telewizja-na-karte-start
http://ncplus.pl/sklep/pr...nal-ITI2850-129
Potem decydujesz - chcesz z abonamentem czy przedpłacone - niestety, by mieć ES 2 musisz na mc wywalić prawie 50 zł.

matifcb - 11-08-2016, 08:05

nie no jeśli chodzi o doradzanie to nie boj sie nie bedziesz miec mnie na sumieniu. W tym roku odpuszcze bo pewnie z 2 miesiace max dzialkowania a sezon zaczyna sie od konca sierpnia to juz w ogole nie ma sensu :) ale jesli to jest najlepsza opcja zeby doladowywac sobie to kurde ciezko bo 50zl nie dam raczej za 4 mecze... szkoda ze dniowych nie ma albo godzinowych doladowan :) a jeszcze talerz i dekoder ...
KOCUREK1970 - 11-08-2016, 22:31

No niestety - Ty chcesz tanio, ale im!, to też się musi opłacić - tak to już jest, że w standardzie jest "figa" i bzdury, za resztę wołają więcej kasy.

matifcb napisał/a:
szkoda ze dniowych nie ma albo godzinowych doladowan a jeszcze talerz i dekoder ...

Może net mobilny i jakiś streaming z IPLA albo weeb.tv - tylko to znowu musisz kupić modem LTE (na wolniejszym necie zapomnij to oglądać), musisz mieć zasięg LTE na tej działce no i za streaming też "zapłacić" parę zł - IPLA jest legalna, weeb.tv jest nielegalny i już się nimi Policja interesuje, no i karta do netu z limitem koło 30 GB na doładowanie na transfer.

Tak czy inaczej i tak kasę wydać musisz - na moje 300-500 zł.
Modem LTE takie 250 zł, reszta na net i "opłaty".

matifcb - 11-08-2016, 22:45

mowisz o takim sticku np z netem mobilnym z play ? uzywalem kiedys tego ale czy to nie mialo tyle samo co aero ? pamietam mialem abonament na miesiac ale placilo sie dosc duzo. Z zasiegiem u mnie pewnie tez slabiutko. Na telefonie w budynku napewno nie sciagam LTE ;/ weebtv i inne strymy to ja bym sobie umial znalezc bo robilem to lata. tylko modem lte tak drogo to chyba musi inaczej dzialac nic pendrivowy net ??
KOCUREK1970 - 11-08-2016, 23:49

Musiałbyś sprawdzić na kartach GSM kto na tej działce ma zasięg LTE - potem kupić modem i ewentualnie antenę - sam mam modem jako łącze zapasowe (gdyby UPC padło):
https://www.neonet.pl/hua..._campaign=Ceneo
i kartę z Orange z 40 GB danych (ja kupiłem na tej aukcji jeszcze za 50 zł):
http://allegro.pl/nano-si...196904619.html:

Modem kupić legalnie: Neonet, RTV AGD TV, Media coś tam - nie na allegro, bo tam często są przewałki, że modem jest z Litwy i nie zawsze w PL działa, są poblokowane, polutowane.

matifcb - 11-08-2016, 23:55

czyli najpierw sprawdzac zasiegi operatorow po znajomych, Czy orange czy play czy tmobile maja lte. Jesli maja to kupuje pendriva ktory sie nazywa " modem LTE" i karte wlasnie tego operatora z danymi w pojemnoisci np 10 gb ? i juz mam neta ? bez zadnych umow ?? kurde jakby ktos mial LTE to jest nadzieja :O
KOCUREK1970 - 12-08-2016, 00:29

matifcb napisał/a:
kupuje pendriva ktory sie nazywa " modem LTE"

To co Ci podałem w linku - mam taki sam, wszystko w nim w języku polskim, ma 2 wejścia na anteny.
matifcb napisał/a:
karte wlasnie tego operatora z danymi w pojemnoisci np 10 gb ?

Tego opa, który będzie działał na działce w tym LTE.
10 GB za mało nie starczy Ci tyle - godzina słuchania radia przez neta to takie 300 MB - RADIO!, a gdzie tv - na jedno spotkanie sportowe w streamingu pójdzie Ci takie 2 GB - to te 10 GB masz na takie 4 spotkania (trochę zapasu danych też musisz przewidzieć).
matifcb napisał/a:
bez zadnych umow ??

No bez umowy - kupisz kartę za 60 zł z tej aukcji i masz 40 GB danych do "wywalenia" na co tam chcesz - możesz to wyjechać w 1 dzień - Twoja sprawa.
Doładować karty nie warto - bo za 40 GB chcą takie 200 zł doładowania - taniej kupić za 60 zł następną kartę :D .
Umowy nie masz, to pełen pre-paid - musisz tylko kartę zarejestrować na siebie do 01.02.2017 r u operatora (ustawa antyterrorystyczna i taki wymóg ustawowy jest) - jeśli chcesz TEJ samej karty używać dalej po tej dacie 01.02.2017 - jeśli ją "wyjedziesz" wcześniej to kosz na śmieci i następna karta i nie musisz jej rejestrować, jeśli ją znowu wykorzystasz PRZED podaną datą jej rejestracji u opa.

matifcb - 12-08-2016, 08:31

aa to wygodne rozwiazanie. Ten transfer jest do wykorzystania przez miesiac czy bezterminowo ? no i szukac bede teraz zasiegu.. boje sie ze jak to na dzialce moze tam nie byc LTE :( moj Play na smartfonie raczej nie pokazywal tam LTE. w Domku to nawet z tego co kojarze jakies H+ mogl pokazywac. Sprawdze Orange i Tmobile napewno. Kogos kto ma smartfona z netem poprostu poprosic i po dzialce pochodzic i w budynku i popatrzec co na smartfonie pokazuje starczy w zupelnosci ?
Karol - 12-08-2016, 09:03

Do internetu lepiej wziąć np. nju internetowy: http://www.njumobile.pl/oferta/internetowy Jest to na umowę, ale jak nie korzystasz w danym okresie rozliczeniowym to nie płacisz. Działa to tak, że operator nalicza 0,19 zł/MB do kwoty 29 zł w danym okresie rozliczeniowym i po osiągnięciu tej kwoty nie ma już opłat za transfer danych (przez pierwsze trzy miesiące jest minimalna kwota rachunku 9 zł).

Za 29 zł dostajesz 40 GB, ale już po 6 miesiącach masz za tę samą cenę 80 GB, po 12 już 100 GB, a po 24 aż 120 GB. Po przekroczeniu limitu masz ograniczenie transferu do 1 Mb/s.

Jest jeszcze opcja od Play internet elastyczny http://www.play.pl/oferta...yczny-internet/ , gdzie za każde rozpoczęte 10 GB płacisz 10 zł. Tutaj również jak nie korzystasz to nie płacisz.

Jeśli chodzi o sprzęt to lepiej wybrać router, np. HUAWEI E5573. Takie urządzenie łatwiej wystawić za okno, gdy są kłopoty z zasięgiem.

matifcb - 12-08-2016, 09:57

doradzono mi najpierw zbadać jaka mam jakoś i jaka szybkość na działce. Wezmę AERO zobacze jak to dziala na dzialce. Wezme pare smartfonow znajomych z roznych sieci Orange Play i Tmobile i zobacze czy ktos tam w ogole lapie internet LTE czy jest zasieg..

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group