Forum MediaSwiat
Niezależny wortal informacyjny MediaŚwiat - wszystko o usługach dostępu do Internetu, telewizji, telefonie.

Internet UPC - Hitron CGNV4

pawelb - 07-08-2017, 22:28

MrPepka napisał/a:
Cytat:
Oczywiscie ze slyszalem o nonpetya czy wanna cry ale co to ma do tego?
To sa podatnosci nie majace niz wspolnego z konfiguracja modemo-routerow, podatnosci na protokól SMBv1, smb jest filtrowane na modemach dlatego klienci kablowek praktycznie nie padli ofiara tych wirusow, to byly wirusy z atakiem skierowanym na klasyczne sieci lokalne

Owszem, ale są inne podatności spowodowane nieprawidłowymi ustawieniami w routerze. Oczywiście nie wiemy nic o takich podatnościach, ale UPC i tak powoła się na bezpieczeństwo i na "możliwość zdalnego uruchomienia kodu" na routerze. Zresztą zawsze jest taka możliwość zdalnego uruchomienia kodu choć to już będzie wina oprogramowania w tym modemie.


masz na myśli takie podatności? https://www.helpnetsecuri...ulnerabilities/

już większość została załatana w oprogramowaniu choć ciekawe jak to w tym roku wygląda w UPC :P

MrPepka - 07-08-2017, 22:57

pawelb napisał/a:
już większość została załatana w oprogramowaniu

Przez producenta, a nie przez operatora. A to różnica ;)

pawelb - 07-08-2017, 23:06

MrPepka napisał/a:
pawelb napisał/a:
już większość została załatana w oprogramowaniu

Przez producenta, a nie przez operatora. A to różnica ;)


Oczywiscie, bo łataniem modemów zajmuje sie producent a nie ISP, ISP moze tylko zakladac filtry na protokoly czy tez porty ale nie łata oprogramowania, moze zwrocic sie do producenta o zalatanie jakiejs podatnosci na modemie

MrPepka - 07-08-2017, 23:20

No, ale to ISP wgrywa to oprogramowanie i to od niego zależy czy podatność będzie załatana czy nie. ;)
pawelb - 08-08-2017, 07:22

MrPepka napisał/a:
No, ale to ISP wgrywa to oprogramowanie i to od niego zależy czy podatność będzie załatana czy nie. ;)


Tak ale to czasem nie wgrywa moze wynikac z roznych powodow, np. Takiego że producent nie zalatal podatnosci albo ze zalatane oprogramowanie wprowadza jakas zmiane ktora nie wspolgra z caloscia systemu..czasem oczywiscie byc moze z zaniedbania

MrPepka - 08-08-2017, 17:19

Albo też dlatego bo operator i producent nie dogadali się.
gregi1 - 17-08-2017, 10:31

Przeczytałem całą dyskusję i trochę się pogubiłem :(
Dostałem ofertę biznesową i mają wymienić technicolor na hitrona, więc moje pytanie...
Czy będą potrzebował do niego swojego routera (obecnie mam swój) czy na hitronie będę mógł ustawić sobie wifi i zrezygnować z jednego urządzenia?

Chyba, że lepiej jest ustawić hitrona na bridge a mieć swój własny router?

[ Dodano: 19-08-2017, 10:24 ]
I już jestem po instalacji ... można korzystać z wifi i nie trzeba mieć oddzielnego routtera. Jest możliwość własnej konfiguracji.
Po poerwszym dniu działa jak należy.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group