Forum MediaSwiat
Niezależny wortal informacyjny MediaŚwiat - wszystko o usługach dostępu do Internetu, telewizji, telefonie.

Telewizja UPC - UPC usuwa kanały!

clf - 28-01-2016, 08:20

Trzeba sprawdzic od ktorego wykazu te kanaly sa juz nie gwarantowane. Ktos pisal ze od listopada 2014, wiec jesli ktos podpisal umowe przed wprowadzeniem tego wykazu ma prawo do wypowiedzenia. Proste.
GDA - 28-01-2016, 08:52

clf napisał/a:
Trzeba sprawdzic od ktorego wykazu te kanaly sa juz nie gwarantowane.

wystarczy zaglądnąć do podpisanej umowy (lub potwierdzenia mailem)

milosz - 28-01-2016, 08:58

Według mnie dostęp do szerokiej oferty programowej nie powinien być już żadnym luksusem. UPC powinno rozszerzać ofertę programową, a nie zawężać. Akurat dwa z wycofywanych kanałów (13Ulica, Universal Channel) oglądam bardzo często. Nie mogę samodzielnie wyjść z domu, stąd telewizor jest dla mnie niejako oknem na świat oraz odskocznią. UPC powinno konkurować z innymi operatorami pod względem ceny, a nie chwalić, że w żółwiowym tempie dodaje dawno dostępną ofertę u konkurencji. Usuwając kanały stajecie się naprawdę bezkonkurencyjni.
npdnl - 28-01-2016, 10:59

U mnie umowa ze stycznia 2015, mam listę podziałem na kanały "dodatkowe" w których są w/w kanały, jednak babka w DUKu nie była ws stanie mi odpowiedzieć na pytanie czy te zmiany mnie obowiązują tylko wspomniała że być może jeszcze dostanę informację listownie. Czyli oni nie mają wglądu w to jaki ja mam podział kanałów?
Pitrek - 28-01-2016, 11:29

GDA napisał/a:
clf napisał/a:
Trzeba sprawdzic od ktorego wykazu te kanaly sa juz nie gwarantowane.
wystarczy zaglądnąć do podpisanej umowy (lub potwierdzenia mailem)


EDIT:
Jeszcze w gwarantowanych (2 wrzesien 2014).
Już nie (26 wrzesien 2014).

eLBeG - 28-01-2016, 11:39

npdnl napisał/a:
U mnie umowa ze stycznia 2015, mam listę podziałem na kanały "dodatkowe" w których są w/w kanały, jednak babka w DUKu nie była ws stanie mi odpowiedzieć na pytanie czy te zmiany mnie obowiązują tylko wspomniała że być może jeszcze dostanę informację listownie.

A Ty sam nie potrafisz sobie odpowiedzieć na to pytanie?

kriss - 28-01-2016, 11:40

Umowa podpisana 26 wrzesień 2014, na umowie wykaz kanałów z 2 wrzesień 2014r. Kanały znajdują się w gwarantowanych!
Robin - 28-01-2016, 12:12

Morthen napisał/a:
W Mielcu od 1 marca będzie redukowany analog:
[url=http://images77.foto...med.jpg]Obrazek[/URL]

Obecnie oferta prezentuje się tak: https://aplikacje.upc.pl/dostepne_kanaly2_pdf/pdf.php?city=mielec

Wspaniale - same bezpłatne kanały. Ciekawe ile UPC będzie sobie życzyć od abonentów tv analogowej za ten "nowy" analog? No chyba nie około 60 zł jak dotychczas? :lol:
Kiedy pojawi się możliwość zamówienia 3 sprzętu (dekoder, moduł CI+) do odbioru tv cyfrowej w ramach usługi multiroom (do jednej umowy oczywiście)? Analog z taką ofertą nie będzie za bardzo nadawał się już na kolejny mutiroom. Praktycznie to samo dostępne jest od dawna w ramach odkodowanego pakietu Start i to w postaci cyfrowej, a nie analogowej.

telsat - 28-01-2016, 12:31

GDA napisał/a:
clf napisał/a:
Trzeba sprawdzic od ktorego wykazu te kanaly sa juz nie gwarantowane.

wystarczy zaglądnąć do podpisanej umowy (lub potwierdzenia mailem)


