Forum MediaSwiat
Niezależny wortal informacyjny MediaŚwiat - wszystko o usługach dostępu do Internetu, telewizji, telefonie.

Internet UPC - Compal CH7465LG

Atexor - 12-01-2017, 06:22

Panowie - wczoraj wieczorem mój Compal zaczął dziwnie cichutko (ale słyszalnie mimo włączonego PC) skwierczeć. Nawet teraz co jakiś czas poskwierczy i przestanie... Wyłączyłem go na noc dla bezpieczeństwa.

Nie, to nie są piski typu piszczące cewki (czyli jak np. "brak sygnału w TV", czy karta graficzna), prędzej coś jak przesuwanie końcówką długopisu (od strony piszącej, ale nie tym piszącym) po kartce papieru, tylko o większej częstotliwości. Prędzej coś jak mikro zwarcia, nie wiem jak to opisać.

To normalne?

MrPepka - 12-01-2017, 09:26

Chińska elektronika to i musi skwierczeć :P A tak na poważnie to nie masz się czym przejmować inni też tak mają. Podobno Compal tak pracuje.
Atlas334 - 12-01-2017, 12:17

Ja u siebie tego nie zauważyłem. Żadnego piszczenia, skwierczenia itd.
kangurello19 - 12-01-2017, 16:27

jednak wysyłają UPS ;) już zamontowałem tego białego smyka xddd ;) działa lepiej po wi fi niż ubee przynajmniej u mnie :) pozdrawiam
KOCUREK1970 - 12-01-2017, 21:38

januszmk napisał/a:
nie było czasem możliwości instalacji samemu przy mniejszej opłacie? przy obecnej już instalacji.

Miałem bezkosztową instalację, zamiana Ubee na Compala i u mnie montował to ich monter.

januszmk - 12-01-2017, 22:00

KOCUREK1970, tak, bo ty miałeś inną promocję a oni inną.
s.burczymucha - 13-01-2017, 22:55

u mnie teraz modem zapina sie na 14 kanałach DS. W dniu instalacji na 8. Ki czort ;)
Ma - 19-01-2017, 09:32

Przepraszam, że pytam, bo pewnie w wątku jest wszystko. Czy ten Compal bez problemu pracuje w trybie mostu i czy bez problemu wyłączamy usługę Wi Free?
s.burczymucha - 19-01-2017, 09:33

Ma napisał/a:
Przepraszam, że pytam, bo pewnie w wątku jest wszystko. Czy ten Compal bez problemu pracuje w trybie mostu i czy bez problemu wyłączamy usługę Wi Free?


2x tak

Atlas334 - 19-01-2017, 17:49

W trybie Bridge chyba nie trzeba nawet wyłączać Wi-Free, ono samo się wyłączy. Samą usługę wyłącza się przez MojeUPC.
Yapio - 19-01-2017, 17:58

@Ma
Atlas334 napisał/a:
Samą usługę wyłącza się przez MojeUPC.
Gdyby się jednak nie dało (jestem tego przykładem) to trzeba dzwonić na infolinię do działu technicznego. Początki dyskusji o wyłączaniu wi-free znajdziesz w tym wątku w okolicach stron: 25-26.
marcello78 - 19-01-2017, 22:17

Cześć mam takie pytanie, czy jeśli mam w domu zarówno dekoder Horizon oraz nowy modem Connect box to można jakoś testować wifi na obydwu urządzeniach,czy jest dostępne tylko na jednym. Próbowałem aktywować wifi na Horizonie i poszło, ale brak dostępu do Internetu rozumiem że to kwestia modyfikacji gniazda w lokalu? Oczywiście Internet na connect boxie działa ale chciałbym sprawdzić czy jest sens posiadania dwóch urządzeń od UPC?
Pzdr

MrPepka - 19-01-2017, 22:18

marcello78, Praktycznie sam sobie odpowiedziałeś. A dokładnie internet możesz mieć tylko na connect boxie.
Pitrek - 19-01-2017, 22:22

marcello78 napisał/a:
Próbowałem aktywować wifi na Horizonie i poszło, ale brak dostępu do Internetu rozumiem że to kwestia modyfikacji gniazda w lokalu?
Gniazdo nie ma nic do tego, w każdym jest sygnał UPC. Na Horizonie jest zablokowana usługa internetu, a aktywowana na Compalu.

A może wykorzystać Horizona jako dodatkowy AP. :P Tylko niestety trzeba go połączyć skrętką z Compalem. :sad:

marcello78 - 19-01-2017, 22:51

Pitrek napisał/a:
marcello78 napisał/a:
Próbowałem aktywować wifi na Horizonie i poszło, ale brak dostępu do Internetu rozumiem że to kwestia modyfikacji gniazda w lokalu?
Gniazdo nie ma nic do tego, w każdym jest sygnał UPC. Na Horizonie jest zablokowana usługa internetu, a aktywowana na Compalu.

A może wykorzystać Horizona jako dodatkowy AP.


Rozumiem że przestawienie tej opcji jedynie po stronie UPC sam nic nie powalczę 😁


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group