Forum MediaSwiat
Niezależny wortal informacyjny MediaŚwiat - wszystko o usługach dostępu do Internetu, telewizji, telefonie.

Internet Orange - Supernova 600 Mb - pingi, routing, YouTube

januszmk - 18-11-2016, 16:37

majjdaan2, jaka widzisz poza polska katastrofe? porownanie do upc, do francji masz 50+ ms, do holandi praktycznie to samo (tam jest główne wyjście upc na świat)
Peteiro - 25-11-2016, 09:32

Korzystam już z Orange Światłowód jakieś dwa tygodnie. Prędkość taka jaka być powinna (300), pingi stabilne. Sprzęt końcowy (terminal i modemo-router) działają dobrze i mamy podstawową konfigurację albo możliwość podłączenia swojego routera ;) .
kiniecki - 25-11-2016, 14:41

A jaki masz kolego modem?
Bo funboxa nie da się do brigda przestawić...

Peteiro - 25-11-2016, 17:00

Nie ma nic poza Funboxem dostępnym a o trybie bridge modemu nic nie pisałem :)
MrPepka - 25-11-2016, 17:23

Można mieć swój własny modem, ale trzeba znać się na jego konfiguracji.
kiniecki - 25-11-2016, 22:33

Peteiro napisał/a:
i mamy podstawową konfigurację .


źle zinterpretowałem odpowiedź ;)

Są ludzie, którzy na modem bridge mówią podstawowy ;)

Skreedi - 09-02-2017, 17:10

I jak z tym światłowodem, zmieniło się coś? We Wrocławiu mam możliwość wzięcia całego pakietu od nich, przez rok za darmo i zastanawiam się czy zmienić te 250Mbit od UPC na 600Mbit Orange. Gram w gry, Youtube i Twitch używane często więc czy coś poprawiło się w tym aspekcie?
dominikswiatlo - 09-02-2017, 17:16

Od jutra wchodzi w życie nowy sprzęt (router, dekoder) od Samsunga, także jakościowo na pewno na duży + .Najlepiej wziąć i przekonać się samemu, zawsze można zrezygnować, pracuje w Orange to sporo wiem 8) Więc wszelkie pytania proszę kierować do mnie..a może jakiś klient się urodzi. W Gdyni sprzedaję 600 i ludzie raczej sobie chwalą, zawsze jest stałe 580-630 jeżeli chodzi o pobieranie a wysyłanie 50-70, pingi również okej. Ale mówię najlepiej wziąć i samemu przetestować bo każdy chwali co jego!
MrPepka - 09-02-2017, 17:33

Router od samsunga? A nie od sagemcom?
dominikswiatlo - 09-02-2017, 17:42

Troszkę się rozpędziłem, zaraz zobaczę czy producent Routera został ten sam, ale są 2 istotne zmiany, jest zintegrowany z ONT i obsługuje 5Ghz do 600.
januszmk - 09-02-2017, 18:02

Skreedi, jeżeli grasz w gry online i korzystasz z twitcha, to nie bierz orange :)
MariuszHL - 10-02-2017, 18:12
Temat postu: ORANGE FIBER 600
jest dobry jednak biorąc pod uwagę ,że światełko jest doprowadzone do mieszkania a na przykład NETIA ma doprowadzone do budynku to już powinno świadczyć o lepszych predyspozycjach jednak moje testy od ponad pół roku pokazują ,że jest gorzej od NETI-INTERNETI gdyż skoki pingu w grach online wynoszą czasami 100% w górę zaś oglądanie rozgrywki na Twitch.tv nie jest problemem w godzinach do około południowych i wieczornych bo w pozostałych co jakiś czas się buforuje.
W NETII tego nie było zaś jak wielu to pisze o UPC pochlebne opinie to ewidentni naganiacze bo na ich łączu tak naprawdę nie da się tych rzeczy w ogóle robić w godzinach od 12 do 22.
NETIA-INTERNETIA wypada najlepiej , potem ORANGE a na koniec UPC.Mój kolega ma radiowe łącze z NETII na większej wiosce do 100 MBits i lepiej to działa niż UPC bo ma ping trochę mniejszy od UPC.

KOCUREK1970 - 11-02-2017, 01:54

MariuszHL napisał/a:
jak wielu to pisze o UPC pochlebne opinie to ewidentni naganiacze bo na ich łączu tak naprawdę nie da się tych rzeczy w ogóle robić w godzinach od 12 do 22.

Ty już chłopie praktycznie w każdym temacie piszesz to samo - już wszyscy wiemy, że UPC jest do niczego (U CIEBIE).
I jak w innym miejscu Ci odpisałem - bullshity Pan prawisz.

januszmk - 11-02-2017, 14:10

MariuszHL, nie jest dobry, moi znajomi ostatnio bardzo narzekają. na amazonie się nie da praktycznie nic zrobić bo idzie przez telie i 40% pakietów urywa i prędkości to pare mbps
pawelb - 11-02-2017, 14:25

Korzystam z innego operatora niż UPC ale znajomi którzy mają UPC w Wawie nie narzekają, grają w BF4 czy Wow i nie mają większych zastrzeżeń...natomiast ci co mają światłowodowy Orange niestety narzekają...ale nie dziwi mnie to bo pomijając styki Orange z Telią, Orange do podłączenia abonenta używa różnych konwerterów i czasem przypomina to choinkę...abonenci nie chcą kładzenia kabli w mieszkaniu wiec Orange robi konwersje ze światłowodu na koncentryk a potem na miedź...mało przemyślane rozwiązanie ale czasem abonent nie pozostawia wyboru...zamiast zredukować ilość urządzeń u niektórych nie starcza listwy zasilającej :P

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group