Właśnie, wystarczy... Ja debil gdzieś to wszystko posiałem. Umowę mam z września 2014, a jak wchodzę w dokumenty na mojeupc to nie mam podglądu pod umowę, którą przyniósł monter, tylko aktualnie obowiązujące regulaminy, a na maila nigdy nie dostałem od nich umowy w pdf.
edit: no tak jak wspomniałem wyżej, jestem debilem ^^ Pogrzebałem na mailu i jakimś cudem w koszu znalazłem maila od UPC ^^ Mam wykaz usług na które się zgodziłem bla bla bla, no i pod spodem są przydatne dokumenty do pobrania, regulamin świadczenia usług przez upc, cennik, wzór umowy oraz... Lista kanałów dla pakietu Select Extra HD.

http://www.upc.pl/pdf/upc...zesien_2014.pdf

Czyli wg tego przysługuje mi prawo do zerwania umowy? Upewnijcie mnie w tym przekonaniu czy dobrze mówię.

d107 - 28-01-2016, 12:56

Umowe przedluzalem 23 grudnia 2014.
Listę z kanalami dla select otrzyamlem datowana na 21 X '14. Universal i 13 ulica sa w dodtatkowych (niegwarantowanych).

mm2 - 28-01-2016, 13:17

Mam umowę z maja 2014, zadzwoniłem do bok z pytaniem czy mogę wypowiadać, po potwierdzeniu przełączyli mnie do duk, a tam zaproponowali to samo co mam (WRU15) na następne dwa lata, zgodził bym się chociaż na multiroom za złotówkę - propozycja 10 zł. A miałem nadzieję że obejdzie się bez wypowiedzenia, w ostateczności wezmę sam internet.
matek3265 - 28-01-2016, 13:24

Zwróćmy uwagę wszyscy na jedną prawidłowość, od ubiegłego roku UPC zmieniło wykaz kanałów gwarantowanych , a to znaczy że od tego czasu każde nowe aktywacje czy przedłużenia umowy są i będą objęte tymże wykazem.
BARDZO WAŻNĄ rzeczą jest, że ów nowy wykaz już nie zawiera stricte oznaczeń który konkretnie kanał jest gwarantowany a który nie, gdyż gwarancją objęta jest jedynie liczba kanałów w danym przedziale tematycznym a to oznacza, że w chwili gdy w rubryce "film" gwarantowanych w pakiecie Max jest 10 kanałów (obecnie jest ich tam 24) to operator będzie mógł (przynajmniej teoretycznie) wyłączyć 14 z nich niezależnie od tego które to będą kanały (!). Dotychczas gwarancje dotyczyły konkretnych nadawców, teraz gwarantowana jest jedynie ilość a to niekoniecznie oznacza jakość.

Sądzę, żę trzeba by się zastanowić czy takie działania nie wykraczają oby na pewno poza granice prawa konsumenckiego. Podpisanie umowy wiąże się zwykle z zapoznaniem się z ofertą programową ta zaś związana jest z zawartością merytoryczną a to gwarantują konkretni nadawcy. Rozumiem gwarancje programowe które wynikają z konkretnych zawartych przez operatora kontraktów. Jednakże określenie jedynie liczby a nie konkretnej programowej zawartości oferty być może wykracza poza przyjęte normy i być może ogranicza prawa abonenta.

Zgodnie z najnowszym wykazem upc gwarantuje jedynie ilość kanałów w danej grupie tematycznej, a to oznacza, że wszyscy objęci już tym wykazem - a w krótce każdy z nas przedłużając umowę będzie nim objętym oznacza, że upc będzie mogło w każdej chwili usunąć jakikolwiek kanał albo nawet kilka czy kilkanaście kanałów a żadnemu z nas nie będzie już przysługiwało prawo do odstąpienia od umowy z tego powodu bo zachowana zostanie "minimalna gwarantowana liczba kanałów" (!)

Dla przykładu UPC będzie mogło bezkarnie usunąć:
14 kanałów filmowych - objętnie których - gwarantują jedynie 10 w MAX
6 kanaw z grupy "wiedza" - gwarantuja tylko 8 z nich
i tak dalej....

Sprawa nadaje sie do UOKiKu

clf - 28-01-2016, 13:28

Problem zgłaszało do uokik kilka osób przy okazji zmiany OWU. Bez odpowiedzi.
telsat - 28-01-2016, 13:34

mm2 napisał/a:
Mam umowę z maja 2014, zadzwoniłem do bok z pytaniem czy mogę wypowiadać, po potwierdzeniu przełączyli mnie do duk.


A dostałeś pismo jakieś?

Kanały znikają 1 marca, a pismo jak rozumiem powinno się otrzymać nie później niż 30 dni przed zmianą, czyli w tym przypadku do końca stycznia.

kalach - 28-01-2016, 13:52

matek pięknie się rozpisałes a temat ten jest walkowany od x czasu i trzeba mieć teraz to na uwadze przy przedłużaniu umowy

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group